Zaloguj się do konta

Wędkarstwo, nowoczesność vs tradycja

utworzono: 2014/08/07 10:44

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

szczerze mówiąc też bym zobaczył z miłą chęcią  zdjęcie dużych leszczy jak jest okazja bo kolega się w tym specjalizuje, czasem przy zasiadkach karpiowych sie trafiają ale nie są to kolosy maks 2-3 kg a wiec również bym był wdzięczny za foty gdyż bardzo podobają mi sie duże leszcze, podziwiam wędkarzy którzy się wyspecjalizowali w połowie dużych leszczy
[2014-08-09 17:51]

FELIPE

Zadufanych w sobie niektórych kolegów nie uwazam za wędkarzy  i dużo jest takich co tylko walą w klawiaturę paluchami i śmiem twierdzić ze wielu tutaj na forum nie miało nigdy w ręku karty wędkarskiej.,a mnie nie znacie i nie p....cie głupot że nie mam wyników i zazdrość mnie zżera ,raczej złość że sypią i walą zanęty ludzie do małych zbiorników tonami.Jakbym nie widział nie odzywałbym się.Piszę o pseudo karpiarzach cały czas.W wędkarstwie kazda ryba jest piękna i wyjątkowa.A co niektórzy z karpia robią króla ryb ,królewski to on jest tylko z nazwy.Leszcze takie same jak karpie? Bzdura i bzdety karp 20 kg nie dopuści leszcza do żarcia.I odwrotnie, stado dużych leszczy małych karpi też nie dopuści bo potrafi lezeć po wędkarsku na zanęcie a nie brać.Filozofów bardzo dużo na forach.Tylko nad wodą jak się widzi i podglada to raczej te wyniki marne jakieś.Małolaty odwiedzają hodowle ryb i sobie z karpiami foty walą hihi wstawiają na forach nie wszystcy oczywiście ale są tacy,ale są- na tym bajera polega i szpan.Wędkarstwo łaczy pasję i miłość do wszystkiego co jest z nim związane przyroda obcowanie z naturą a nie za wszelką cenę złowienie ryby ,to jest tylko bardzo przyjemny dodatek do całej tej otoczki.To jak boli porażka takiego karpiarza po kilkudniowym nęceniu wydaniu trochę kasy i lipa bo się nic nieraz nie zlapało ,tak właśnie jest jak ktoś na siłe chce złapać dużą rybę.Dużo jest takich co blużnią ,kuźwują nad wodą bo wielka ryba sie im zerwała.To jest wędkarz? Nie umie przegrać z godnoscią,ryba też musi mieć szansę na wygraną z wędkarzem.Tacy nerwicowcy powinni sobie dać spokój z wędkowaniem ,rzucanie wędką po nie udanym holu itd.Co też naocznie widziałem .Ilu jest w Polsce prawdziwych wędkarzy? Z 700 tys. Połowa? Obym miał racje:-) 

Kolego wrzuć na luz. Niech każdy łowi to co chce i czym chce zgodnie z RAPR. Ja łowiąc karpie szukam łowisk i miejscówek z dala od innych wędkarzy, często nęce nocami aby nikt mnie nie podpatrzył (nie podsiadł przygotowanego miejsca), więc niby w jaki sposób przeszkadzam innym wędkarzom. To raczej ja jestem często obserwowany i podsiadywany mimo że przed wytypowaniem i zanęceniem miejscówki chętnych nie było :) Dlatego w ostatnim czasie zacząłem nęcić poza zasięgiem rzutu wywożąc zanętę i zestawy łódką, w innym przypadku po złowieniu karpia nie usiadłbym już na wypracowanej miejscówce- wiele razy to przerabiałem.  Co do wypadu kilkudniowego bez ryby, zdarza się i nie jest to powód do zmartwień na tym polega nasza pasja. Ważne aby z każdej wyprawy wyciągnąć wnioski i podnosić własne know-how.A późno jesienią bawię się na zaporówkach leszczami na delikatne zestawy i też mam satysfakcje mimo że ryby nie przekraczają 4kg póki co :) Acha łowię karpie na zestawy samozacinające więc to już nie wędkarstwo :)

