Zaloguj się do konta

Wędkowanie w Szwecji.

utworzono: 2010/11/16 17:53
Sumiarz

Chciałbym się wybrać do szwecji na ryby ,na długi weekend majowy .Byłaby to moją pierwsza taka wyprawa, od dłuższego czasu się zmawiamy z znajomymi żeby się wybrać.Niestety nie wiem co i jak , jak z podróżą , prom , wynajęcie domku , sprzętu na miejscu , jak się porozumieć z tamtejszą ludnością .Jeżeli ma ktoś doświadczenie w takich wyprawach to chętnie poradzę się , chyba że ktoś jest też chętny jechać w tym samym czasie.
[2010-11-16 17:53]

wedkarz2309

Witam Cię kol. sumiarz...:)

Osobiście byłem dwa razy w Szwecji (wiosna - szczupak, jesień - sandacz) i polecam taką "wycieczkę"...:)

Jedynie, co mogę pomóc, to dać namiary na super przewodnika...:)

[2010-11-16 23:57]

Sumiarz

A jak tam cenowo jest ? ile pln trzeba by było szykować , powiedzmy na 4 dni
[2010-11-17 06:48]

Mateusz997Pila

Cena promu w 2 strony ze Świnoujścia do Ystad na 2 osoby to nie całe 1000zł (chyba, ze się ceny pozmieniały), zależy jaki masz samochód, w jakiej mieści się kategorii. Dniówka na Szwedzkich łowiskach do 500 koron (200zł), ale to już są naprawdę zadbane i łowne łowiska lecz chyba o takie Ci chodzi. W Szwecji jeśli chodzi o jedzenie jest 2, 3 x droższe niż w Polsce więc zaopatrz się w jedzenie najlepiej w Polsce. Ludzie mówią tam po Szwedzku i Angielsku.
Sprzętu raczej nie wypożyczysz, ale łódkę jak najbardziej cena łódki to też bd do 500 koron na dzień. Szwecja jest droga, ale ma swoje uroki no i piękne ryby.
Pozdrawiam : )
[2010-11-17 08:26]

wedkarz2309

A jak tam cenowo jest ? ile pln trzeba by było szykować , powiedzmy na 4 dni

Zawsze możesz zarezerwować samolot kilka miesięcy przed lotem, wyjdzie na prawdę taniutko...:)

Osobiście byłem w Szwecji promem i samolotem i samolot ma tylko jeden plus...:)

Godzinka i na miejscu...:)

Promem płyniesz 19 godz. z Gdańska do Nynashamn (pod Szkotcholmem), ale osobiście wolę tę opcję...:)

Tam, gdzie byłem, to znajomość szwedzkiego/angielskiego jest zbędna...:)

Tomek (przewodnik) Cię wyręczy z tego...:)

Sprzętu też nie trzeba brać, on ma wszystko...:)

Spora łódź + 115 konny silnik - super sprawa...:)

[2010-11-17 13:30]

wedkarz2309

Oferta, cennik, kontakt, relacje, itd., itp., znajdują się na stronie Tomka -  http://www.naryby.com/...:)

Gorąco polecam...:)

Połamania na wiosennych metrówach...!:)

[2010-11-17 13:41]

ja osobiście polecam tylko i wyłącznie to biuro podróży. pełen profesjonalizm. http://www.wyprawynaryby.pl/

jak chciałbyś jechać na ryby w takim terminie i miejscem 30 Kwietnia do 8 Maja nad jezioro Asnen z noclegiem w miejscowości VAXJO to możemy się dogadać i mogę cię zabrać. ja nastawiam się na białoryb lecz mogę wam pokazać swoje miejscówki na zębatego . wyjdzie o wiele taniej niż z biurem podróży gdyż za nocleg nie musisz już płacić bo będziemy mieszkać u mojego brata. mogę zabrać z 2-3 osoby wszystko jest kwestią dogadania się. w razie czego pisz
[2010-11-18 16:38]

adrianek19921

zietek.  A mniejwięcej ile trzeba mieć pieniążków? ja z kolegą byłym chętny tylko muszę wiedzieć ile odłożyć pieniążków,bo niestety jeszcze się uczę.pozdrawiam:) [2010-11-18 17:22]

No to zależy czy jesteś pełno letni. Jeśli jesteś to możesz jechać. Koszty wędkowania to 150 KR szweckich czyli na polskie jakieś 80 zł. Do tego prom ( trzeba zobaczyć ceny Stena line) i wtedy dalej samochodem. Bardzo ważne jest by wziąść jedzenie z Polski gdyż ceny w Szwecji dla polaków są kosmiczne. Także myślę że cały wyjazd nie przekroczy 1000 zł za osobę plus jeszcze cały sprzęt trzeba skompletować a to już też jest drogi interes.
[2010-11-18 17:32]

Cena promu w 2 strony ze Świnoujścia do Ystad na 2 osoby to nie całe 1000zł (chyba, ze się ceny pozmieniały), zależy jaki masz samochód, w jakiej mieści się kategorii. Dniówka na Szwedzkich łowiskach do 500 koron (200zł), ale to już są naprawdę zadbane i łowne łowiska lecz chyba o takie Ci chodzi. W Szwecji jeśli chodzi o jedzenie jest 2, 3 x droższe niż w Polsce więc zaopatrz się w jedzenie najlepiej w Polsce. Ludzie mówią tam po Szwedzku i Angielsku.
Sprzętu raczej nie wypożyczysz, ale łódkę jak najbardziej cena łódki to też bd do 500 koron na dzień. Szwecja jest droga, ale ma swoje uroki no i piękne ryby.
Pozdrawiam : )

