Zaloguj się do konta

Wędkowanie na Litwie-opłaty i licencje

utworzono: 2008/11/06 12:26
andy

Wybieram się na długi weekend na Litwę i planuję zabrać ze sobą kijek. Wie ktoś jak wygląda sprawa opłat i licencji za wękowanie na Litwie? A może jakieś ciekawe miejscówki w pobliżu Wilna? Z góry dzięki za pomoc! [2008-11-06 12:26]

kliwolit

I co tam złowiłeś na tej Litwie?:-) [2009-01-23 19:06]

Byłem w ubiegłym roku na Litwie w Druskiennikach( również w majowy wekend), które jak wiesz leżą nad Niemnem. Nie zabrałem wędek bo też nie bardzo wiedziałem co i jak na Litwie. Dziś juz wiem. Część wód jest dostępnych dla ogółu wędkarzy,a część jest łowiskami prywatnymi. Po informacje co do kogo należy można udać się do najbliższego sklepu wędkarskiego,lub do związku wędkarskiego.Prawie wszędzie można porozumieć się po Polsku. Opłata roczna na wodach ogólnie dostępnych wynosi w przeliczeniu na złotówki 15-ście złotych!!!!Wolno wędkować na cztery wędki gruntowe.Opłaty na wodach prywatnych są bardziej zróżnicowane i droższe. Zależne od gatunku ryb w nim pływających.Pan w sklepie wędkarskim powiedział,że należy łowisko trochę zanęcić,a potem łowi się i łowiiii.Niemen robi wrazenie .Duży i czysty.Przy mnie wędkarz wyholował na spinning szczupaka ok.4-5 kg.W samym Wilnie masz rzeke Wilię.Myślę,że dobrą miejscówką jest ujście rzeki Merkys do Niemna obok miejscowości Merkyne.Presja wędkarska żadna.Tak było w ubiegłym roku. Czy się coś zmieniło nie wiem.Połamania kija. [2009-01-23 19:45]