Zaloguj się do konta

Wędkarz 0 : woda 1...

utworzono: 2012/01/28 10:37
niko

Uważajcie Panowie.......
http://wiadomosci.wp.pl/title,Wedkarz-wpadl-do-przerebla-zmarl-z-wychlodzenia,wid,14206039,wiadomosc.html
[2012-01-28 10:37]

JaroDaw

http://wiadomosci.wp.pl/title,Tragedia-na-Mazurach-wedkarz-utonal-w-przereblu,wid,14201088,wiadomosc.html
no raczej już przegrywamy o wiele wyższym wynikiem :(

[*] [2012-01-28 10:51]

mlodystm

I jedno i drugie chcialem dodać, by przestrzegać innych. Niestety, niech spoczywaja i łowią rybki gdzie indziej :(
[2012-01-28 10:52]

jurcio6

To przykre zdarzenie pokazuje dobitnie, że z lodem trzeba uważać...

Osobiście nie wchodzę na lód cieńszy niż 10-15cm (trzeba również wziąć poprawkę na to, że przy brzegu zapewne będzie on nieco grubszy..), niestety nie wystarczą 3 dni mrozu, żeby stworzyć tak grubą pokrywę ;/
[2012-01-28 10:53]

Potrzeba dwa tygodnie prawdziwego mrozu, takiego jak choćby teraz ,  w dzień -10 a w nocy -15 do 20 i wtedy lód będzie dobry do łowienia. Szkoda człowieka i rodziny [2012-01-28 11:02]

faktkto o zdrowych zmysłach włazi na lód grubości zaledwie paru cm??
nie można tego inaczej nazwać jak głupotą (delikatnie mówiąc) 
[2012-01-28 11:19]

JaroDaw

Fakt. Trzeba zauważyć, że ci wędkarze zapłacili już najwyższą karę. Przestrzegać trzeba innych, by kierowali się zdrowym rozsądkiem. Wiem że kilku kolegów, być może i ja też w ten weekend wybierze się na lód. Oby wszyscy szczęśliwie wrócili. [2012-01-28 11:24]

Diablo

To przykre zdarzenie pokazuje dobitnie, że z lodem trzeba uważać...

Osobiście nie wchodzę na lód cieńszy niż 10-15cm (trzeba również wziąć poprawkę na to, że przy brzegu zapewne będzie on nieco grubszy..), niestety nie wystarczą 3 dni mrozu, żeby stworzyć tak grubą pokrywę ;/

Błąd. Przy brzegu lód jest cieńszy. Chyba że chodzi o rzekę - w co wątpię.
[2012-01-28 11:30]

Diablo

Potrzeba dwa tygodnie prawdziwego mrozu, takiego jak choćby teraz ,  w dzień -10 a w nocy -15 do 20 i wtedy lód będzie dobry do łowienia. Szkoda człowieka i rodziny

Błąd. "W dzień - 10 a w nocy -15 do -20". W takich warunkach wystarczą dwie doby aby bezpiecznie śmigać po lodzie.
[2012-01-28 11:31]

JaroDaw

Nie podważam wypowiedzi kolegi, poza słowem "bezpiecznie". :) [2012-01-28 11:37]

Diablo

Nie podważam wypowiedzi kolegi, poza słowem "bezpiecznie". :)

w sumie... dla mało doświadczonych ludzi nigdy lód nie będzie bezpieczny.
[2012-01-28 11:44]

Na różnych wodach, różnie mróz bierze. ;) [2012-01-28 11:46]

diablo lód nigdy (nawet dla doświadczonego) nie jest bezpieczny ,kto twierdzi inaczej jest po prostu idiotą.Prędzej czy później się doigra. [2012-01-28 11:53]

Diablo

diablo lód nigdy (nawet dla doświadczonego) nie jest bezpieczny ,kto twierdzi inaczej jest po prostu idiotą.Prędzej czy później się doigra.