[2014-08-09 18:01]

Kolego Ty czytasz moje posty? Mam Ci tu zdjęcia wstawić jakie ryby zlowiłem nie raz? Szczena Ci opadnie i po co?Jestem specem od dużych leszczy tak jak inni od sandacza czy sumów.Zaufaj nie zazdroszcze nikomu karpi w mlodości tyle sie ich na róznych lowiskach nałowiłem że w nocy -nic mi sie nie sniło tylko te wszędobylskie karpie więc nie chrzań i nie wywyższaj tej ryby nad wszystkie inne bo to ryba hodowlana i szybko rośnie doslownie jak świnia.Jest ogólnie dostępna.Zbynio zbastuj sobie z tym brukowym językiem filozofie z forum.Zakaz samozacinaczy pod różną postacią i kropka ,zakaz łodek sterowanych na małych akwenach i też kropka.Co to za łowienie śpiąc i czekać jak ryba się sama zatnie.Ja bym tego nawet wędkarstwem nie nazywał.A jakie ryby Zbynio ja łowię pozostaw mi , to moja sprawa i nic Ci do tego.I nie jestem wrogiem wszystkich karpiarzy.Tylko tych popapranych.



Kolego pochwalisz się tymi leszczami, bardzo mi zależy bo tak jak napisałem wyżej bardzo mi się podobają duże leszcze ze jesteś specjalistą ...
[2014-08-09 18:24]

darek-salamon

Zobacz sobie w galerii .Gdzies jakies sa a rypie mnie co sobie myślisz i przypuszczasz.Żyj sobie domysłami i swoimi famami widać ze lubisz sensacje:-) Jakbyś mnie znał osobiście miałbyś prawo mnie oceniać a ze nie znasz to sie sam nie kompromituj.Nie wiem co to włos a wegorza znam z obrazków :-) :-) :-) :-) :-) .Kolego od węgorza !przypony się węgorzowi w pysku odcina z haczykiem albo stosuje z długim trzonkiem.Ale jestem zielony bo kolega jest specjalista i wie lepiej. Z kąd w Was tyle jadu koledzy nie znacie osoby i oczerniacie. [2014-08-09 19:56]

darek-salamon

[2014-08-09 20:06]

FELIPE

Zobacz sobie w galerii .Gdzies jakies sa a rypie mnie co sobie myślisz i przypuszczasz.Żyj sobie domysłami i swoimi famami widać ze lubisz sensacje:-) Jakbyś mnie znał osobiście miałbyś prawo mnie oceniać a ze nie znasz to sie sam nie kompromituj.Nie wiem co to włos a wegorza znam z obrazków :-) :-) :-) :-) :-) .Kolego od węgorza !przypony się węgorzowi w pysku odcina z haczykiem albo stosuje z długim trzonkiem.Ale jestem zielony bo kolega jest specjalista i wie lepiej. Z kąd w Was tyle jadu koledzy nie znacie osoby i oczerniacie.


