Zaloguj się do konta

Wędki jaxon - Wędka Jaxon EteRnum Tele Medium 360-

utworzono: 2010/01/01 19:20
sstopa

Jako nowy i po poprzednim sezonie zakochany na maksa w wedkarstwie i wszystkim co z nim zwiazane chcialbym prosic bardziej doswiadczonych kolegow o porade.

Na razie nie mam zbyt dużo sprzetu, ale to ma sie na dniach zmienic ;)
Wędki Jaxon EteRnum Tele Medium 360-40  3,6m c.w. 10-40g
Jaxon Spinning 2,10m 10-30g (zastanawiam sie czy nie za krotki)
  + bazarówka teleskopowa 3.6m Kołowrotki Okuma S320 Kołowrotek posiada tylni  hamulec
łożyska 3
przełożenie 5:0.1
Na kołowrotek można nawinąć żyłki : 0,15/190; 0,18/130 ; 0,20/110
Dodatkowa szpula w komplecie + 2 sredniej jakosci kołowrotki
Co warto z tego poskładać i do jakich technik sie to sprawdzi ?

Spinnig to tak z ciekawosci kupilem, ale nie udalo mi sie nauczyc skutecznej zabawy nim.

Pozostałe wedki uzywalem ze spawikiem i sprezyna

Pozdrawiam i z gory dziekuje za cenne rady
Sebastian
[2010-01-01 19:20]

a ma kolega kartę wędkarską ?
[2010-01-01 19:49]

sstopa

Kolega w poprzednim sezonie korzystał z wód prywatnych gdzie płaci się za dzień połowów + ew zabrane ryby do domu (nie zabieram, bo o wiele większą przyjemność daje mi darowanie rybie życia niż jej jedzenie)

A co do karty wędkarskiej to niedługo wybieram się do koła PZW w moim mieście w celu zdania egzaminu i dołaczenia do społeczności PZW.

Ale tak na marginesie to chyba ma mały związek z moim pytaniem...
[2010-01-01 19:54]

withanight88

jaxona i tej bazarówki mozesz uzyc do spławika lub lekkiego gruntu, 

Nic wiecej nie jestem Ci w stanie poradzic

[2010-01-01 22:09]

withanight88

a kolego Pindral ciekawosc to pierwszy stopien do piekla [2010-01-01 22:11]

sstopa

Kolega pindral chyba wraz z nowym rokiem chciał złapać kłusownika ;)
Ale nic z tego wszystko legalnie, dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów o porady.

Ten spinning o długości 2.1m kupiłem dlatego, że tak mi doradził sprzedawca w sklepie wędkarskim, ale chyba należy posłuchać więcej niż jednej opinii w tym temacie.

Wraz z nowym sezonem widzę, że czekają mnie spore wydatki.
Trzeba zakupić torbę na wędki jakąś sensowną skrzynkę na przybory spławiki itp.

Chętnie zobaczę co tam koledzy kupujecie, a może jest gdzieś taki post z zakupami, bo niestety nie znalazłem.

Pozdrawiam
Sebastian
[2010-01-01 23:20]

turu4

To jest temat rzeka co jest najlepsze.Od razu powiem że spinning rzeczywiście za krótki,ja preferuje takie 2,70-3,0m.Ale nic straconego,możesz go używać do połowu z łodzi,lub w bardzo zarośniętych miejscach.Sam miałem kiedyś spinningi taki 2,10 i 2,40m.Co do pozostałych wędek to faktycznie lekki gruncik albo spławik.Teraz w rozsądnych cenach już można dostać ciekawe wędki.Myśle że jak podasz kwotę jaką dysponujesz to nie jeden z nas postara Ci się jakoś pomóc w wyborze sprzętu dla Ciebie.Pozdrawiam
P.S.Śmigaj wyrabiać karte :D
[2010-01-02 11:24]

withanight88

a ja wlasnie bardziej wole takie krótkie spinningi.... [2010-01-02 11:45]

turu4

Każdy ma swoje racje.Tylko że takim krótkim nie sięgniesz tak daleko przynętą jak np 3,0m.Weź np lekki spining,jak masz do czynienia z przynętami np. do 5gr.Tu krótki spinning jest bity na łeb.
[2010-01-02 11:57]

krotki spin jest lepszy z lodzi - z brzegu 2.7 lub 3 m - gramatura jest ok - to jeszcze zalezne jest jakie ryby chcialbys lowic - co do kolowrotkow polecane sa takie z przednim hamulcem - oczywiscie do spinningu - pomogl bym wiecej ale interesuje mnie tylko spinning
[2010-01-02 12:40]

sstopa

A więc mam na styczeń do wydania jakieś 300-400zł
w kolejnym miesiącu muszę też zakupić jakieś siedzisko rodpoda jakas skrzyneczke itp :)