Równie dobrze można napisać, że stanie na przystanku jest niebezpieczne bo ktoś moze wjechać w przystanek samochodem. Od dziecka śmigam po lodzie, nigdy się pode mną nie załamał. Wiem kiedy jest bezpieczny.  Moje odmienne zdanie nie upoważnia Cie do nazywania mnie idiotą.
[2012-01-28 12:08]

mlodystm

diablo lód nigdy (nawet dla doświadczonego) nie jest bezpieczny ,kto twierdzi inaczej jest po prostu idiotą.Prędzej czy później się doigra.

Równie dobrze można napisać, że stanie na przystanku jest niebezpieczne bo ktoś moze wjechać w przystanek samochodem. Od dziecka śmigam po lodzie, nigdy się pode mną nie załamał. Wiem kiedy jest bezpieczny.  Moje odmienne zdanie nie upoważnia Cie do nazywania mnie idiotą.

Obys nie wszedł nigdy ten jeden raz za duzo. Ale skoro twierdzisz, ze wchodzisz od dziecka i znasz lód to wierze, ze nie wejdziesz na zbyt cienki. Pozdrawiam

[2012-01-28 12:16]

gtsphinx

Przestroga !! Pamiętajcie 15m od brzegu !! A wystarczyło by 20-30 metrów linki przywiązanej gdzieś przy brzegu i 2 szpikulce żeby się wyciągnąć... Myślmy wchodząc na tak cienki lód

[*]

[2012-01-28 12:28]

mikser

w sumie... dla mało doświadczonych ludzi nigdy lód nie będzie bezpieczny.

Są też różne rodzaje lodu jak na pewno wiecie ! będzie miał 10 centów ale będzie napompowany powietrzem taki pierzasty Też można się na tym przejechać Sam widziałem tylko na płytkim Jak facet się wrąbał do pasa
[2012-01-28 12:31]

diablo źle zrozumiałeś mój post .Nie nazwałem ciebie idiotą.Chodzi mi tylko o to że wchodzenie nawet n a 15-20 cm lód to ryzyko z którego trzeba sobie zdawać sprawę.
tak jak napisałeś w poście  http://forum.wedkuje.pl/post/tabela-wytrzymalosci-pokrywy-lodowej-w-cm/411279/0 Tabela wytrzymałości pokrywy lodowej w cm jest wiele czynników osłabienia pokrywy lodowej .

ps.masz rację stanie na przystanku także nie jest w 100% bezpieczne.Nie wiem czy słyszałeś ,nie dawno był taki wypadek że jakaś kobieta wjechała w przystanek.
[2012-01-28 12:41]

Diablo

diablo źle zrozumiałeś mój post .Nie nazwałem ciebie idiotą.Chodzi mi tylko o to że wchodzenie nawet n a 15-20 cm lód to ryzyko z którego trzeba sobie zdawać sprawę.
tak jak napisałeś w poście  http://forum.wedkuje.pl/post/tabela-wytrzymalosci-pokrywy-lodowej-w-cm/411279/0 Tabela wytrzymałości pokrywy lodowej w cm jest wiele czynników osłabienia pokrywy lodowej .

ps.masz rację stanie na przystanku także nie jest w 100% bezpieczne.Nie wiem czy słyszałeś ,nie dawno był taki wypadek że jakaś kobieta wjechała w przystanek.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to powinno się całkowicie wywalić słowo "bezpiecznie" z polskiego języka. W łazience więcej wypadków się zdarza niż na lodzie. Dom jest bardzo niebezpieczny.

Powtarzam. Mieszkam blisko niewielkich jeziorek i rzeki. Na rzekę nigdy nie wchodzę. Choćby ludzie pielgrzymkami na nią szli. Bo płynąca woda dla mnie jest niebezpieczna. Co innego z jeziorkami. Tam znam miejsca gdzie bobry mają nory, gdzie często uwalnia się gaz z dna. Po dwóch nocach -20 mogę na lód iść z zawiązanymi oczami. Bo wiem nawet gdzie miejscowi najczęściej wybijają przeręble.
[2012-01-28 12:52]