Ostatnie zdanie mnie rozbawiło :)kolego sam zaczynasz niepotrzebną dyskusję, krytykując ludzi którzy łowią karpie,przeczytaj jeszcze raz swoje słowa a następny raz pomyśl zanim coś napiszeszcytuję twój tekst:
" Koledzy nawet karpie  niech będą 15 kilowe a przepraszam takie mięso nadaje się do jedzenia? Bo ja wiem że nie.Wypuszczanie z powrotem  takich ryb na zbiornikach i wodach otwartych powinno być karane.Skoro taki karp potrzebuje 20 l zanęt ,to ile on musi tego wpieprzyć na raz?A po drugie i wydalić  czym potwornie zanieczyszcza wodę jak welony w akwarium -ryba świnia a takie zdala od rzek i jezior naturalnych.Świni z krowami się nie trzyma w jednej zagrodzie .Poławiajcie sobie takie ryby ale na specjalnych łowiskach po co mi zanecacie ogromem zanęt łowiska naturalne? Co kużwa sami jesteście nad wodami.Karpiarze juz zasłużyli na słowa potępienia jak innym wędkarzom na Kotlinach utrudniali wędkowanie sypali z wiader zanęty dziesiątkami kilogramów ,ku...wa dla jednej wielkiej ryby? Co innych ryb taka zanęta nie wabi? Potem na malych zbiornikach ryby nie biorą,czyja to wina moja? Wiem co robią na komercyjnych łowiskach cwaniaczki właściciele ,przed sobotą i niedzielą na pewnym łowisku w nocy ,wywożono worki z paszami jakimiś na środek jeziora,wędkarze płacili i marnie im to łowienie wychodziło i są takie przypadki nieodosobnione niestety.Oszczedzają jak mogą.Koledzy cię nauczą  jak łowić duże karpiska ,padła odpowiedż ok jak ktoś takie wędkowanie lubi to jego osobista sprawa ja umię ale nie korzystam z takiej metody połowu.Tyle że słusznie niektórzy karpiarze zasłużyli sobie na miano samolubnych ,grubo- skórnych i przemądrzałych nie zwracających uwagi na innych kolegów po kiju na łowiskach ,bo co tam całe łowisko jego on tu pan.A lin 3 kg to nie ryba? Musi mieć 10 kg by nią był:-) I uwierzcie wystarczy nie 20 l czy kg zanet by takie łowić,mieć radość i satyswakcję z łowienia.Powiedzcie komu potrzebne są wasze kilkunasto-kilogramowe wyniki?Może raczej chodzi o modę i szpan?Czym wieksza ryba tym większe uznanie.Zlap jeden z drugim węgorza dużego ,lina suma na dzikiej wodzie to jest wyczyn.Jak już jesteście to traktujcie innych wędkarzy z szacunkiem i godnoscią bo z tym jest naprawdę nieraz na bakier.Zapiszę tu jeszcze raz nie dotyczy wszystkich karpiarzy.Ale są tacy i się zdarzają, co myślą tylko o sobie i mają klapki na oczach .Polska rzeczywistość."

[2014-08-09 20:11]

darek-salamon

Ostatni raz napiszę takie wielkie karpie nie wnoszą do ekosystemu nic dobrego i szkodzą rodzimym gatunkom ryb.Ktoś mi w usta na siłę wciska nienawiść do karpiarzy.Do głupków tak a nie do uczciwych wędkarzy .Pisałem nie raz i nie tylko ja.Karpie tylko w zbiornikach specjalnych nie w wodach otwartych.A Ty też się nie umiesz własnymi slowami wydedukować?Kulki to nowoczesność? od lat wędkarze to stosowali i sami je robili co to za nowoczesność:-) Teraz więcej w sklepach tego jest i co to nowinki techniczne są.Moj kolega takie kulki 20 lat temu robił i robi.Tylko nikt go nie podgladał i nie widzieli co na hak zakładał.Z resztą widać pazerność na rybę u wędkarzy nad wodą ktoś gdzieś połowi na drugi dzień na jego miejscu 20 wedkarzy siedzi.Mądry wędkarz całej pupy nie pokaże bo to lata prób i błedów nieraz w deszczu i zimnie ,poswięcane noce wyjazdy ,i wolę coś sam sprawdzić niż słuchać rad i porad.I na tym najlepiej wychodzę .Bo niektórzy wędkarze prawdy ani nie piszą ani nie mówią .:-) [2014-08-09 20:44]

zbynio 33

Zobacz sobie w galerii .Gdzies jakies sa a rypie mnie co sobie myślisz i przypuszczasz.Żyj sobie domysłami i swoimi famami widać ze lubisz sensacje:-) Jakbyś mnie znał osobiście miałbyś prawo mnie oceniać a ze nie znasz to sie sam nie kompromituj.Nie wiem co to włos a wegorza znam z obrazków :-) :-) :-) :-) :-) .Kolego od węgorza !przypony się węgorzowi w pysku odcina z haczykiem albo stosuje z długim trzonkiem.Ale jestem zielony bo kolega jest specjalista i wie lepiej. Z kąd w Was tyle jadu koledzy nie znacie osoby i oczerniacie.


