Zaloguj się do konta

Wędki karpiowe Konger

utworzono: 2012/08/06 10:23
crack1

 Witam!
Którą wędkę polecilibyście z firmy konger w stosunku do ceny?
Impact Carp 248zł
Medalist Carp 151zł
Grandis Carp 164zł
Arcus Black Carp 135zł
Spirado Carp 140zł
Carbomaxx Carp 109zł
[2012-08-06 10:23]

bednar14

Od siebie polecam ci Konger Carbomaxx Team Carp kij stosunkowo tani ale wytrzymały. Wczoraj walczyłem tym kijem z amurem około 10 kg ale niestety po 15 minutach przetarł żyłkę o pomost :-( Wędka sprawdzona ;-)
[2012-08-07 14:54]

adamek19969

Od siebie polecam ci Konger Carbomaxx Team Carp kij stosunkowo tani ale wytrzymały. Wczoraj walczyłem tym kijem z amurem około 10 kg ale niestety po 15 minutach przetarł żyłkę o pomost :-( Wędka sprawdzona ;-)

to w takiej sytuacji szczytówkę powinieneś schować do wody :)) [2012-08-07 15:31]

bednar14

Chyba amura na wędce nie miałeś :-) A to nie był drewniany pomost tylko taki z beczek pływający.
[2012-08-07 15:44]

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/224-Konger-Carbomaxx-Tele-Feeder-360-80

 

bardzo pozytywny kij , posiadam takowy i jestem z niego bardzo zadowolony :)

[2012-08-07 17:30]

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/224-Konger-Carbomaxx-Tele-Feeder-360-80

 

bardzo pozytywny kij , posiadam takowy i jestem z niego bardzo zadowolony :)

dodam ze na tego kija wyjąlem suma prawie 20 kg calkiem niedawno :)))

 



[2012-08-07 17:51]

Fordeczek

Witam mam pytanie czy 2,75 Lbs to dużo na wędkę karpiową konger. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi [2017-11-07 12:21]

SlawekNikt

Kolego chwała Ci za kontynuowanie wątku. Ciężar wyrzutu dobiera się raczej pod przynęty jakimi zamierza się łowić. 2,75 lbs jak na karpiówkę to takie chyba minimum choć ja karpiarzem nie jestem to osobiście mam właśnie wędzisko o dokładnie takim c.w. i w zupełności mi to wystarcza. Zapewne wypowiedzą się koledzy bardziej doświadczeni w temacie łowienia karpi. [2017-11-07 17:01]

lukasz-c

Kolego Fordeczku LBS w przypadku wędek oznacza nic innego jak ciężar wyżutu jaki ta wędka jest w stanie wypchnąć w bezpieczny sposób dla siebie podawanya jest ona w angielskim systemie metrycznym czyli uncji jedna unca 1lbs odpowiada 28,3 gr czli masz do czynienia z wędką zdolną bezpiecznie wyżucić prawie 88 gr. Czy to dużo czy mało sam sobie odpowiedz jakie zestawy planujesz wyżucać. Jeśli chodzi o wędki Kongera to napiszę ci ta firma ma w swoich zasobach różne serie wędek o różnych parametrach materiałowych i takie tam. Wędki Kongera dupy nie urywają jeśli o to pytasz a sama seria Carbomax to odpowiednik Jaxonowskiej Arcadii czyli taka seria druga od końca cechuje ją większa smukłość blanku niż pierszocenowego Graffita. Wędki w rękach nie miałem miałem natomiast w rękach ich matchówkę i Federa do 90 gr z tej serii i powiem ci tak obie przypominają w dotyku kija do szczotki na końcówce, którego przyczepiono gałązkę wieżbową coby przypominało to wędki. Jeśli chcesz już obskakiwać coś z półki niskobudżetowej to mogę ci polecić karpiówkę Sharka będze to produkt tańszy od tego kongera a jakościowo nie będzie odbiegał nijak od tego co tutaj prezentujesz zwyczajnie nie przepłacisz tyle i tylko tyle. [2017-11-07 17:13]

