Zaloguj się do konta

Wędki firmy St. Croix Wasze opinie

utworzono: 2011/11/20 14:11
Diablo

Czy ktoś z Was miał okazję widzieć w akcji wędki firmy St. Croix?
Jeśli tak to jakie są Wasze opinie o tym sprzęcie. Wklejam też linki do dwóch kijków które mnie interesują
http://fishing-test.pl/wdki/21-polecamy-wdk/196-st-croix-wild-river-ws86mhf2
http://fishing-test.pl/wdki/21-polecamy-wdk/158-st-croix-mojo-bass-mbc70mhf
[2011-11-20 14:11]

news34

to już są kije z wyższych półek,trzeba otrzymać w ręku i samemu zdecydować,

firma bardzo solidna z radycjami więc z jakością zapewnie problemu nie mają.

[2011-11-20 15:06]

kaban

Pierwszy miałem w rękach ale tylko na sucho więc wrażenia dość pobieżne. Koledzy posiadający te wędziska wypowiadali się w większości w superlatywach (jedna opinia negatywna-człowieka któremu nigdy nic nie "pasowało"). Sam zastanawiałem się nad zakupem modelu Wild River,ale bez możliwości sprawdzenia go na wodzie odpuściłem-być może mój błąd.
[2011-11-20 17:09]

kwasek

kije bardo wysokiej jakosci,polacam w ciemno a napewno sie nie zawiedziesz [2011-11-20 17:27]

Diablo

Pierwszy miałem w rękach ale tylko na sucho więc wrażenia dość pobieżne. Koledzy posiadający te wędziska wypowiadali się w większości w superlatywach (jedna opinia negatywna-człowieka któremu nigdy nic nie "pasowało"). Sam zastanawiałem się nad zakupem modelu Wild River,ale bez możliwości sprawdzenia go na wodzie odpuściłem-być może mój błąd.

na sucho to znaczy w sklepie? jeśli mozna wiedzieć to w którym sklepie można takie kijki zobaczyć?
[2011-11-20 21:36]

basiasia

Jesli mieszkasz w USA i bedziesz polował na Basy to kupuj w ciemno.
[2011-11-20 22:37]

z@mela

Sam jestem ciekawy opini na temat tych kijów .  W przyszlym roku chce kupic kijek  pod sandacza i kilka osob  zachwalalo wlasnie ST.Croixa .
[2011-11-20 23:54]

Diablo

A jeśli w Polsce?
[2011-11-21 12:36]

basiasia

A jeśli w Polsce?

To kup sobie odpowiedniego to techniki połowu Dragona z pierwszych stron katalogu.
[2011-11-21 12:45]

Jestem fanem Dragona! Zdecydowanie polecam! HM - bajka, Team Dragon - bardzo dobry ( a duuużo tańszy od Croix ), w planie mam zakup Dragon Guide Select - "macałem w sklepie", świetny kij... Na "sucho" oglądałem ostatnio kije marki Fenwick - oj, też są boskie. Sandaczówki wręcz genialne - cena około 1000zł za kij chyba 2,10m... [2011-11-21 13:33]

toten

Za taką kasę to można udać się do fachowca i zrobi ci kijek jaki chcesz. [2011-11-21 15:04]

Diablo

A jeśli w Polsce?

To kup sobie odpowiedniego to techniki połowu Dragona z pierwszych stron katalogu.

Dragon ma mocno wyspecjalizowane kije. Ten do szczupaka tamten do sandacza jeszcze inny na bolenia.  Nie stać mnie na 3 lub więcej wędek. Croix wygląda (przynajmniej z testów) na bardziej uniwersalną wędkę. Którą majtnę daleko 7 g przynętą za kleniem  jak i 40 g za sandaczem. Dlatego pytam o Wasze opinie.
[2011-11-21 19:41]

