Wędkarze rzeczni wyniki

/ 2 odpowiedzi
cześć. napiszcie jakie macie wyniki w łowieniu w rzece i jak to możliwe jakich przynęt używacie ( świnka i certa )
u?ytkownik124872


Świnka i certa są rybami wszystkożernymi .
Świnka lubi zdzierać glony z podwodnych kamieni . Glony nie są przynętą rewelacyjną ,ale daje się na nie łowić w pewnych okresach roku , ryby takie jak : certa , świnka  , wzdręga a nawet krąpie czy jazie .

Certy z powodzeniem wędkarze łowią na serek topiony  wyciskany na haczyk ze strzykawki z obciętą końcówką .Wszelkie przynęty naturalne stosowane do połowu płoci , krąpi i leszczy się sprawdzą np: na certę , gdyż oprócz tego ,że jest to ryba z rodziny karpiowatych - to jest jeszcze dość  blisko spokrewniona z  leszczem. Chleb , robaki białe i czerwone , ochotka , larwy chruścików , pęczak , groch , ciasto , itp.
Metody to przepływanka z przytrzymaniem , bolonka , czasem również przystawka ze spławikiem ( np: kiedy łowi się z  "główki ") itp.  Kto co lubi : można wziąć wędkę 4,50 - 6 ,  uzbroić ją w zestaw przepływankowy z krępym spławikiem 8 g i łowić z przytrzymaniem w głębszych miejscach. (2012/08/05 18:06)

turu82


WISŁA   białe robaki  lub biały z czerwonym 2 tyg. temu 15szt złowiłem w 3 godzinyi, kilka sztuk wypiołem (2012/08/05 18:48)