Zaloguj się do konta

Wędkowanie z młodzieżą niezrzeszoną w wieku do 14

utworzono: 2010/08/04 16:23

W tym roku po raz pierwszy zabrałem mojego 6 letniego siostrzeńca na ryby.

Młodemu wędkowanie się bardzo spodobało, metody, które sobie upodobał to boczny trok i spławiczek. Już nawet sam potrafi zarzucać:)

Moje pytania są następujące:

1. Czy w ramach mojej karty możemy we dwóch równocześnie spiningować?

Zgodnie z poniższym zapisem wnioskuję, że tak.

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna metodą spinningową lub muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

2. Czy jeśli siostrzeniec będzie łowił, bawił się jedną wędka na spławik, to czy ja w tym samym czasie mogę łowić na grunt na dwie wędki czy na jedną?

3. Jeśli siostrzeniec będzie bawił się na spinning, to czy ja w tym samym czasie mogę łowić na grunt lub spławik na dwie wędki?

Proszę o odpowiedź osoby, które są pewne w tym temacie.

Może kolega Mastiff się wypowie, bo z tego, co czytam na forach jest dobrze obcykany w tych tematach:)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

[2010-08-04 16:23]

Panowie czy udzieli ktoś pewnych infromacji w tym temacie?

Pozdrawiam

[2010-08-04 20:30]

Poczekaj chwilke,może mecz ogladają??Cierpliwości.:)
[2010-08-04 20:33]

albo wszyscy na rybki pojechali, szczęściarze:) [2010-08-04 21:00]

W zasadzie nie możesz. Bo ogranicza Cię limit dwóch wędzisk w ramach własnych uprawnień, a juz napewno nie Ty na dwie wędki, a bąbel na kolejną, trzecią i to spinning. Poza tym wiesz z RAPR,że łowiąc na spinning, nie możesz łowić drugą wędką, a juz napewno nie trzecią. Ale tak jak napisałem na początku, "w zasadzie", to strażnik nie powinien uznać machania kijem sześciolatka, za łowienie ryb i nie powinien Cie ukarać. Kolejną sprawa jest kwestia nauki i upilnowania takiego dzwonka ze spinningiem, jesli Ty w tym czasie chcesz łowić NAWET dwiema wędkami. Raz ,że Ty nie połowisz, dwa, że mały się niewiele nauczy w ten sposób, a trzy, że bezpieczne to łowienie samego malucha na spina napewno nie będzie, kiedy Ty bedziesz wpatrzony we własne kije. Więc polecam wybór między nauką, pilnowaniem go, a własnym łowieniem. Pozdrowionka. [2010-08-04 21:10]

Ok, wielkie dzięki.

Ale jeszcze jedno pytanko do punktu 6, podpunkt a.

Młody w ramach moich uprawnień może wędkować metodą spiningową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza tego że ja tez mogę sobie pospiningować - o to chyba chodzi w tym punkcie?

Czyli jak staniemy sobie 2, 3 metry od siebie ze spiningami to nie powinnismy zostac ukarani.

Dobrze kumam?

Reszta jasna, splawik, grunt we dwóch na dwie wędeczki.

Dzięki i pozdrawiam

[2010-08-04 21:26]

No tak, taki przypadek jest traktowany jako nauka spinningowania, czy innej metody. Straznik, który przyczepiłby sie "łowienia ryb" przez dzieciaczka, pokazałby tylko że jest imbecylem. Owszem, może Cię pouczyć, ale napewno nie karać za nieletniego łowiącego z Toba w ramach Twoich uprawnień. [2010-08-04 21:35]

O to mi głownie chodziło, młody podstawy ma juz za sobą, czyli rzucanie juz mu wychodzi:)

Teraz właśnie w ramach dalszej edukacji chcieliśmy, tak właśnie pospiningować.

Co do bezpieczeństwa to masz 100% racji, dlatego na spining wybieramy miejscówki z bezpieczna linią brzegową, mozna powiedzieć że plaże:)

Pozdrawiam

[2010-08-04 21:44]

Damian M

Nikomu poniżej lat 14 nie wolno łowić na spining na dla zdrowia młodego 6lat nie lepiej narazie nie spininguje bo na własne oczy widziałem jak chłopak niewiem 12lat jak się bawił blach (rzucał )  i zaczep mu się trafił młody tak mocno wyginał wędke (myślałem że jakiś sum wzią)  że zaczep puścił a on 20g blachą w zęby !!!Nikomu nie daje młodym spiningować !!!Właśnie po to jest prawo aby je przestrzegać !!!
[2010-08-04 22:24]

ayem

Ja z PZW otrzymałem wiadomość taką , że zezwolenie jest na jeden spinning więc obligatoryjnie nie ma mowy o dwóch wędkach tego typu.
[2010-08-06 15:38]

Cytuję - "Ale tak jak napisałem na początku, "w zasadzie", to strażnik nie powinien uznać machania kijem sześciolatka, za łowienie ryb i nie powinien Cie ukarać." A względy bezpieczeństwa z dzieckiem nad wodą są sprawą nadrzędną. [2010-08-06 16:48]

popek1993

koledzy wiecie nie jestem pewien ale w regylaminie jest  Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować: więc skoro tak to do 14 roku mozna łapać bez karty ani niczego na legitymacje. nie prawda??? ja łapałem bez niczego do 14 roku życia a w razie kontroli miałem legitymację i nikt nic mi nie zrobił ;)
[2010-08-06 19:39]

dariuszdyl

Nikomu poniżej lat 14 nie wolno łowić na spining na dla zdrowia młodego 6lat nie lepiej narazie nie spininguje bo na własne oczy widziałem jak chłopak niewiem 12lat jak się bawił blach (rzucał )  i zaczep mu się trafił młody tak mocno wyginał wędke (myślałem że jakiś sum wzią)  że zaczep puścił a on 20g blachą w zęby !!!Nikomu nie daje młodym spiningować !!!Właśnie po to jest prawo aby je przestrzegać !!!

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem - gdzie widziałeś taki zapis zabraniający osobom poniżej 14 roku życia łowić na spinning. Ja ze swoim synem chodziliśmy dla świętego spokoju z jednym kijem zanim skończył 14 lat, potem miał już kartę i opłaty i ganialiśmy z dwoma. [2010-08-06 20:59]