Wędki na okonia - wybór,propozycje

/ 25 odpowiedzi
Witam
oglądałem kijki okoniowe w necie i oto co mnie zainteresowało:
1. http://sklepharpun.pl/index/product-show/id/11112/ 2. http://sklepharpun.pl/index/product-show/id/11066/ 3. http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-sensitive-2-70m-c-w-2-15g-i2530539728.html
I oto moje pytanie : czy ktoś miał/posiada któryś z tych kijków i co o nich sądzi. Pragnę podkreślić, że nie mam możliwości dołożenia do droższych kijków więc tylko te wchodzą w grę bądź inne w tej cenie.
Nastawiam się tylko i wyłącznie na okonie, będę łowić tylko i wyłącznie z brzegu. 

Kijek Dragon Thytan sensitive miałem w rękach w sklepie i bardzo fajna wędka natomiast pozostałych nie mam możliwości obejrzenia z bliska ponieważ nie ma ich u mnie w sklepach dlatego proszę o wasze opinie na temat tych wędek. Osobiście skłaniam się ku Daiwie bo jest z nich najlżejszy, Dragon jest na ostatniej pozycji - najwyższa cena i największa waga (202 gram przegrywa z Cormoranem 155g a obie bije na głowę Daiwa ze swoją wagą 125gram.)
A może ktoś z szanownych kolegów forumowiczów poleci mi inny kij w tej cenie, zaznaczam, że dokładanie do np. Dragon millenium nie wchodzi w grę bo nie znalazłem w necie taniej niż za 200zł chyba, że ktoś zna sklep gdzie można ją kupić taniej ?:).

grisza-78


No ja uzywam na okonie wędkę Dragon Progress Superlite 2-10 gr,240 cm,wędka nie była droga,bo niecałe 200 zł,ale chyba nie ma ich już w produkcji,a szkoda,bo kij idealny. (2012/08/29 12:06)

Chris1991


Co do Thytana to waga 200g nie sprawia problemów przy kilkugodzinnym biczowaniu wody ? co prwada posiadam już jeden kijek spinningowy Dragona - Mystery XT turbo spinn  cw. 10-35 g. waży on 226 gram a nie sprawia mi większych problemów w trakcie długiego łowienia.. więc może ten cały szał o 60 gram różnicy w wadze to tylko chwyty marketingowe? Ze względu na ten cięższy kij Mystery XT zastanawiam się też ciągle nad Mystery XT Ultra Light... może takowy ktoś posiada ? (2012/08/29 12:42)

maverick314


Witam niestety nie mam żadnej z tych wędzisk ale ja używam wędki 2.1 lub 2.4 c.w. 1-8 wklejka i jestem z niej bardzo zadowolony,ponieważ kosztowała niecałe 100 złotych po za tym świetnie się czuje nawet najdelikatniejsze branie,po za tym radze ci zakupić przypony wolframowe o wytrzymałości 2 kg,ponieważ spodziewaj się że łowiąc okonie możesz złowić szczupaka.na tego typu wędki stosuje się przynęty: paprochy ok 3,5 do 5 cm ( radze zakupić sporą ilość ),oraz blachy obrotowe małe rozmiar od 0 do max 2.Pozdrawiam i udanych połowów
(2012/08/31 00:05)

Michu14


Polecam Robinson Xenon Perch 2-10 2.4m. Cena około 120 zł. (2012/08/31 07:59)

krychu26


a nie lepiej coś z kongera? (2012/08/31 09:43)

Zaneciarz


Większa waga( oczywiście w granicach rozsądku) nie jest wbrew pozorom wadą. Niska waga w takim przedziale cenowym to często cienkie ścianki i mała wytrzymałość. Mam Kongera Tango ( złamana wklejka)  i Yada Denver ( niesamowicie wytrzymala wędka), ale łowie Savage Gear Troutizimo bo najzwyczajniej wklejki mi nie podchodzą. To samołówki z widocznym przesztywnieniem ( czeste zlamania) ,na którym okoń najczęściej sam się zacina. W kongerze i yadzie nie jest z tym tak zle. Jakiś czas temu pisałem z gościem z firmy perfekt-sulechow. Narzekalem troche na tę przypadłość wklejek pytając jak to wygląda w ich spinie CAT'S CLAW 275 1-10g. Dostalem zdjecia porównujące prace tango pod obciążeniem do tego pazura i byłem pod wrażeniem CAT'S CLAW. Przesztywnienie praktycznie niewidoczne i akcja bardziej przechodząca w parabole. Wędka jak i firma jak narazie mało znana( poza zawodami regionalnymi), ale warta zainteresowania. Na alledrogo mają taniej o 50 zl niż w swoim sklepie czyli zmieścisz sie w 200zl. Jeżeli nie to yad denver bije wymienione przez Ciebie wedki na głowę( poza wagą oczywiście) 

(2012/08/31 20:06)

pawelkonin99


idz do dobrego sklepu wedkarskiego w twojej okolicy i popytaj sie sprzedawcy za taka cene dostaniesz takie cacko ,ze cud miod i orzeszki ;DD (2012/08/31 20:59)

Chris1991


Zaneciarz, dziękuję właśnie takie wypowiedzi są najcenniejsze :) (2012/09/01 13:46)

