Zaloguj się do konta

Wędki na zawody

utworzono: 2010/02/05 22:55
torczu

mam pytanie
wlasnie dolaczylem do mlodziezowego klubu wedkarskiego i zamierzam chodzic na zawody
i zauwazylem ze wszyscy lowia na bata? czyy jest to przymus?
osobiscie wole lowic z kolowrotkiem
czy musze batem?
[2010-02-05 22:55]

kolego już Ci odpowiadam ja rok temu zacząłem walkę na zawodach :) W okręgówce zająłem 4 miejsce i gdyby nie słaby kij podejrzewam że było by lepiej...
miałem bata 5m i wędkę 3.60 z kołowrotkiem startowałem w 4 łącznie zawodach.
batem 5m nie mogłem sięgnoć gdzie chciałem nie miał odpowiedniej długości i musiałem nęcić strasznie blisko za blisko... 3.60 robiłem duży chałas zarzut był za daleki albo z uderzeniem w wodę i co chwile zwijanie i to samo za dużo czasu to zajmuje.... a w zawodach liczy się też szybkoćś w ostatnich zawodach postanowiłem łapać ukleje... zciągałem je coraz bliżej brzgu na początku 3.60 co robiło chałas duży i je odstraszało lecz wracały a potem 5 łapałem ale to już za mał oczasu mi zostało by ich nałapać na zwycięstwo WIĘC MOJA RADA KUP SOBIE BATA LUB TYCZKĘ ja osobiście w tym roku kupię sobie bata 7 lub 8 w tedy będę miał pewność że rybę zanęce a nie sploszę bo delikatnym zestawem na bacie mogę precyzyjnie zarzucić w dane miejsce i spokojnie wyczekiwać na brania.... POLECAM KUP BATA :) Pozdrawiam
[2010-02-06 09:40]

ayem

Pewnego razu ze szwagrem poszliśmy posiedzieć nad wodą z wędką oczywiście , ja miałem bata i co za tym idzie delikatny zestaw , on zaś wędkę z kołowrotkiem no i większy spławik itd. Siedzieliśmy na mostku a nasze zestawy lądowały około 2 m od siebie i ja na bata co chwilę wyciągałem ryby on zaś może ze 3-4 sztuki przez około 1,5 godz. Tak więc bat to delikatny i precyzyjny zestaw oraz szybki oczywiście, z wędką z kołowrotkiem jest więcej zabawy. Oczywiście są sytuacje na zawodach kiedy lepsza będzie wędka odległościowa ale przeważnie to bat lub tyczka jest wędką częściej stosowaną.
[2010-02-06 14:09]

no nie wiem czy batem się pobawić nie można mi na zawodach uderzył szczupak co prawda mały z 40cm ale zanim go na bacie do Siebie wiozłem to trochę potrwało :) mowie bat to najlepsze rozwiązanie na zawody :)
[2010-02-06 14:28]

bacik65

torczu; w twoim przypadku to to bat i tylko bat,ponieważ na zawodach liczy się czas i ilość złowionych ryb ,nie można sobie pozwolić na stratę czasu.Łowiąc na bata podasz przynętę na haczyku w konkretne miejsce,inie trzeba używać dwóch rąk,drugą rękę można w czasie holu ryby wykorzystać trzymając podbierak, dobrz jak byś sobie zakupił na długim kilu.Jeszcze ci podpowiem że ja i nie którzy wędkarze używają haczyki bez zadzioru,szybciej można obczepić złowioną rybę, udanych zawodów,myślę że w trójce się znajdziesz.Pozdrawiam
[2010-02-06 15:13]

ayem

Pisząc , że z wędką z kołowrotkiem jest więcej zabawy miałem na myśli to , że dużo czasu zajmuje zabawa z samą wędką czyli zarzucanie zwijanie zestawu itd. a mniej czasu zostaje na samo łowienie ( czyli zabawa w tym negatywnym sensie ). I dlatego takiej wędki nie polecam.
[2010-02-06 16:15]