W nas?  My nie atakujemy z uporem maniaka innych wędkarzy w przciwienstwie do Ciebie. Mało tego przyznalem Ci rację w niektórych przypadkach. Już wiem z kim piszę specjalisto :) [2014-08-09 20:55]

Karpie są obce i są bee! Każdy to powinien wiedzieć:) Ale karpiarze to fajni kolesie:)
[2014-08-09 21:53]

kędzio na tym zdjęciu nic nie widać, skąd mamy wiedzieć że to Twój leszcz  ?
[2014-08-09 22:06]

jesteś specjalistą od dużych leszczy i masz tylko jedna fotę i to nie wyraźną i  do tego pewnie nie swoja ?
[2014-08-09 22:09]

darek-salamon

Zobacz sobie w galerii .Gdzies jakies sa a rypie mnie co sobie myślisz i przypuszczasz.Żyj sobie domysłami i swoimi famami widać ze lubisz sensacje:-) Jakbyś mnie znał osobiście miałbyś prawo mnie oceniać a ze nie znasz to sie sam nie kompromituj.Nie wiem co to włos a wegorza znam z obrazków :-) :-) :-) :-) :-) .Kolego od węgorza !przypony się węgorzowi w pysku odcina z haczykiem albo stosuje z długim trzonkiem.Ale jestem zielony bo kolega jest specjalista i wie lepiej. Z kąd w Was tyle jadu koledzy nie znacie osoby i oczerniacie.


W nas?  My nie atakujemy z uporem maniaka innych wędkarzy w przciwienstwie do Ciebie. Mało tego przyznalem Ci rację w niektórych przypadkach. Już wiem z kim piszę specjalisto :)

Zmień trunek bo Ci szkodzi.Kogo atakuje? Napisalem a do Ciebie nie dociera POPAPRAŃCÓW nie prawdziwych wędkarzy .Znowu mi coś wmawiasz.Pseudo właśnie specjalistów.A ja się nie muszę Tobie tłumaczyć wystarczy że moi koledzy nie raz widzieli na własne oczy jak i co łowię.Dobranoc. [2014-08-09 22:09]

Kędzio na tym zdjęciu nic nie widać, skąd mamy wiedzieć że to Twój leszcz  ?

Jesteś specjalistą od dużych leszczy i masz tylko jedna fotkę i to nie wyraźną i  do tego pewnie nie swoja ?
[2014-08-09 22:12]

niutek40

Kurcze sam nie wiedziałem, jakim to ja jestem szczęściarzem! Kurcze chodzę sobie na ryby, bo to lobie, tam odpoczywam, tam się relaksuję, nie należę do "łowców okazów" sam mam łódkę, jakąś tam echosondę i co! I nic! W głębokim poważaniu mam czy złowię szczupaka 100cm, czy okonia 40 cm itd. Chodzę nad jeziorko, bo lubię, a leszczyna, bambusik i spławik z gęsiego pióra, kory nie jest mi z całą pewnością obcy:) Chętnie wróciłbym do tych czasów.
[2014-08-09 23:44]

zbynio 33


Zmień trunek bo Ci szkodzi.Kogo atakuje? Napisalem a do Ciebie nie dociera POPAPRAŃCÓW nie prawdziwych wędkarzy .Znowu mi coś wmawiasz.Pseudo właśnie specjalistów.A ja się nie muszę Tobie tłumaczyć wystarczy że moi koledzy nie raz widzieli na własne oczy jak i co łowię.Dobranoc.