Chris1991


Tylko znów... jeżeli chodzi o wędką CAT'S CLAW poniżej 200 zł tylko 2.15 m a ja łowię tylko z brzegu... czy kijem 2.15m oddam sensowny rzut w razie gdybym musiał obłowić jakąś górkę oddaloną od brzegu o 30-40 metrów ? Jeśli tak to jaką żyłkę/plecionkę musiałbym zastosować żeby osiągnąć tak krótkim kijem taką odległość ?
 Savage Gear Troutizimo to rarytas... kij moich marzeń, ale póki co nieosiągalny :)Yad Denver zdaje się być sensowną opcją jak na pierwszy kij okoniowy. (2012/09/01 14:16)

adrian-masterna


Witam ja odobiscie na okonia uzywam kija Konger Tango 1-10g  2,70m kij godny polwcenia dla wymagajacych wedkarzy. Pozdrawiam

(2012/09/01 14:38)

Zaneciarz


Tylko znów... jeżeli chodzi o wędką CAT'S CLAW poniżej 200 zł tylko 2.15 m a ja łowię tylko z brzegu... czy kijem 2.15m oddam sensowny rzut w razie gdybym musiał obłowić jakąś górkę oddaloną od brzegu o 30-40 metrów ? Jeśli tak to jaką żyłkę/plecionkę musiałbym zastosować żeby osiągnąć tak krótkim kijem taką odległość ?

 

(2012/09/01 15:04)

Chris1991


Pomyszkowałem w necie i im więcej czytam o Yad Denver to coraz bardziej skłaniam się ku jego zakupie. 2 lata temu kosztował 250 zł - aktualnie można dostać za 100 zł mniej i same pozytywne opinie na temat tego kija. Zastanawiam się też czy warty uwagi jest ten kijaszek : 

http://www.askari.pl/product/dam_super_natural_co/1066/

(2012/09/01 20:59)

Abramis96


Ja kupiłem delikatną wklejankę za 50zł z Kongera i spisuje sie znakomicie czuć nawet najdrobniejsze branie, i z wyciągnięciem wiekszych sztuk nie ma problemu. (2012/09/02 19:36)

Dzinias


Ja posiadam kij mikado lexus sapphire 260. Wędka pokazuje każde nawet te najdelikatniejsze skubnięcia. Podczas holu ryby kij ten bardzo ładnie pracuje. Cóż więcej można powiedzieć... dla mnie wędeczka idealna ;) (2012/09/03 14:25)

Zaneciarz


Chris1991 podobają się Tobie wedki pracujące pod obciążeniem tak jak lexus? W tym teście to widać  http://www.team-rapa.pl/recenzja/mikado-lexus-sapphire-260cm-up-13g/ To jest to zjawisko o którym pisałem wcześniej. Może i szczytóweczka ładnie sygnalizuje brania, ale o głebokiej akcji pod niezbyt dużym obciażeniem nie ma tu mowy. W sobote byłem ze znajomym w sklepie wybrać jakiś tani kijek do troka i ten mikado wypadl do 150 zl najlepiej http://www.wedkarski.com/wedki-spinningowe/2404-wedka-sensual-soft-sensi-spin-mikado.html

(2012/09/03 18:55)

Chris1991


Ciężki orzech, dla osoby kupującej sobie pierwszy kij tego typu... :) Jadę do swoich sklepów, chociaż tu wszędzie dominują Dragony i Kongery. (2012/09/04 09:17)

Chris1991


Jeszcze chciałem podkreślić, tak dla jasności, że nie szukam kija stricte do bocznego troka - ja lubię okonki łapać na male jigi, obrotówki i niekoniecznie z bocznym trokiem ;] Boczny to zazwyczaj alternatywa u mnie dla innych metod gdy okoń nie bierze. (2012/09/04 12:43)

Chris1991


Witam, jeżeli jeszcze ktoś tu zagląda informuję iż nabyłem kijek Mikado Black Draft UL do 15g i w najbliższych dniach zamierzam skroić jakąś małą recenzję po teściku na wodą.
Na pierwszy rzut oka robi wrażenie jak na wędkę za 117 zł ( do końca wakacji do nabycia w promocyjnej cenie bez opłaty za dowóz)
Pozdrawiam. (2012/09/17 16:19)

berthold


ja łowiłem różnymi kijami okonie takimi do 10 gr i do 12 gr ale najlepiej łowi mi się takim 270/20 gr wklejanka bardzo dobrze czuć każde pstryknięcie i hol okonia sporego daje fajne czucie i jest odpowiedni zapas mocy ,natomiast bardzo nie lubię tymi słabymi -10czy do 12 gr bo owszem też dobrze czuć każde pstryknięcie ale sam hol dużego okonia to żadna przyjemność jak kij zwija się pod samą rękojeść jak bicz na konia ,zdecydowanie szukałbym takiej do 18-20 gr no i w razie czego na boczny trok jak znalazł ,dużo testowałem i nikt mi nie wmówi że takie bardzo delikatne wędki są lepsze chyba że ktoś nad wodę zabiera 6 wędek spiningowych hehe (2012/09/17 16:51)

dawido199


Jakość produktów Dragona jest naprawdę wysoka dlatego właśnie zdecydował bym się na niego. (2012/09/17 21:14)

Chris1991


Znam firmę Dragon znakomicie i także uważam, że ich produkty są dobre nie miałem jeszcze wędki/kręciołka, na który bym narzekał, aczkolwiek Mikado także mają dobre opinie a niestety czasem tak bywa, że nawet te 30-40 zł to wydatek dodatkowy nie do przyjęcia :) dlatego zdecydowałem się na Black Draft od mikado i niebawem podzielę się wrażeniami. 
Pozdrawiam ! (2012/09/17 22:20)