Wędkarzu ! Już oszczędzaj na opłatę karty .

/ 87 odpowiedzi / 3 zdjęć
egzekutor


Kolego Mastiffie prosze wpisz google SSG- ZAMIESZANIE Z MANDATAMI .  czytałem wiele postów (twoich) z większościa się zgadzalem ale nie z tym. (2011/11/09 15:29)

u?ytkownik57785


drogi kolego zobacz z jakiego koła jestem a potem mozemy dyskutowac. za zasmiecanie oczywiscie mozna karac mandatami ale z przepisów "wedkarskich" nie mozna. na necie znajdziesz interpretacje KGP na temat postepowania mandatowego czy raczej braku takiej możliwośći. dodam, ze w tym roku w wiadomościach wedkarskich od gdzies lipca nie pamiętam w którym odcinku jest opisana w/w sytuacja.





To, z jakiego jesteś koła, o niczym nie świadczy, w moim kole są również i cywile. Ja jeżdżę na patrole w asyście Policji kilka razy w miesiącu, wiem o Policji sporo z innego powodu, więc mi nie pisz, że Ty jesteś w kole policyjnym, czy masz takie a nie inne informacje, bo nie jest to żaden argument, mandatami wędkarze są karani przez Policjantów nadal. No i informowanie ludzi o kierowaniu spraw do nieistniejących już dawno Sądów Grodzkich, świadczy o Twoim małym niedoinformowaniu.To jest zdjęcie z drugiego kwietnia br. i kolega policjant nie rozwiązuje krzyżówki. Wypisuje mandat 200 zł. Robi to do dzisiaj on i jego koledzy policjanci, którzy są z nami na patrolach. (2011/11/09 16:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

egzekutor


widzę , że nie czytałeś interpretacji przepisów, które ci załączyłem szkoda. Co do Sądów Grodzkich to zgadza się tylko, że gdybym wpisał, ze policja ma obowiązek kierować sprawę do Sądu Rejonowego nie każdy wiedział by o co chodzi. czepiasz się słówek a nie sedna sprawy. to , że  policjanci na zdjęciu wypisują mandaty nie oznacza, że robią to prawidłowo. Bo za większość przepisów dot. wędkarstwa można orzec środek karny a za tonie wolno karać mandatami. Zapraszam do grona znajomych. wtedy opiszę ci parę rzeczy dot. karania mandatami. a sugestii związanej z moim kołem nie zrozumiałeś.  (2011/11/09 16:22)

pawelz


Zalozmy taka sytuacje. Policja nad woda wypisuje mi mandat. Zgodnie z prawem jest to niedozwolone (czy tak jest naprawde nie wiem, ale tez czytalem ze nie moze). Zalozmy ze przyjmuje mandat wystawiony niezgodnie z prawem. Co sie stanie jak go nie zaplace ?.
(2011/11/09 16:44)

egzekutor


z mocy prawa jest nie ważny i powinien być skierowany wniosek do sadu. jako praworządny obywatel napisz do sadu , że ukarano cie mandatem i wtedy skierowany będzie wniosek. tak naprawdę to chyba przejaw dobrej woli policjanta , ze ci wypisał mandat bo w Sądzie na pewno dostaniesz więcej plus koszty postępowania. pozdrawiam. (2011/11/09 17:04)

egzekutor


reszta kolega miał racje , ze jest to temat na mówiący o składach a nie mandatach wiec najlepiej go zakończyć. (2011/11/09 17:13)

u?ytkownik37148


PZW, PZW, ******ć ******ć PZW!  :D dobra a na serio już się boję. Masakra  (2011/11/09 17:55)

arekde


Ja tyle zarabiam, że zapłace jak mi na to przyjdzie ochota............ (2011/11/09 18:55)

albatros 6


wody gorskie okreg Nowy Sacz 247 zl za ten rok! a ryb?haha brak slow.pzw to panstwo w panstwie tak jak pzpn (2011/11/09 20:06)

Jędrula


Zalozmy taka sytuacje. Policja nad woda wypisuje mi mandat. Zgodnie z prawem jest to niedozwolone (czy tak jest naprawde nie wiem, ale tez czytalem ze nie moze). Zalozmy ze przyjmuje mandat wystawiony niezgodnie z prawem. Co sie stanie jak go nie zaplace ?.

 

 

 

 

 

 

Zależy przy jakim wykroczeniu . Nieprawdą jest , że Policja nie może walnąć mandatu z ustawy .


http://www.ssg.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=538

(2011/11/10 10:10)

pawelz


z mocy prawa jest nie ważny i powinien być skierowany wniosek do sadu. jako praworządny obywatel napisz do sadu , że ukarano cie mandatem i wtedy skierowany będzie wniosek. tak naprawdę to chyba przejaw dobrej woli policjanta , ze ci wypisał mandat bo w Sądzie na pewno dostaniesz więcej plus koszty postępowania. pozdrawiam.

Nie zrozumielismy sie do konca :).
Przyjmijmy fakt ze policja wystawi mi mandat. Ja go przyjmuje, ale nie place.
Co i kto moze mi zrobic za niezaplacenie mandatu, ktory zostal wystawiony niezgodnie z prawem.
Pytam calkiem powaznie. (2011/11/10 10:19)

Przemol34



Nie zrozumielismy sie do konca :).
Przyjmijmy fakt ze policja wystawi mi mandat. Ja go przyjmuje, ale nie place.
Co i kto moze mi zrobic za niezaplacenie mandatu, ktory zostal wystawiony niezgodnie z prawem.
Pytam calkiem powaznie.



Jeżeli przyjąłeś mandat, który uważasz za niezgodny z prawem możesz ie odwołać: http://www.duw.pl/Odwolanie,od,prawomocnego,mandatu,karnego,1895.html.
Podpisując się na mandacie zgadzasz się z popełnionym przez siebie wykroczeniem.Jeśli nie to nie przyjmuj mandatu.
Natomiast jeśli przyjmiesz mandat i się nie odwołasz to mandat musisz zapłacić. Jeśli nie zapłacisz ściągnie go z Ciebie Urząd Skarbowy. Jeśli pracujesz to z wynagrodzenia, jeśli nie pracujesz to licz się z wizytą Poborcy Skarbowego. Tak czy inaczej go zapłacisz. Nie uciekniesz. (2011/11/10 14:50)