Dzień dobry :). No i udało się Ciebie sprowokować.:) Pytałem kogo uważasz za popaprańca, ale Ty dalej brnołeś w tej swojej ślepej nienawiści. Pisałeś Karpiarze to, karpiarze tamto... W każdej dziedzinie wedkarstwa są czarne owce. Nie Ty mi wrogiem jesteś. Sorki za ten "chudy tylek":). Pozdrole :). [2014-08-10 07:22]

tomasz26552

Koledzy nawet karpie  niech będą 15 kilowe a przepraszam takie mięso nadaje się do jedzenia? Bo ja wiem że nie.Wypuszczanie z powrotem  takich ryb na zbiornikach i wodach otwartych powinno być karane.Skoro taki karp potrzebuje 20 l zanęt ,to ile on musi tego wpieprzyć na raz?A po drugie i wydalić  czym potwornie zanieczyszcza wodę jak welony w akwarium -ryba świnia a takie zdala od rzek i jezior naturalnych.Świni z krowami się nie trzyma w jednej zagrodzie .Poławiajcie sobie takie ryby ale na specjalnych łowiskach po co mi zanecacie ogromem zanęt łowiska naturalne? Co kużwa sami jesteście nad wodami.Karpiarze juz zasłużyli na słowa potępienia jak innym wędkarzom na Kotlinach utrudniali wędkowanie sypali z wiader zanęty dziesiątkami kilogramów ,ku...wa dla jednej wielkiej ryby? Co innych ryb taka zanęta nie wabi? Potem na malych zbiornikach ryby nie biorą,czyja to wina moja? Wiem co robią na komercyjnych łowiskach cwaniaczki właściciele ,przed sobotą i niedzielą na pewnym łowisku w nocy ,wywożono worki z paszami jakimiś na środek jeziora,wędkarze płacili i marnie im to łowienie wychodziło i są takie przypadki nieodosobnione niestety.Oszczedzają jak mogą.Koledzy cię nauczą  jak łowić duże karpiska ,padła odpowiedż ok jak ktoś takie wędkowanie lubi to jego osobista sprawa ja umię ale nie korzystam z takiej metody połowu.Tyle że słusznie niektórzy karpiarze zasłużyli sobie na miano samolubnych ,grubo- skórnych i przemądrzałych nie zwracających uwagi na innych kolegów po kiju na łowiskach ,bo co tam całe łowisko jego on tu pan.A lin 3 kg to nie ryba? Musi mieć 10 kg by nią był:-) I uwierzcie wystarczy nie 20 l czy kg zanet by takie łowić,mieć radość i satyswakcję z łowienia.Powiedzcie komu potrzebne są wasze kilkunasto-kilogramowe wyniki?Może raczej chodzi o modę i szpan?Czym wieksza ryba tym większe uznanie.Zlap jeden z drugim węgorza dużego ,lina suma na dzikiej wodzie to jest wyczyn.Jak już jesteście to traktujcie innych wędkarzy z szacunkiem i godnoscią bo z tym jest naprawdę nieraz na bakier.Zapiszę tu jeszcze raz nie dotyczy wszystkich karpiarzy.Ale są tacy i się zdarzają, co myślą tylko o sobie i mają klapki na oczach .Polska rzeczywistość.



A co to za problem lina 3 kilo złowić bo nie kumam

Tomek jesteś karpiarzem i wiem ze zdjęcia też  posiadasz więc udowodnij Panu :) Też nie kumam co za różnica w dużym karpiu a dużym linie .... :))))



Szkoda Piotr klawiatury
[2014-08-10 10:16]

darek-salamon


Zmień trunek bo Ci szkodzi.Kogo atakuje? Napisalem a do Ciebie nie dociera POPAPRAŃCÓW nie prawdziwych wędkarzy .Znowu mi coś wmawiasz.Pseudo właśnie specjalistów.A ja się nie muszę Tobie tłumaczyć wystarczy że moi koledzy nie raz widzieli na własne oczy jak i co łowię.Dobranoc.


Dzień dobry :). No i udało się Ciebie sprowokować.:) Pytałem kogo uważasz za popaprańca, ale Ty dalej brnołeś w tej swojej ślepej nienawiści. Pisałeś Karpiarze to, karpiarze tamto... W każdej dziedzinie wedkarstwa są czarne owce. Nie Ty mi wrogiem jesteś. Sorki za ten "chudy tylek":). Pozdrole :).