[2010-01-02 21:36]

sstopa

A i jeszcze jedno, znalazłem w piwnicy u ojca wędzisko DAM Stippi Super Nr. 2218 601 6m, ale nie mogę nic o nim znaleźć w internecie. Brakuje tylko szczytówki i przelotki chyba należy wymienić ;)



[2010-01-02 21:45]

kij markowy ale wydaje mi się że części do niej raczej nie znajdziesz ,możliwość dobrania lecz czy warto? bo sam zauważ że tego typu kij to tylko lub raczej do gumy lub odległościówki- spławik nie wiem dokładnie co to za model ,sam piszesz  że początkujący z ciebie wedkarz ...a tycxzki to odrębny temat ,kije dla ciebie ... wielka niewiadoma. sam dokładnie  nie precyzujesz gdzie łowisz. prywatne zbiorniki to mogą być stawy 0,2 h do 5 h ,jeziora itd więc niewiadomych dużo a podpowiedzi może byc mnóstwo. zapewne będą preferenci dragona - jak ja np.,mikado , jackson, robinson, konger, cormoran itd itd w dodatku wiele info uzyskasz na temat modeli zarówno kiji jak i kręciołów czy żyłek i dalej idąc sprzętu najpotrzebniejszego.więc jeżeli twoje przekonanie o hobby jest 100% to podaj kokretne info co preferujesz lub preferować będziesz min. : zbiornik - jaki ?(zarośnięty, brzegi odkryte  czy porośnięte trzcinowiskiem takie typowe czy inne) połów z brzegu czy łódki , połów spławik czy grunt, rzuty dalekie czy bliskie a może wywózka ,co głównie będzie twoim celem drapieżnik czy biała ryba ,woda stała czy rzeki ,zasiadki na większe czy mniejsze słowem prawie wszystko [2010-01-02 23:26]

turu4

sstopa powiedz mi jaka wędka na początek by Cie interesowała najbardziej?Dokładnie do jakiej metody połowu i gdzie?Zalew,jeziora,rzeki z dużym nurtem?
[2010-01-02 23:43]

sstopa

A więc tak Panowie:

łowiłem głównie na jeziorach kaszubskich tak z brzegu jak i z pomostu, a i zdarzało sie z trzcinowiska w dosyć mocno zarośniętych miejscach.
Łodzi też zdarzyło się używać, a i jak fundusze pozwolą to w okolicach kwietnia maja będę chciał nabyć jakąś niedużą jednostkę.

Do tej pory trafiały się płocie okonie leszcze i kila razy lina trafiłem.
W spinning nie bawiłem się bo jakoś tak nie do końca wiedziałem co z czym.

Pod koniec wakacji kolega pokazał mi metodę z użyciem sprężyny i bąbki zwieszonej na żylce jako sygnalizator brań.

Chciałbym sobie zebrać myślę zestawy na łodzie i brzeg. Drapieżniki + biała ryba.

Myślę, że zrobię fotki tego co mam i Wam pokażę ;)
[2010-01-02 23:52]

sstopa

Jako, że moja druga połowa nie ma nic przeciwko wędkarstwu o 01:00 w nocy zrobiła fotki mojego majdanu ;)

http://img526.imageshack.us/gal.php?g=p1010002t.jpg


[2010-01-03 01:32]

turu4

Jeśli chodzi o brzeg to lepiej od piłki na żyłce spisze się feeder.Skoro nie łowisz w wartkich nurtach zdecydowanie wystarczy taki 80gr wyrzutu.Długość zależy od Ciebie,ja preferuje długie 3,90-4,00m.Jeśli lubisz spławikować to zdecydowanie polecam Metodę Angielską "Odległościówka" co do niej to myślę że nie krótsza niż 4,20m.Jeśli masz w pobliżu spore rzeki również sprawdzi się bolonka (sam muszę sobie zakupić).Z łodzi łowię sporadycznie i wyłącznie na spinning a jak sam mówisz nie zaraziłeś się nim.
Pozdrawiam
[2010-01-03 01:39]

sstopa

turu4: To nie tak, że nie zaraziłem się spinningiem, ale tylko raz próbowałem. Nie było efektu to odpuściłem ;)
Ale w tym sezonie się to zmieni, ponieważ interesuje mnie i spokojna posiadówka nad wodą jak i np spacer dookoła małego jeziora. Na dniach śmigam do PZW załatwić formalności no i będę czekał aż zima sobie pójdzie.