Te 500 KR to nie wiem skąd kolega wziął?? Nigdy bym tyle nie dał za dniówkę. Jak już to za tydzień łowienia jest. Nie spotkałem się z takimi cenami w Szwecji.
[2010-11-18 17:36]

adrianek19921

pełnoletni jestem:) więc mówisz że 1000 zł? [2010-11-18 18:55]

No około tych pieniędzy. Ta kwota zawiera: Transport na miejsce i spowrotem, nocleg w tym wypadku prawie że za darmo, oraz wykupienie licencji. Poszukam Ci Adrian ciekawy artykuł. Postaram się dziś. Jest opisana pierwsza wyprawa do Szwecji na szczupaki przez tzw. zółtodziobów bez przewodnika. Tylko googlemaps i drukarka. I bardzo dobrze się bawili. Też jedna z tańszych opcji.
[2010-11-18 19:18]

Znalazłem. To jest przygoda.

http://www.jerkbait.pl/?p=819

Gdybym był 10 lat młodszy to bym na taką typową dziką wyprawę pojechał. Nic tylko łowić i odpoczywać.
[2010-11-18 19:33]

adrianek19921

z chęcią bym się wybrał na dużą rybę:) [2010-11-18 19:49]

To zależy co masz na myśli wypowiadając słowa " duża ryba " . Nawet najlepsze biuro turystycznie nie zapewni ci że złowisz swoją wymarzoną rybkę. W końcu to nie zależy tylko od ilości sprzętu, wydanych pieniędzy itp. To trzeba po prostu trafić w termin oraz dobrą pogodę, nie dobrą dla nas lecz dla żerowania ryb. To tyle.
[2010-11-18 19:59]

adrianek19921

tak wiem,myślę o złapaniu metrowego szczupaka:) [2010-11-19 14:25]

Metrówka to na pierwszy raz to już spory okaz. Ja jak jeździłem na ryby to zawsze chciałem przekroczyć 120 cm lecz raz zabrakło mi aż 2 cm.
[2010-11-19 16:56]

siwy-aland

Jesli do Szwecji , to czemu nie np na Wyspy Aland . Od dziesieciu lat mieszkam na Alandach i czesto pomagam w organizacji przyjazdu tutaj na ryby. Jezeli kogos to interesuje to zapraszam , pomoge we wszystkim. Oplata? zadna !! pomagam czysto po kolezensku , kasa mnie nie interesuje, ewentualnie zamowie cos z Polski przy okazji , bo zadko tam bywam .
[2010-11-20 13:28]

MateuszM

Koszty wędkowania to 150 KR szweckich czyli na polskie jakieś 80 zł. Do tego prom ( trzeba zobaczyć ceny Stena line) i wtedy dalej samochodem.

a te 150 KR to jest  za dzień wędkowania? czy na dłużej? a jaka jest to miejscowość? i czy wybierasz się tam autem?
[2010-11-20 14:58]

adrianek19921

siwy ja bym był chętny na taki wyjazd,w przybliżeniu możesz wyliczyć mi koszty takiej wyprawy? [2010-11-20 16:52]

Koszty wędkowania to 150 KR szweckich czyli na polskie jakieś 80 zł. Do tego prom ( trzeba zobaczyć ceny Stena line) i wtedy dalej samochodem.

a te 150 KR to jest  za dzień wędkowania? czy na dłużej? a jaka jest to miejscowość? i czy wybierasz się tam autem?

150 KR to jest za tydzień wędkowania. a najbliższa większa miejscowość to VAXJO około 15-20 km od jeziora. Tam też mam zapewniony nocleg u brata i tam też stoi moja łódź z którą codziennie mam zamiar jeździć.
[2010-11-20 17:27]

MateuszM

Jeżeli kolega zietek pisał, że może kogoś ze sobą zabrać to ja jestem bardzo chętny na taką wyprawę :] razem z kolegą Sumowiec postaramy się zorganizować i się zabrać jeżeli istnieje taka możliwość :) Kolega Sumowiec będzie raczej wszystko ustalał ponieważ niestety ja jestem w tej chwili w Wielkiej Brytanii i nie mam możliwości osobiście (póki co) nic załatwiać.
[2010-11-21 19:00]

MateuszM

Ps. chodziło mi o kolegę "Sumiarz" cos mi się pomieszało :/ (szkoda że nie ma edycji)
[2010-11-21 19:10]

Rozumiem kolego że ty jesteś z Białegostoku od Sumiarza.
[2010-11-21 19:20]

MateuszM

tak dokładnie Sumiarz to mój przyjaciel a do tego prawie zawsze wyprawy na ryby były wspólne :] on prawdopodobnie się z kolegą dokładnie umówi, żeby ustalić szczegóły itd.. ja tylko pojadę jakby na gotowe hehe. no niestety tak to jest jak się żyje z dala od kraju :(
[2010-11-21 19:53]

siwy-aland

Koszt   przyjazdu na Wyspy Aland przy 4 osobowej grupie beda mniej wiecej takie
 DOMEK ok. 400e  , mozna troche zaoszczedzic jezeli sie przywiezie swoja posciel i jezeli samemu sie posprzata domek
 LODZ Z MOTOREM 15hp i 10 l paliwa   210e
 licencje okolo 20 e za osobe

Ceny sa za pobyt tygodniowy.  Wszystko zalezy jak duza grupa.
Scisle mowiac z dojazdem , jedzeniem , dopalaczami , itd  chlopaki mieszcza sie na ogol w 1500zl na osobe.  Moj tel 00358    4573439380 
[2010-11-22 16:50]