Hm ? Sam to określiłeś w końcu CZARNE OWCE wiesz ryb na koncie  leszczy,takich po 3,5 kg 4,5 kg mam naprawdę wiele i nie muszę wszystkich fotek tu wstawiać tylko moje sukcesy są wyłącznie moje i nikomu nic nie jestem winien ,sam latami dochodziłem do takich wyników nikt a to nikt mi nie pomagał.Nie łykam jak głupi nowinek i  nie zaczynam ich stosować bo ktoś to robi ,sam mam zestawy takie że mnie nie zawodzą od lat jedynie stosuję plecionki na przyponie do koszyczka a to dlatego że żyłka w Koninie się nie sprawdzała przecinały ją często ogromne małże na ciepłych kanałach.Na maxa nie rzucam zestawem bo niby dalej tym lepiej.Hm? Powiem tak ,nie prawda jeżeli chodzi o leszcze na zalewie w zatoczkach łowiłem leszcze w nocy na spławik po 2kg i to 10 m- od brzegu.Nęcić też trzeba nie tylko koszyczkiem ,widzę wędkarzy jak nimi zarzucają 5 razy pod rzad i nic konkretnego nie łowią tylko żyletki im biorą po 25 cm.Po co mi łódka do wywożenia? Za 1000zł albo lepiej ,te z  echosondami to koszt nawet 2,500 do 4.000 tys .A procy nie ma?Należy zadać sobie pytanie czy taki gadżet warty jest takich pieniędzy jak dużą część roku spoczywa bezużyteczny sobie gdzieś w garażu- po co tak naprawdę potrzebne są zestawy samozacinające? Ja siedzę nad wodą po to by samemu  zacinać ,nie przy grilu stać i piwsko żłopać  bo przecież ryba zatnie się sama:-) .No ale szkoda przegapić brania jak karpisko 20 kg nie bedzie wyholowane.Co za strata niepowetowana .A drugi raz może już nie  podejdzie? Z tego wynika że te zestawy są dla takich co żadnej rybie nie popuszczą ,tak sami niektórzy  piszecie i taki wniosek sam się  nasuwa:-) Czy wędkarstwo bedzie przyjemne jak za nas coś robotę wykonuje?Samozacinacze i gdzie ta przyjemność? z wędkowania.To są wyłacznie moje przemyślenia w tej kwestii:-)  [2014-08-10 10:50]

darek-salamon

Kolego tomasz ja Ci powiem tak piszesz na blogu że karp godnie odpływa po wypuszczeniu.A inne ryby godnosci nie mają tylko Twoje karpie?Co za gość ,teraz nie dość że drwiąco piszesz o klawiaturze to z tymi karpiami to zrobiłeś mistrzostwo.:-) :-) :-) :-) Jak jesteś fanatykiem karpia to miej godność dla wszystkich ryb i moich też dziękuję. [2014-08-10 11:00]

tomasz26552

Kolego tomasz ja Ci powiem tak piszesz na blogu że karp godnie odpływa po wypuszczeniu.A inne ryby godnosci nie mają tylko Twoje karpie?Co za gość ,teraz nie dość że drwiąco piszesz o klawiaturze to z tymi karpiami to zrobiłeś mistrzostwo.:-) :-) :-) :-) Jak jesteś fanatykiem karpia to miej godność dla wszystkich ryb i moich też dziękuję.




Bo tak odpływa jak i wszystkie złowione prze zemnie ryby.Czy to leszcz czy płotka uczepiłeś się wpisu na blogu sprzed paru lat hehehe.
[2014-08-10 11:13]

Specjalisto od leszczy mam pytanie, ile posiadasz kont oprócz

@kędzio
@delfinum
@dareksalomon

posiadasz jeszcze jakieś ?

