Wędki Mikado na okonie.

/ 8 odpowiedzi
Witam mam pytanko chciałbym kupić wędkę na okonie i zastanawiam się nad dwoma wędkami pierwsza : Mikado lx Sapphire do 7 g druga- Mikado Katsudo Slim również do 7 g czy ktoś mógłby powiedzieć która będzie lepsza?
radek333


Witam posiadam lexus sapphire jak i lexus sapphire fazlite oba kije 2.60 cm do 13 g. Wędki bardzo czułe, używam ich głównie do łapania w opadzie, dobrze sobie radzą z przyłowem większych ryb. Tylko w lexus sapphire fazkite przy pierwszym wędkowaniu wklejka się wyłamała przy holu ryby, w serwisie powiedzieli że wklejki do tych wędek będą dopiero może pod koniec roku, napisałem czy mają drugi element do sprzedania do tej wędki miesiąc mija odp. brak. Nie wiem czy ty to tylko w mojim wypadku z serwisem takie dziadostwo. Teraz pod okonia myślę nad dragon fishmaker 260 cm 2-12g w razie jak by coś się stało ze sprzętem nie robią takich problemów jak w serwisie mikado. (2020/10/07 15:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

radek333


Na zdjęciu lexus fazlite którą się cieszyłem może z godzinę nawet jedną rybę wyholował teraz leży w kącie bo nie ma możliwości naprawy (2020/10/07 15:08)

voodooman


Dam mikroflex 1-7 rewelacja. Ale to tylko moje zdanie (2020/10/07 16:23)

Dartne99


Chciałbym się dopiąć do tematu i jaką wędkę polecacie do bocznego troka ? (2020/10/11 09:04)

Sith


Niestety, serwis MIKADO to porażka. Zresztą samymi wędkami też nie jestem zachwycony. Miałem Lexusa do 7g, moim skromnym osobistymzdaniem - głuchy jak pień i ciężki w porównaniu z innymi markami o tych samych deklarowanych parametrach. Mam Chubstera 3-15g.305cm, wędka bardzo kiepsko wyważona, nawet przy kołowrotku ponad 400g leci na pysk tragicznie. Nie wyobrażam sobie jak trzeba by dociążyć dolnik, żeby ją wyważyć. Łowienie przez godzinę, to męczarnia. (2020/10/12 11:55)

radek333


Posiadam sporo wędek mikado oprócz tych lexusów inazume, kamisiory, dwie karpiówki sprzęt spełnia moje oczekiwania tylko ten serwis dziadowski nie chce tej gwarancji jestem skory zapłacić za naprawę lub dokupić uszkodzoną część ale i tego nie można u nich załatwić. (2020/10/12 13:00)

wiechu1974


Co do serwisu to zgadzam się z przedmówcami, Próbowałem dokupić część szczytową do mikado blocks 1 -9 g niestety bezskutecznie. (2020/10/12 15:48)

Waldi Fish


Zgadzam się z negatywną opinią kolegów co do serwisu Mikado. Używam 5 kijów Mikado m.in. 2 feedery, 2 kije spinningowe i jestem z nich zadowolony. Zdarzyło mi się podczas holu karpia, kiedy już zwijałem sprzęt i schowałem podbierak, że chciałem go podholowac do samego brzegu i wyjąć ręką, czego oczywiście nie powinienem robić. Zostałem ukarany za brak profesjonalizmu, bo gdy miałem już chwycić karpia, wygięty ponadnormatywnie 3 segment w Mikado Tachibana Light Feeder 360/90 strzelił. Prowadziłem korespondencję z serwisem Mikado, równie długą co bezproduktywną i dziwiłem się jak w dzisiejszych czasach firma może sobie pozwolić na tak nieprofesjonalny serwis. Na koniec napisałem im, że już żadnego kija Mikado nie kupię i słowa dotrzymałem. Podratowała mnie hurtownia wędkarska "Rybka" w Lublinie, której pracownik dobrał 3 segment do mojego feedera, przez co kij został uratowany i służy mi do dziś. (2020/10/13 20:53)