JKarp

Lbs to jest moc kija a nie CW.
W wędkach niskobudżetowych może się zdarzyć, że ta moc jest zupełnie inna niż podaje producent. I tak np 3 lb może nie mieć tej mocy a 2,75 innej firmy może odpowiadać co najmniej 3 lb tej pierwszej.
JKarp EDYT: Ile chcesz wydać na ten kij ? Jak podasz ile łatwiej będzie coś doradzić. [2017-11-07 17:24]

SlawekNikt

Wędki w rękach nie miałem miałem natomiast w rękach ich matchówkę i Federa do 90 gr z tej serii i powiem ci tak obie przypominają w dotyku kija do szczotki na końcówce, którego przyczepiono gałązkę wieżbową coby przypominało to wędki.
Hmm, no tych tańszych to i ja w rękach nie miałem, ale mam od kongera np. feedera z serii impact i złego słowa powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie ! Bardzo fajna wędęczka w rozsądnych pieniążkach. Mam też spina również z serii impact i tu też złego słowa nie powiem, bardzo fajny kijek także serię impact polecam.
  [2017-11-07 19:52]

lukasz-c

Hmm, no tych tańszych to i ja w rękach nie miałem, ale mam od kongera np. feedera z serii impact i złego słowa powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie !
Przecież napisałem że "Jeśli chodzi o wędki Kongera to napiszę ci ta firma ma w swoich zasobach różne serie wędek o różnych parametrach materiałowych i takie tam." Konger to masowiec u nich nie ma "minimum jakościowego" więc kupisz tutaj wszystko od szrotu bazarowego po WĘDKĘ. [2017-11-08 06:04]

Fordeczek

Dziękuję wam za odpowiedź na temat wędki Karpiowej konger 2,75
JKarp Pan się pytał ile chcę wydać na wędkę około 200zł Ja myślę że ta karpiówka będzie dobra KONGER CARBOMAXX TEAM CARP 360/3lbs [2017-11-08 20:19]

JKarp

Jak mogę zasugerować - raczej na ten sezon wędka już nie będzie potrzebna. Dozbieraj 50 zł i kup wędkę Anaconda Base 12"/3,00 do 3,25 lb w dwuskałdzie. Kij jest niewiele droższy niż Twój budżet ale bez porównania lepszy od podobnych cenowo Kongerów, Jaxonów, Mikado itd. 
https://askari.pl/wedkarstwo-karpiowe/781-sanger-anaconda-base-wedki-karpiowe-137713.html

JKarp
  [2017-11-09 10:04]

Fordeczek

Okay Dziękuję [2017-11-09 20:58]

Ultraboat

W zasadzie suszna uwag,a może faktycznie warto dozbierać te 50zł i na nowy sezon kupić już karpiową Anaconda Base 12"/3,00 zresztą zobacz jak ten model wypada w teście i porównnaiu do wędek Kongera i już będziesz miał pełen obraz. [2017-11-12 09:09]

Fordeczek

Okay Zobacze [2017-11-14 20:07]

rafalwedkuje

Witam
Mam i polecam tanie i dobre  http://allegro.pl/konger-maxer-black-carp-360-3-5lbs-wegiel-mocne-i6075833746.html   pracuje z żyłką 0,45 
Typowa ciężka gruntówka sprawdziła się wielokrotnie. Większość patrzy wpierw na logo póżniej pozostałości. 
Pracowała z plećką jako żywcówką z dużym żywcem na oderce z wyrzutu .

Wybór należy do Ciebie.

  [2017-11-15 10:23]

JKarp

Witam
Mam i polecam tanie i dobre  http://allegro.pl/konger-maxer-black-carp-360-3-5lbs-wegiel-mocne-i6075833746.html   pracuje z żyłką 0,45 
Typowa ciężka gruntówka sprawdziła się wielokrotnie. Większość patrzy wpierw na logo póżniej pozostałości. 
Pracowała z plećką jako żywcówką z dużym żywcem na oderce z wyrzutu .

Wybór należy do Ciebie.

