Zaloguj się do konta

Wędki a ilość przelotek

utworzono: 2012/01/14 22:22
Esox_lucius1988

witam witam. moim głownym problemem ktory od jakiegos czasu mnie dreczy jest liczba przelotek w wedkach. np kupujac te same wedzisko ale w nowszym wydaniu mozna zauwazyc wieksza ilosc przelotek np. nie 8 a 10. powiedzcie czy  az tak znaczny wplyw ma ilosc przelotek na sposob holu? co o ty myslicie???? [2012-01-14 22:22]

Wasia

Wydaje mi sie ze jest to znaczna roznica, szczegolnie jezeli przelotki gesciej sa osadzone od polowy kija w strone szczytowki. Nadaje to wiecej miejsc oparcia zylki na wedce a dzieki temu wiekszy udzial wedki w holu oraz inna prace. Pozwala to uniknac latwych przeciazen zylki na okazie oczywiscie ktory ciagniemy :)
[2012-01-14 23:03]

bobus86

witam witam. moim głownym problemem ktory od jakiegos czasu mnie dreczy jest liczba przelotek w wedkach. np kupujac te same wedzisko ale w nowszym wydaniu mozna zauwazyc wieksza ilosc przelotek np. nie 8 a 10. powiedzcie czy  az tak znaczny wplyw ma ilosc przelotek na sposob holu? co o ty myslicie????

ilosc przelotek ma nie tylko znaczenie przy holowaniu ryby.im wiecej przelotek tym lepiej.przyklad dam ci taki mialem kiedys bolonke 6 m na ktorej mialem 6 przelotek.co metr jedna.wystarczylo ze popdal deszcz i juz nie moglem wyzucic zestawu splawokowego poniewaz zylka kleila sie do mokrego wedziska.wiekrza ilosc przelotek i problemu nie ma.a podczas holowania lepiej pracuje wedzisko.napewno ilosc przelotek ma znaczenie. [2012-01-17 16:17]

Kolego "bobus86" pracę blanku można lekko modyfikować za pomocą właśnie ilości przelotek co nie oznacza że zawsze im jest ich większa ilość tym lepiej. Wszystko zależy do tego jak dany blank pracuje i do jakiej metody ma być przeznaczony. Generalnie większa ilość przelotek niejako wymusza głębszą pracę wędki. Związane jest to z naprężeniami i ich rozkładem po całym kiju. A jak to dokładnie jest to nie wiem za bardzo, nie jestem rodbuilderem;)
[2012-01-17 17:55]

bobus86

Kolego "bobus86" pracę blanku można lekko modyfikować za pomocą właśnie ilości przelotek co nie oznacza że zawsze im jest ich większa ilość tym lepiej. Wszystko zależy do tego jak dany blank pracuje i do jakiej metody ma być przeznaczony. Generalnie większa ilość przelotek niejako wymusza głębszą pracę wędki. Związane jest to z naprężeniami i ich rozkładem po całym kiju. A jak to dokładnie jest to nie wiem za bardzo, nie jestem rodbuilderem;)

no wlasnie glownie o to naprezenie kija kolego mi chodzi :)glownie mi wlasnie chodzi o metody splawikowe i wedki odleglosciowe i boloneczki :)pozdrawiam [2012-01-18 17:38]