Tak serio to wędkarz łowi, nie kij więc i na leszczynę złowi się klenia i sandacza ( tą samą leszczynę ). Nie mogę się jednak zgodzić że kij do połowu klenia i sandacza ( jeszcze z łodzi ) to jeden i ten sam kij. Dla mnie to różnica jak pomiędzy bielą a czernią. Taka różnica to już nawet sandaczówka do koguta a gumy. Moim zdaniem najlepiej postawić na średniej klasy kij akcji medium z cw. 10-30g 2,70m( na taki kij łowiłem "za łebka" klenie, pstrągi, szczupaki, okonie a i czasem płotki na spławik ). Jeśli kupisz drogi "uniwersalny" to za kilka wyjazdów okaże się że jest za krótki na Wisłę, za długi na łódkę, za wątły do kogutów itp etc... Nie mądruje się tylko sam to przerabiałem ( i mój portfel )... [2011-11-21 20:36]

Diablo

Tak serio to wędkarz łowi, nie kij więc i na leszczynę złowi się klenia i sandacza ( tą samą leszczynę ). Nie mogę się jednak zgodzić że kij do połowu klenia i sandacza ( jeszcze z łodzi ) to jeden i ten sam kij. Dla mnie to różnica jak pomiędzy bielą a czernią. Taka różnica to już nawet sandaczówka do koguta a gumy. Moim zdaniem najlepiej postawić na średniej klasy kij akcji medium z cw. 10-30g 2,70m( na taki kij łowiłem "za łebka" klenie, pstrągi, szczupaki, okonie a i czasem płotki na spławik ). Jeśli kupisz drogi "uniwersalny" to za kilka wyjazdów okaże się że jest za krótki na Wisłę, za długi na łódkę, za wątły do kogutów itp etc... Nie mądruje się tylko sam to przerabiałem ( i mój portfel )...

Mój problem jest trochę mniejszy bo z łódki jeżeli nawet będę łowił to bardzo sporadycznie, koguta jeszcze w ręce nie miałem :/
[2011-11-22 08:08]

Moim "uniwersalnym" kijem też łowiłem z łódki - no cóż może był ciutek przydługi ale dało radę!Szczupak i okoń bez problemu, małe schody były przy sandaczu :)...Po prostu chcę powiedzieć że ciężko o kij uniwersalny. Może się nie sprawdzić w wielu sytuacjach i będziesz się tylko wkurzał. Tak właśnie łowiłem jako młody wędkarz. Kolejny raz potwierdzę, że dało radę i na moim "ukochanym" kijku się nie zawiodłem, choć kosztował grosze i musiał łowić "wszystkimi metodami świata". Jeśli jednak miał bym do wyboru kupić drogi jeden kij "uniwersalny" osobiście wybrałbym 3 inne średniej klasy i na "kawę" by zostało. Ale to oczywiście tylko MOJE SUBIEKTYWNE zdanie :))). Życzę Ci abyś sprawił sobie wędkę marzeń i "wyjmował" nią tony okazów!!! ;) [2011-11-22 10:17]

Diablo

Moim "uniwersalnym" kijem też łowiłem z łódki - no cóż może był ciutek przydługi ale dało radę!Szczupak i okoń bez problemu, małe schody były przy sandaczu :)...Po prostu chcę powiedzieć że ciężko o kij uniwersalny. Może się nie sprawdzić w wielu sytuacjach i będziesz się tylko wkurzał. Tak właśnie łowiłem jako młody wędkarz. Kolejny raz potwierdzę, że dało radę i na moim "ukochanym" kijku się nie zawiodłem, choć kosztował grosze i musiał łowić "wszystkimi metodami świata". Jeśli jednak miał bym do wyboru kupić drogi jeden kij "uniwersalny" osobiście wybrałbym 3 inne średniej klasy i na "kawę" by zostało. Ale to oczywiście tylko MOJE SUBIEKTYWNE zdanie :))). Życzę Ci abyś sprawił sobie wędkę marzeń i "wyjmował" nią tony okazów!!! ;)

Dziękuję za rady. Wezmę je pod uwagę. Tymczasem być może odezwie się jeszcze kilka osób które miało z kijami tej firmy do czynienia.
[2011-11-22 19:09]

