Zaloguj się do konta

Wędkarstwo i krajobrazy w Szwecji

utworzono: 2013/04/12 21:59
Atomo

Witam wszystkich starych Druchów po kiju. Dojechałem szczęśliwie do tego jakże odległego od mojej kochanej Polski kraju. Po drodze widziałem przepiękne krajobrazy Szwecji, kilka biegnących nieopodal autostrady norweskiej Łosi, ale... No właśnie ale tego co zastałem nad jeszcze skutym lodem jeziorze, jakem żyw nie widziałem. Już dawno nie pamiętam żeby na licu mym pojawił się tak widoczny grymas "kociej mordy" gdy wwiercałem swój świder marki Tonar super sport. 60 pełnych wysiłku obrotów doprowadził mnie do pełni szczęścia. Na czole pojawił się pot a na gębie szczery uśmiech. Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem około 80 cm lodu, i to w dodatku w połowie Kwietnia.

Nic mi nie pozostało jak tylko zaprosić Was szanowni koledzy do organizacji zawodów podlodowych właśnie tutaj minimalne 15 cm gwarantowane, nie ma obawy że zawody się nie odbędą itp. Do zobaczenia nad wodą, a może jeszcze na lodem...

 

Z wędkarskim pozdrowieniem.

 

Atomo

[2013-04-12 21:59]

grisza-78

Pomijając co to znaczy "o co kaman", a znaczy to " o co chodzi". W 96. albo w 97. roku, nie pamiętam już, ale to nieważne, u nas, czyli w byłym woj. bydgoskim, ló również miał około 80 cm grubości. Na rybach byłem 14-ego kwietnia ( oczywiście na lodzie) a mój znajomy był 16-ego kwietnia. Widziałem w tamtym sezonie ludzi, którzy nie mieli świdrów, z resztą mało kto je wtedy miał, więc lód próbowali rozłupywać siekierą. Wyobraźcie sobie, że zaczynali od kwadratu prawie metr na metr, żeby na dole mieć dziurkę wielkości ping-ponga. Taki był gruby lód, u nas, w Polsce. Reasumując - nie dziwi mnie to, że w Szwecji jest jeszcze taki lód. Pozdro!
[2013-04-12 23:02]

zbynio5o

Przepraszam, ale nie wiem o co to znaczy kaman. Może chodziło Ci kolego o Kajmana- gada z rodziny aligatorów. Bo jeśli tak to nie wiem czy zrozumialeś mojego posta.Ja pisałem o łowieniu ryb a nie gadów z rodziny KAMAN!:):)



Niekiedy kolego musisz spodziewać sie takich wypocin gdyż nie wszyscy zalogowani na tym forum, rozumieją pewne wędkarskie odczucia, które my wędkarze chcemy przekazać. Kajman, hehehe ! dobre.



[2013-04-13 00:20]

Dandol

To faktycznie nie do wiary, Grycan musiał w tym maczać palce:) [2013-04-13 12:30]