[2010-01-03 01:44]

turu4

Widzisz jak dla mnie spinning jest super.Łowie szczególnie pstrągi (własnie wróciłem :D),szczupaki,klenie,jazie a najbardziej lubię łowić okonie.Tobie też go polecam,choć spining nie jest łatwą metodą połowu ale napewno załapiesz o co w nim chodzi.Szczególne znaczenie ma prowadzenie przynęty.Kolor w sumie też ale czytałem gdzieś że ryby nie widzą kolorów wiec nie wiem jak z tym jest.Sam mogę Ci polecić jakieś przynęty na różne gatunki ryb.
[2010-01-03 14:17]

Oj tam Ciekawość Nie chciałem łapać żadnych kłusoli przez internet bo to chyba nie realne heh
To kolego śmigaj zdawać kartę ;]
sam mam spining 2.10 i uwierz mi że nic straconego jak zaczniesz łapać na rzece np tak jak ja nad Wisłą to przyda się są miejscówki strasznie zarośnięte a szczupak tam grasuje w tedy ja używam tego typu wędki :) a poza Tym dobra na łódź ;] co do reszty spławikówki. Pozdrawiam
[2010-01-04 06:52]

Norbert Stolarczyk

Kolego Sstopa trochę tego majdanu posiadasz jak na osobę która dopiero poznaje sztukę łowiecką. Zaczynałem na bardzo podobnym sprzęcie który obecnie służy mi do szkolenia mojej Kochanej Małżonki choć już w zeszłym sezonie letnim zażyczyła sobie porządnej karpiówki i młynka, i rad nie wola  w tym roku muszę sprostać wyzawaniom.
Zauważyłem analizując posty że skoro myślisz o zakupie rodpoda czy też tripoda to oznacza że planujesz nastawić się również na metody gruntowe.
Z chęcią udzielę kilku wskazówek które oczywiście już posiadłem choć nadmieniam że również cały czas się uczę :)
Co do spiningu który stał się w tym roku moją pasją to nie będę się wypowiadał za wiele ponieważ sam połykam wszystkie informacje na ten temat jak pelikan reklamę a jak coś mi się uda w tym temacie to jestem dumny jak świnia na łyżwach:)
pozdrawiam
 
[2010-01-04 09:22]

sstopa

Myślę, że kupie sobie teraz jakiś feeder taki 3.9m + młynek do niego no i jakis spinn 2.7 ? + mlynek

Co o tym myslicie ?
[2010-01-04 10:16]

                                                                                                                           
Kupuj wszystko jak leci, na pewno się przyda :)
[2010-01-04 10:34]

turu4

Jak najbardziej trafny wybór.Kupuj wszystko po kolei a na pewno nic się nie zmarnuje i nie będzie leżało w kącie.Co do spiningu podpowiem tyle żebyś nie kupował jakiegoś typowo szczupakowego twardego kija.Polecam traki to max 30gr wyrzutu z dobra szczytową akcją.
[2010-01-04 16:05]

ayem

Ja na początek nie kupowałbym zbyt drogiego sprzętu wędka do 150 zł to max , kołowrotek także . Zakładam , że łowić będziesz różnymi metodami więc szybko nie wyspecjalizujesz się w jednej metodzie połowu a co za tym idzie nie będziesz do końca wiedział czego oczekiwać od sprzętu do danej metody. Nie wiadomo też jaka metoda przypadnie ci najbardziej do gustu , jak będziesz to już wiedział to wtedy inwestuj w daną metodę połowu (oczywiście może to być kilka metod ). Proponowałbym więc nie za drogi sprzęt , a więcej czasu spędzić na opanowaniu technik łowienia . Pozdrawiam i życzę okazów !!!
[2010-01-05 19:49]

sstopa

Co myslicie o tym ?

http://www.allegro.pl/item872472832_wedka_mistrall_lexus_feeder_360_rm_2041836.html

http://muller-fishing.pl/mistrall-wedka-delux-feeder-345-cm.html
[2010-01-06 09:45]