Diabeł zgadzam się z tobą, ale nie pisz, ze w łazience zdarza się więcej wypadków niż na lodzie:) Na jeden staw lub jezioro przypada często tysiąc, lub więcej mieszkań i w tym łazienek, z kolei na każdą łazienkę kilka osób, które chodzą tam codziennie:) , a na lód nie idą:). Jak to porównywać w ten sposób, kiedy nawet nie wszyscy wędkarze łowią zimą, a jeżeli są niewystarczające warunki, to naprawdę garstka z nich. Można więc śmiało stwierdzić, że wypadki na lodzie zdarzają się bardzo często. [2012-01-28 13:08]

Biorąc pod uwagę oczywiście tylko użytkowników lodu, czyli wędkarzy i dzieci bawiące się na nim [2012-01-28 13:15]

JaroDaw

Bezpieczeństwo (niebezpieczeństwo) - to stosunek sytuacji pożądanych do sytuacji niepożądanych. - Taka moja teoria :) .Na sytuację pożądane jak i niepożądane składają się dane które możemy ocenić, zmierzyć, skalkulować, przewidzieć, oraz te, z którymi nie możemy tego dokonać . Więc nie możemy powiedzieć, że coś jest bezpieczne, lecz możemy  na podstawie danych i swojego doświadczenia ocenić że jest bezpieczne według jego skali.Tak ode mnie, oczywiście możecie się z ty nie zgodzić. [2012-01-28 14:09]

bluehornet

Następni nierozważnie wędkarze :

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/na-sniardwach-na-krze-dryfuja-wedkarze,1,5011057,region-wiadomosc.html 

[2012-01-28 14:28]

Bezpieczeństwo (niebezpieczeństwo) - to stosunek sytuacji pożądanych do sytuacji niepożądanych. - Taka moja teoria :) .Na sytuację pożądane jak i niepożądane składają się dane które możemy ocenić, zmierzyć, skalkulować, przewidzieć, oraz te, z którymi nie możemy tego dokonać . Więc nie możemy powiedzieć, że coś jest bezpieczne, lecz możemy  na podstawie danych i swojego doświadczenia ocenić że jest bezpieczne według jego skali.Tak ode mnie, oczywiście możecie się z ty nie zgodzić.

OczywiścieNikt nie mówi " nie wchodź na lód -to niebezpieczne " jest wiele działań które niosą za sobą mniejsze lub większe ryzyko.Ale ryzyko zawsze istnieje.W pierwszym poście napisałem wyraźnie o cienkim -kilkucentymetrowym lodzie.natomiast ty diablo zacząłeś uogólniać . nie porównuj wchodzenia (wędkowania) na 10-15 cm lodzie do chodzenia po tafelce 5 cm.sam przyznasz że wychodzenie na tak cienki lód jest olbrzymim ryzykiem żeby nie powiedzieć głupotą.
Jeśli uważasz że wychodzenie np na 15 cm lód jest względnie bezpieczne to oki wchodź -kłócił sie nie będe bo doświadczenia w tym zakresie nie mam bo z lodu nie wędkujeale kiedyś wybrałem się z kumplem na zaporówke ,lód gruby na pół metra to jak zaczoł pękać (może wode spuszczali -nie wiem)  to ładnego sie strachu najadłem [2012-01-28 14:56]

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/na-sniardwach-na-krze-dryfuja-wedkarze,1,5011057,region-wiadomosc.html  

Dalej twierdzisz że to jest bezpieczne???????/Debilizm nic więcej!!! [2012-01-28 15:01]

halski021

Lód jest bardzo niebezpieczny,a niektórzy  ludzie bez wyobraźni.Ktoś,kto nie zna warunków na danym jeziorze nie powinien wchodzić na lód sam,a szczególnie wtedy,gdy na lodzie jest śnieg,bo wtedy nie widać grubości lodu.Lód w różnych miejscach ma różną grubość.Na naszych jeziorach potrfi być w jednym miejscu 30cm a w innym brak lodu.(tak jest na kilku jeziorach w mojej okolicy,a pewnie i na innych.)
[2012-01-28 16:13]