Zaloguj się do konta

Wędki i kołowrotki do dalekich rzutów

utworzono: 2016/08/24 16:30
Darkvin

Witam. 
Chciałbym kupić jakieś wędki karpiowe typowe do dalekich rzutów z workiem/siatką PVA, czy tam sam zestaw helikopterowy. 
Posiadam Prologic C1 12` 3lbs, oraz Daiwa Black Widow 2300-3. Do nich mam założone kołowrotki Okuma Tactic BF 555i. Fajne wędki, ale nimi nie da się daleko rzucać, i chciałbym jakieś 2 jeszcze dokupić i do nich kołowrotki. 
Interesują mnie wędki 3 częściowe do 300 zł, oraz dobry kołowrotek też do 300 zł, chciałbym z wolnym biegiem. Wędki mogą być używane, co do kołowrotów to niezbyt, ale jakby był jakiś w naprawdę dobrym stanie to nie pogardzę. Proszę o wasze opinię. 
Pozdrawiam. 
  [2016-08-24 16:30]

JKarp

Wędki w dwu składzie mają lepsze właściwości rzutowe. Moim zdaniem powinieneś zmienić preferncje z trzy na dwuskład.
Z kołowrotków Okuma Powerliner 865 
http://www.askari.pl/index.php/produkt/okuma-powerliner-pl-860-pl-865

JK [2016-08-24 16:55]

Ja sam posiadam NASH entity 3,9m 3,5lbs ciężarkiem 130gr 140-150m rzucam. Wędki jako nowe są dużo droższe niż planujesz wydać ale może używane będziesz wstanie znaleźć. [2016-08-24 17:13]

Darkvin

Skoro tak, to niech będzie 2 skodowy, to jakie polecacie do tych 300 zł? do tego chciałbym jakiś dobry kołowrotek co naprawdę dużo żyłki mi się smieści i dale będę tym rzucał.  [2016-08-24 20:22]

JKarp

Anaconada Base 12"/3,00-3,25 lbs.
http://www.askari.pl/index.php/produkt/sanger-anaconda-base-wedki-karpiowe
A Kołowrotek podałem linka wyżej.
JK [2016-08-24 21:05]

Kołowrotek to tak jak Jkarp Ci polecił te okumy są naprawde solidne znajomy ma już od dłuższego czasu często z nim łowie i zawsze sobie dobrze radzą, do tego mają szpule long cast i z dalekimi rzutami będą dobrze sobie radzić. [2016-08-24 21:37]

gucek6

Hej...kolego mój zestaw do extrema rzutów to  kij 3,5lb dwa składy Anconda Power Carp II i kręcioł Penn Surfblaster 7000, z PVA worek 18cm na 7cm plus ciążarek 90g wypełniony peletem lub kulkami i stówke śmiga spokojnie...Kij ma zajebisty zapas mocy a to podstawa ...Polecam [2016-08-25 18:51]

JKarp

Miałem ten kijek w rękach. Naprawdę fajny tylko, że kij ma być wg tego wyżej napisane do 300 zł i kołowrotek też ;-) Mam Affinity 8000 i co PENN to PENN :-)
Co prawda " jedynka" była dużo lepsza  z tej serii ale i ten jest fajny i ta nazwa Power jest nie bez kozery użyta :-)
JK [2016-08-25 19:21]

Może być jeszce wędka daiwa regal. Od razu mówię że jej nie miałem i jest to tylko moja sugestia gdyż polecano mi ją w sklepie jako typowo rzutową :) [2016-08-25 20:02]

Dos equis xx

Co prawda ja nie mam ale kolega często mi pozwala łowić na jego zestaw wędka Diplomat Carp i nawijarka Big Runner 807. Plytka i duża szpula. Zestaw dla mnie bajka tylko jeszcze muszę trochę odłożyć. [2016-08-29 23:43]

konger11

Może być jeszce wędka daiwa regal. Od razu mówię że jej nie miałem i jest to tylko moja sugestia gdyż polecano mi ją w sklepie jako typowo rzutową :)

Ja z kolei machałem "na sucho" tą wędką w sklepie i nie wydaje mi się by nadawała się do rzutów.  [2016-08-30 13:55]

Tackle

Co prawda ja nie mam ale kolega często mi pozwala łowić na jego zestaw wędka Diplomat Carp i nawijarka Big Runner 807. Plytka i duża szpula. Zestaw dla mnie bajka tylko jeszcze muszę trochę odłożyć.

Znacznie lepsze właściwości rzutowe mają nowe karpiówki  Robinson Carpex Dynamic Carp [2016-08-30 14:57]

adamptk

Anaconada Base 50 13"/3,5 lbs. Mam używam i polecam. Do nadaje się idealnie. [2016-09-14 23:34]

mateuszgorcyn

Jeżeli chodzi o wędziska do rzutów to warto zwrócić uwagę aby miały 390 długości oraz pierwszą przelotkę minimum 50 mm wtedy będizesz rzucał znacznie dalej :) Jeżeli chodzi natomiast o kołowrotek to polecam long cast  [2016-11-13 17:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia