Wędkowanie na wodach krainy pstrąga i lipienia

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich. 
Na wiosnę 2010 roku  rozpocząłem swoją przygodę z wędkarstwem (postanowiłem się zrelaksować). Egzamin ( opłata), karta( zdjęcia), opłaty ( preferuję połów pstrąga = dopłata za wody górskie), sprzęt( ubrania, wędki spiningowe, przynęty itd.)  Wszystko było ok. do momentu kiedy chciałem połowić w swoich rodzinnych stronach (górny bieg rzeki Biała Lądecka). Przeglądając informator o wodach krainy pstrąga i lipienia okazało się, że można łowić tylko na sztuczna muchę. Dlaczego tak jest ?Czy teraz powinienem inwestować w muchówki,muchy i uczyć się nowej techniki ?  
trout4444


  Ale na spining napewno nie można??? (2010/12/24 19:34)

robertxxx62


Witam wszystkich. 
Na wiosnę 2010 roku  rozpocząłem swoją przygodę z wędkarstwem (postanowiłem się zrelaksować). Egzamin ( opłata), karta( zdjęcia), opłaty ( preferuję połów pstrąga = dopłata za wody górskie), sprzęt( ubrania, wędki spiningowe, przynęty itd.)  Wszystko było ok. do momentu kiedy chciałem połowić w swoich rodzinnych stronach (górny bieg rzeki Biała Lądecka). Przeglądając informator o wodach krainy pstrąga i lipienia okazało się, że można łowić tylko na sztuczna muchę. Dlaczego tak jest ?Czy teraz powinienem inwestować w muchówki,muchy i uczyć się nowej techniki ?  

Witam !
Tak to wygląda że wiele naszych fajnych rzeczek i potoków to tylko sztuczna mucha , również ta co ją wymieniłeś . Niema kolego co narzekać i żałować będzie okazja na spróbowania nowej techniki , sztuczna mucha jest naprawdę fajną zabawą , wartą do spróbowania , a nóż ci się spodoba :) i zachorujesz na syndrom sztucznej muchy :) a wiedz że jak ci się spodoba to jest nie do wyleczenia :) Na dzień dzisiejszy sprzęt już nie jest taki drogi więc polecam :) Połamania kija ! (2010/12/24 21:28)

bull2121


Witam, Właśnie tego się obawiam, że wciągnie. ( mnie i sporą część kasy) Pytanie jednak bez odpowiedzi. Nie wiem dlaczego tak jest i to mnie irytuje.  (2010/12/24 21:50)

Strzegom


Lata temu miałem podobny dylemat ale spróbowalem muchy i teraz wole pstragi łowic na sztuczna muche.Białą Lądecka poznałem troche i to nie znaczy ze nie łowia tam na spinning bo zdejmuje nieraz z krzaków brodząc blaszki i splawiki.Ale to jest Polska właśnie spinning dozwolony jest na Nysie Kłodzkiej od Gozanowa do granicy z wodami nizinnymi.Wszystkie dopływy to sztuczna mucha.Co do zasadniczego tematu to jakie szanse na przeżycie spotkania z kotwicami woblera ma mały pstrąg,których w górnym biegu Białej Lądeckiej jest najwiecej a atakują przynęty spinningowe z furia.Biała Lądecka jest można powiedziec sztandarowa rzeką pstrągowa Okręgu Wałbrzych i dobrze by było żeby utworzyc na niej łowisko Specjalne lub jej odcinek gdzie nie zabierano by ryb.Odcinek miejski Lądka Zdrój(rezerwat) to troche mało. (2010/12/25 22:37)

bull2121


Witam, Tak, to mnie przekonuje. To jest argument za muchą.Faktycznie woblery na dwóch kotwiczkach dla małego pstrąga czy lipienia to zbyt dużo.   (2010/12/26 21:37)

kalbares1


w Stroniu śląskim też jest rezerwat i nie można wędkować w mieście a nie wolno ędkować na woblera bo to jest kraina pstrąga a od radochowa od mostu w dół jest kraina lipienia ryby jest sporo niestety bardzo małej (2010/12/27 18:23)

Strzegom


Zgadza sie od wodospadu w Radochowie do ujścia do Nysy Kłodzkiej przewaza lipien a od źrodeł do wodospadu w okresie tarła pstrąga jest zakaz wedkowania.Co do wielkości ryb w Białej Lądeckiej to można jeszcze trafic potoka z 5 z przodu a lipieni w przedziale 35-40 cm tez mozna połowic.Ale zeby nasze dzieci i wnuki mogly je również łowic nalezało by na Białej Lądeckiej po za nakazem sztucznej muchy wprowadzic zakaz zabierania ryb. (2010/12/28 15:07)