że też  w tym wieku chce Ci się zakładać zaczepne wątki a potem pisać sam ze sobą, naprawdę tak Cię to boli  że inni łowią .... ? czego to ludzie nie wymyślą :))) ale żebyś miał z 15 lat to bym to jeszcze może jakoś  zrozumiał ale 50, nie sądzisz że to trochę dziwne :)
[2014-08-10 11:21]


Zmień trunek bo Ci szkodzi.Kogo atakuje? Napisalem a do Ciebie nie dociera POPAPRAŃCÓW nie prawdziwych wędkarzy .Znowu mi coś wmawiasz.Pseudo właśnie specjalistów.A ja się nie muszę Tobie tłumaczyć wystarczy że moi koledzy nie raz widzieli na własne oczy jak i co łowię.Dobranoc.


Dzień dobry :). No i udało się Ciebie sprowokować.:) Pytałem kogo uważasz za popaprańca, ale Ty dalej brnołeś w tej swojej ślepej nienawiści. Pisałeś Karpiarze to, karpiarze tamto... W każdej dziedzinie wedkarstwa są czarne owce. Nie Ty mi wrogiem jesteś. Sorki za ten "chudy tylek":). Pozdrole :).

Hm ? Sam to określiłeś w końcu CZARNE OWCE wiesz ryb na koncie  leszczy,takich po 3,5 kg 4,5 kg mam naprawdę wiele i nie muszę wszystkich fotek tu wstawiać tylko moje sukcesy są wyłącznie moje i nikomu nic nie jestem winien ,sam latami dochodziłem do takich wyników nikt a to nikt mi nie pomagał.Nie łykam jak głupi nowinek i  nie zaczynam ich stosować bo ktoś to robi ,sam mam zestawy takie że mnie nie zawodzą od lat jedynie stosuję plecionki na przyponie do koszyczka a to dlatego że żyłka w Koninie się nie sprawdzała przecinały ją często ogromne małże na ciepłych kanałach.Na maxa nie rzucam zestawem bo niby dalej tym lepiej.Hm? Powiem tak ,nie prawda jeżeli chodzi o leszcze na zalewie w zatoczkach łowiłem leszcze w nocy na spławik po 2kg i to 10 m- od brzegu.Nęcić też trzeba nie tylko koszyczkiem ,widzę wędkarzy jak nimi zarzucają 5 razy pod rzad i nic konkretnego nie łowią tylko żyletki im biorą po 25 cm.Po co mi łódka do wywożenia? Za 1000zł albo lepiej ,te z  echosondami to koszt nawet 2,500 do 4.000 tys .A procy nie ma?Należy zadać sobie pytanie czy taki gadżet warty jest takich pieniędzy jak dużą część roku spoczywa bezużyteczny sobie gdzieś w garażu- po co tak naprawdę potrzebne są zestawy samozacinające? Ja siedzę nad wodą po to by samemu  zacinać ,nie przy grilu stać i piwsko żłopać  bo przecież ryba zatnie się sama:-) .No ale szkoda przegapić brania jak karpisko 20 kg nie bedzie wyholowane.Co za strata niepowetowana .A drugi raz może już nie  podejdzie? Z tego wynika że te zestawy są dla takich co żadnej rybie nie popuszczą ,tak sami niektórzy  piszecie i taki wniosek sam się  nasuwa:-) Czy wędkarstwo bedzie przyjemne jak za nas coś robotę wykonuje?Samozacinacze i gdzie ta przyjemność? z wędkowania.To są wyłacznie moje przemyślenia w tej kwestii:-) 


no w sumie nie ale jak już nam pokazujesz swoją zdobycz to wybierz lepsze zdjęcie, widoczne i najlepiej swoje ;) , kolego jak już tak nie cierpisz tych karpiarzy to powiem ci w tajemnicy że za dobrą łódkę bez sondy musisz wydać koło 4 tyś z sonda razy dwa, dobrze wiedzieć zawsze lepiej Ci się będzie na nich pisało ;) Pozdro ;)

[2014-08-10 11:34]