Co do zakupu kija wiem jeszcze jedno - jak ja się uprę i coś "wymyślę" to rzadko kiedy ktokolwiek jest w stanie zmienić moje poglądy - hehehehe :))). Nie raz żałowałem zakupu, nie raz wbrew wszystkim wędka ( lub młynek ) okazała się dla mnie komfortowym superstrzałem w "dychę".Mam tylko nadzieję że pomogłem i nie Cię nie wkurzyłem moimi wywodami w sumie nie na temat Croix ;) [2011-11-22 19:21]

charlesv

Dragon nie ma mocno wyspecjalizowanych kijów, tylko dobry marketing - "bez 10 wędek nad wodę nie ruszaj" :D

[2011-11-23 09:57]

Co do ilości wędek każdy łowi tak jak lubi i mu wygodnie. Szczególnie na łodzi... Mnie na ten przykład szkoda czasu na np. zmianę szpuli z żyłką na tą z plecionką więc ekwipunek na łodke wygląda tak: okoniówka z kołowrotkem z plecionką, okoniówka z kołowrotkiem z żyłką, sandaczówka pała do bardzo ciężkich gum i kogutów, sandaczówka miękka do mniejszych przynęt. Niektórzy Koledzy "ocierający" się o mistrzostwa okręgu lub Polski nierzadko zabierają więcej zestawów. Tak jak pisałem wcześniej da radę próbować łowić wszystko na jeden kij. Niektórzy jednak traktują wędkarstwo jako sport - taki typowy "sportowy sport" wiec "idą" w sprzęt... Piłkarz też zabiera kilka par korków na różny stan murawy i warunki pogodowe... [2011-11-23 10:39]

Diablo

Co do ilości wędek każdy łowi tak jak lubi i mu wygodnie. Szczególnie na łodzi... Mnie na ten przykład szkoda czasu na np. zmianę szpuli z żyłką na tą z plecionką więc ekwipunek na łodke wygląda tak: okoniówka z kołowrotkem z plecionką, okoniówka z kołowrotkiem z żyłką, sandaczówka pała do bardzo ciężkich gum i kogutów, sandaczówka miękka do mniejszych przynęt. Niektórzy Koledzy "ocierający" się o mistrzostwa okręgu lub Polski nierzadko zabierają więcej zestawów. Tak jak pisałem wcześniej da radę próbować łowić wszystko na jeden kij. Niektórzy jednak traktują wędkarstwo jako sport - taki typowy "sportowy sport" wiec "idą" w sprzęt... Piłkarz też zabiera kilka par korków na różny stan murawy i warunki pogodowe...

W zupełności Cie rozumiem. Ja preferuję trochę inne wędkowanie. Nie wędkuję z łódki. Przedzieram się kilometrami wzdłuż zarośniętych brzegów. I nie wyobrażam sobie takich wycieczek obładowany 5 wedkami. Dlatego szukam jednej w miarę możliwości najbardziej uniwersalnej.
[2011-11-23 16:27]

A tu też Cię rozumiem, bo zdarzy mi się i rzeka - rzadko Wisła lub Odra, ale jurajskie pstrągówki w kwietniu i maju też mogą dać popalić. Kiedyś na dalsze wyjazdy nad dużą rzekę brałem dwa kije taki pod sandaczyka, szczupaka, bolka i lighta na klenia, jazia, ale... tak jak piszesz "too much" :)))... Teraz też biorę jeden, a przynajmniej jeden z auta i oczywiście tylko odpowiednie przynęty żeby mnie "kusiło" zakładać algi 25gr do kleniówki do 7gr - hehehe...A jak radzisz sobie z przejściem przez krzaki? Z reguły na rzece mam kij 2,90 lub 3,00 metra i po prostu składam go w połowie do marszu... ;) [2011-11-23 16:44]

Diablo

Ja również zawsze składam kij. Czasami dodatkowo owijam np bluzą czy kurtką
[2011-11-24 21:55]

Chomikus

Witam
Za parę stóweczek będziesz miał kij jaki ci się tylko zamarzy :      http://www.fishingcenter.com.pl/aktualnosci.php#k2011-10-14_z_wedka_nad_wode_110
odc. 104
[2011-11-24 22:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia