Zaloguj się do konta

Wędkę Mikado Trython Telerod

utworzono: 2013/06/25 06:51
Haczyk94

Witajcie,
Posiadam wędkę Mikado Trython Telerod 3m i ciężar wyrzutu 30-90g. Kołowrotek to Mikado Sensereel na którym mam 150m żyłki 0.22. Łowię na spławik na wodach stałych. Wędka spisuje się dobrze, dobierał mi sprzedawca i mówił że na grunt podejdzie. Jednak pytam się was o zdanie, bo z tego co widzę głównie polecacie na spławik dłuższe wędki więc może mi tylko powiedział że ta wędka jest uniwersalna.

I możecie mi napisać do czego ona się najlepiej nadaje patrząc na jej parametry? Bo w internecie nie znalazłem o tym informacji. :) Jak wspomniałem na spławiku spisuje się dobrze, więc jakie bym miał korzyści z posiadania dłuższej wędki?
[2013-06-25 06:51]

Przeemoo

Witam.Napisany przez Ciebie zestaw jest uniwersalny, możesz łowić na grunt jak i na spławik, po prostu jak wolisz, ale sprawdzi się dobrze na tych dwóch metodach. A co do długości wędek, że dłuższe są polecane, to wszystko od Ciebie zależy, czy wolisz dłuższą czy krótszą, czy dobrze się trzyma, czy wygodnie itp. [2013-06-25 01:02]

danon1973

Dłuższa wędka to przede wszystkim lepsza kontrola zestawu i żyłki oraz łatwiejsze zacinanie (zwłaszcza w metodzie odległościowej). Dłuższa wędka również pomaga dalej i łatwiej zarzucić zestaw.
Co do wędki to nadaje się ona na grunt... CW 30-90g... czyli koszykami od 30-90g (waga razem z zanętą) możesz śmiało rzucać. Moim zdaniem na spławik ta wędka jest za sztywna (patrz CW!)... czyli dopiero przy obciążeniu zestawu 30-90 gram wędka najlepiej pracuje i najłatwiej nią rzucić... raczej spławików 30 gramowych nikt nie używa.
Co oczywiście nie znaczy, że łowić nią nie można na spławik :). Pewnie przyjemność mniejsza z takiego łowienia.
Jeśli Tobie ta wędka odpowiada to łów na nią śmiało. Pewnie nigdy nie miałeś dłuższej i bardziej delikatnej wędki, więc nie wiesz jaka to może być różnica i przyjemność z łowienia.
Pewnie na razie nie masz kasy, więc się nie przejmuj tylko łów tą wędką i na koszyk i na spławik. Da radę :)
Pozdrawiam

[2013-06-25 08:49]

korczenskis

dokładnie tak jak powiedzial kolega danon1973. Połamania [2013-06-25 10:40]

Haczyk94

Tzn. powiem tak. Parę lat temu miałem wędkę, pamiętam, że mikado i że do 60g, ale chyba 2,60m. Ale ją sprzedałem, bo byłem za młody na samotne wędkowanie, a nie miałem z kim. Ta może i sztywna ale ładnie się gięła nawet po karpiem z komercji. ;)

Hehe dokładnie z kasą jest jak mówisz. Wczoraj kupiłem jeszcze dwie paczki haczyków, spławik 3,5, bo łowię na 1g (lubię tą wąską antenkę i delikatność ale chcę spróbować dalej rzucić i żeby mnie oczy nie bolały:D), krzesełko, pokrowiec, podbierak itp. I sobie powiedziałem, że teraz tylko przynęta, bo wypłatę... :D
[2013-06-25 10:45]