Wędkarstwo muchowe - pomoc w złożeniu.

/ 5 odpowiedzi
Kołowrotek:
-Trigone 5/6 AFTM Robinson około 130 zł
-KONGER WORLD CHAMPION FLY WRX #5/6 AFTMA około 200 zł
-Jaxon MONOLITH FLY XT #5/6 około 220 zł
-Okuma SLV 5/6 około 250 zł
-TEAM DRAGON FX600 #5-6 około 180 zł

Nie znam się na kołowrotkach - jednak segregowałem według zainteresowania na Allegro.

Wędzisko:
-JAXON Silver Shadow Fly 270/4składy  klasa #5 około 140 zł
-WĘDKA SHAKESPEARE SIGMA FLY 5 około 190 zł
-MIKADO FLY CAST 270 / #5 - około 170 zł

Również nie znam się na wędziskach muchowych.
Ewentualnie można polecić inne kołowrotki, wędziska.

Nigdy nie łowiłem na muchę więc trudno mi coś wybrać.
Myślę łowić na rzece Radunia głównie pstrągi.

Prosiłbym również o polecenie żyłki, much itp.
Wędkę chciałbym składaną na kilka części - dojazd rowerem lub spacerkiem.

Rzeka nie jest szeroka. Ma na oko około 5-7 metrów.
Jednak są czasem rozlewiska gdzie chciałbym łowić...

Nad rzeką jestem około 10 razy w ciągu roku...
Prosiłbym o poradę w złożeniu DOBREGO sprzętu muchowego.
SebekKry

Jeśli jesteś nad rzeka tylko 10 razy w roku to moim zdaniem wystarczy:
- kołowrotek Okuma Airframe 4/5 z 5-cio letnią gwarancja ok. 70zł
- kijek Robinson diaflex fly 5-6 AFTM ok 260zł
- linka muchowa 5 AFTM pływajaca lub intermediate z Cortlanda ok 80-90zł 
- przypon koniczny muchowy z Robinsona lub Maximy 0,53-0,18 ok 10-20zł
- muszki w zalezności od łowiska (najlepiej podpytać miejscowych)
Moim zdaniem to juz taki dosyc porządny zestawik. (2016/04/15 19:27)

aldente

Czesc Adrian. Powiadasz, że jesteś nowicjuszem.  Nie zaczynaj tej przygody od wypytania o sprzęt muszkarski tu na forum. 98 procent nie ma o tym najmniejszego pojęcia i nie będą w stanie Ci pomóc. Osobiście szukałbym kontaktu w kręgach muszkarzy, np. pomorskich. Znajdź na necie fora muszkarskie i tam szukaj pomocy. Poza tym, po nawiązaniu kontaktów zapisałbym się na kurs, aby pod okiem doświadczonego kolegi muszkarza nauczyć się techniki rzutów , aby od samego początku wyeliminować błędy i nie nabrać złych nawyków. Dopiero wtedy zacząłbym kompletowanie sprzętu (2016/04/15 20:32)

SebekKry

Akurat to co napisałem koledze wyżej to zestaw którego sam używam i jestem z niego zadowolony łowiłem tamten sezon i łowię już w tym a bywam o wiele częściej niż kolega Adrian nad pstrągowo - lipieniową rzeką (rzekami) może nie jestem super doswiadczonym łowcą ale sam wszystkiego się nauczyłem. Poleciłem ten zestaw bo Diaflex jest wędeczką leciutką i dość szybką (wyciągnął juz sporo ryb) kołowrotek jak najbardziej w porządku a sznury Cortlanda są dobrej jakości. Wcześniej były kije Jaxona i Dragona i ten diaflex najbardziej mi pasuje mam go w klasie 4AFTM i taki sam sznur (na moich rzekach daje radę). Tutaj foteczka kijka z kołowrotkiem i sznurem cortlanda + nieduzy pstrążek aczkolwiek wymiarowy :) (2016/04/15 21:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aldente

Sebek, mój wpis absolutnie nie był krytyką Twojej rady i Twojego podejścia do tematu.To tylko moje przekonanie, że jak się jest początkującym muszkarzem, korzystnie jest udać się pod opiekę doświadczonego kolegi, który zwróci uwagę na technikę rzutów. Oczywiście, że można samemu...jednak niebezpieczeństwo utrwalenia złych nawyków jest o wiele wieksze. Jak z jazdą na nartach :-) (2016/04/16 09:22)

michal flyfishing

Witam.
Pamiętaj że musisz dobrze dobrać zestaw. Zaraz pewnie posypią się komentrze ale wiem co mówię kołowrotek dobierz do wędziska i do tego dobry sznur to podstawa dobrej nauki i wygody wędkowania. Jak będziesz chciał muszki to napisz mi na pw coś tam się ukręci. Taki zestawik napewno ci posłuży długo:
KONGER WORLD CHAMPION FLY WRX #5/6 AFTMA
Okuma SLV 5/6 około 250 zł
Sznur AirFlo Sixth Sense WF6/7 Mid Intermedium popytaj na forum flyfis....pl może ktośma dobrą używkę. (2016/04/27 07:40)