Wędkarstwo karpiowe, a inne metody - różnice

/ 11 odpowiedzi
Witam!
Jaka jest podstawowa różnica między wędkarstwem karpiowym i innymi metodami?
spines21


wędkarstwo tzw.karpiowe to po prostu wędkarstwo gruntowe.specyficzne może być to,że łowi się często na kulki proteinowe,pellet.z racji tego,że karpie bywają spore trzeba mieć mocniejszy sprzęt.jest obecnie mocno akcentowane,wszystko co może pomóc w złowieniu okazałego karpia-wędki,młynki,a zwłaszcza przynęty.kulek,pelletów ,miksów.dipów i boosterów jest w ofercie tyle,że nie da rady tego ogarnąć:)to po prostu moda-czysty biznes.trzeba wybrać swój sposób i tego się trzymać (2010/04/08 14:59)

Lewy9


JA właśnie nie czaje tego. Ale prosze k.Spines21. Czy na pellet musi być zanęcone łowisko, żeby złowić karpia ? Bo mam zawody spławik, grunt. I jeżeli nie trzeba to proszę aby podał mi pan jaki wybrać smak i dalsze sposoby o i jak. Czy na włos. Dno mulaste około 1-2 m głębokości. (2010/04/08 19:45)

patryk12345


jeszcze w wędkarstwie karpiowym używa się zazwyczaj dźwiękowych sygnalizatorów brań ... (2010/04/08 21:00)

spines21


ryba się przyzwyczaja do pokarmu który dostaje,więc nęcenie ma sens.zawody to inna rozmowa,musisz mieć zanętę która przyciągnie i zatrzyma ryby w łowisku.
nigdy nie brałem udziału w zawodach-tu Ci nie pomogę.
ale tam się chyba losuje stanowiska więc wcześniej nie zanęcisz.
karpie -jak inne istoty mają różne gusty,całkiem co innego może się sprawdzać na różnych wodach.
 na wiosnę dobre są śmierdziuchy,to moje zdanie.ale czasem warto pokombinować:)
łowiąc na kulki stosuje się przypon włosowy.
jeżeli chodzi o zawody to w zależności od ryb jakie tam pływają trzeba wybrać zanętę i przynętę.
jak się nastawisz na same karpie to możesz się zawieść.
raczej bym łowił bardziej różnorodne ryby.większa szansa na dobry wynik:)

(2010/04/08 23:04)

zenba


Bardzo dziękuję za informację,szczególnie koledze Spines21.
Pozdrawiam (2010/04/09 11:15)

Lewy9


Widac ze to wedkarz wysokiej klasy :) (2010/04/09 12:54)

Waldi Fish


Bo kolega Spines21 jest prawdziwym pogromcą karpi. (2010/04/09 19:40)

spines21


kolega spines jest wędkarzem ,który postanowił połowic trochę karpi ostatnio.i czasem uda mu się coś konkretnego złowić.o pogromach więc mowy nie ma,proszę zerknąć na rekordy kolegów karpiarzy-tam są pogromcy.
i odnośnie porad co lepsze na wiosnę-pisałem,że moim zdaniem śmierdziuchy.bo tak mi się sprawdza.ale warto pokombinować:)dzisiaj złowiłem dwa karpie,pierwsze w tym roku-na wanilie:)nic wielkiego,nie miały nawet po pół metra,ale pierwsze koty za płoty:) (2010/04/09 20:11)

Lewy9


w tym roku ciesze sie z karpia 30 cm bo takie male cos biora. Wieksze spiaaa . (2010/04/09 21:18)

Petrys


ja jeszcze karpi w tym roku nie łowiłem , ale muszę się kiedyś wybrać ;) Ja karpie raczej standardowo łowię;)i efekty są ;)) (2010/04/09 21:33)