 

Prawdopodobnie nie miałeś w ręku dobrej karpiówki i stąd uważasz, że ten kij jest dobry. Nie jest moim zamiarem deprecjonowanie Twojego poglądu. Chcę tylko powiedzieć, że każdy łowi na to na co go stać ale pisanie, że kij za 140 jest dobry jest lekkim ndużyciem ;-) On po prostu spełnia swoje zadanie na tyle, na ile użyto do jego produkcji materiałów. 
Akurat kij Base znam bardzo dobrze. Stąd polecam ten kij - już dawno nie patrzę na logo tego ci kupuję a na wartości użytkowe i akurat w tym przypadku wartości użytkowe i jakość tych wedek są nieporównywalne do podobnych cenowo wędek. 
JKarp [2017-11-15 10:39]

rafalwedkuje

odp dot JKarp.

Cóż aby nie zaśmiecać odpowiem ....
miałem wiele kijaszków w ręku i autor pytając o kije konger dostaje odpowiedż na temat kijka kongera. 
Jak autor zapyta o kij anaconda to odpowiem bo mam taki ale puki co trzymam się tematu a wybieganie czy miałem w ręku inny kij czy nie bo Ja mam bo mnie stać.

Ok wiemy juz że stać Cię nawet gdy o to nie pytaliśmy ??????   
Weż do ręki sprawdż a pużniej powiedz czy zadowala Cię . Oceniając wędkę po nadruku a wręcz p cenie  to przypadłość ....................eh niech i tak będzie.
 
Z wędek kongera ''karpiówek '' polecam jak wyżej pisałem   [2017-11-16 14:19]

JKarp

Wiele znaczy jakie ? Czy cena któregoś oscylowała w granicach 1000 zł lub więcej ? 
Wiesz ja naprawdę łowię te karpie dobrych kilka lat i wiele wędek miałem w ręku, wieloma zarzucałem, holowałem. Moje pierwsze karpiówki to były Jaxony ale serii nie pamiętam - wiem, że czekałem na te kije dość długo zanim mogłem je kupić w sklepie. 
Miałem w ręku te karpiówki jak tylko Konger je zaczął je mieć w swojej ofercie - są jakie są ale czy "dobre" ? Jak dla mnie fakt, że jest trzy częściowa już ją dyskwalifikuje.  Ja nie piszę odpowiedzi bo coś słyszałem, coś doczytałem i moja opinia nie opiera się na moim wyobrażeniu o wędce a jest opinią z używania tego kija przez znajomego przez lat chyba sześć. Sam wędkami Base holowałem też karpie i zarzucałem. 
Napisałem, że każdy łowi na co go stać. Ty łowisz na te Kongery i ja tego nie neguję. Nie oceniam ludzi po cenie wędek.  Ja powyżej uzyskałem odpowiedź, że na kij może przeznaczyć 200 zł. Więc jak kupować kija za 200 zł ( a jest po sezonie praktycznie i tylko pewna grupa jeszcze urzadza zasiadki ) to lepiej dołożyć te 50 zł i kupić kij, który od bodaj dziesięciu lat nie ma sobie równych w tej klasie cenowej. Łowienie nim to przyjemność z zarzucania a i w czasie holu bez problemu pozwala zapanować nad dużymi rybami. 

Tak - stać mnie bo przestałem kupować "wynalazki" bo jestem za biedny, żeby dwa razy kupować. To samo z kołowrotkami itd. 

JKarp [2017-11-16 16:03]

JKarp

Poza tym wątek został odświeżony i stanowi jakby odzielną treść w tym temacie.
JKarp [2017-11-16 16:05]

LowcyKarpi

Panowie nie chodzi o cenę wędki a jej faktyczną jakość czy o to jak sprawdzi się w naszym przypadku przy metodzi ejaką zastosujemy, to ma przeciez najwięsze znaczenie, prawda? Akurat jak Kongera moge pochwalic właśnie za wspomnianą jakość i wytrzymałość. [2017-11-30 14:06]

JKarp

Co sądzić o jakości jeśli kij kosztuje 150 zł ? Ja nie neguję tego na co kto łowi. 
Jest taki jaki jest i zachowuje się tak a nie inaczej bo użyto do wyrobu takich a nie innych komponentów.
JKarp [2017-11-30 18:49]