wędkarstwo miętus - miętus okolice Wrocławia

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów,
Mam pytanie ja kw temacie - czy ktoś z Was łowił miętusa w okolicach Wrocławia i z jakim efektem ? Wybieramy się z kolegą w niedzielę na popołudniowo/wieczorne wędkowanie ale nie mamy pojęcia gdzie się udać. Od starszych kolegów wiem o łowiskach z przed 15-20 lat ale te rzeczki zostały już uregulowane i szczerze wątpię w udaną wyprawę tzn. chociaż jednego miętusa. . . .  W mojej karierze jeszcze nie udało mi się nigdy spotkać oko w oko z tym tajemniczym drapieżnikiem, a widziałem go tylko raz na żywo i pamiętam jak przez mgłę kiedy tato jakieś 30 lat temu złowił 3 sztuki :D.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub sugestię :)
u?ytkownik3921


Witaj kolego! Na miętusa w okolicach Wrocławia, musisz niestety poczekać do końca okresu ochronnego - w tej chwili można go łowić tylko w Odrze poniżej ujścia Warty. Na innych rzekach dopiero w marcu. Pozdrawiam (2009/12/17 17:10)

Przemas83


no ja mogę Ci jedynie doradzić aby na haku wylądował filecik ale to nie z własnego doświadczenia tylko z ekranu a swoją drogą to faktycznie Miętus jest ciekawą rybą jedyną z dorszowatych w naszych słodkich wodach pozdrawiam (2009/12/17 17:14)

u?ytkownik221


Miętus ma okres ochronny od 1 grudnia !! (2009/12/18 09:34)

Przemas83


A jeszcze jedno chciał bym dodać że o Miętuska to raczej ciężko wystarczy sprawdzić ile fotek na tym portalu w roli głównej ma ta rybka a dobrych wędkarzy jest tu co nie miara pozdro! (2009/12/23 18:58)

jacek1982


Do Kristoph1 Owszem Miętus ma okres ochronny ale można go łowić na Odrze od ujścia rzeki Warty po wody przybrzeżne Bałtyku ...!!!

A co do kolegi michuwro to na Miętusa najlepszą przynęta jest Minóg Rzeczny(wiele razy wyciągając mietusy to wyjmowałem im z pyska do ponownego urzytkuwłasnie minogi) niestety jest on obecnie pod ścisłą ochroną wiec polecam ci jelita drobiowe, oczywiście wielkości rosowki lub jak koledzy piszą filecik oraz sardynki mogą byc wędzone :) a do tego rowniez dobrą przynetą są paski miesa wieprzowego lub wolowego (wołowina) takze jechac na Odre powyzej Rzeki Warta i polamania kija :) pozdrawiam (2009/12/26 15:00)

u?ytkownik221


 " Mam pytanie ja kw temacie - czy ktoś z Was łowił miętusa w okolicach Wrocławia i z jakim efektem ? Wybieramy się z kolegą w niedzielę na popołudniowo/wieczorne wędkowanie ale nie mamy pojęcia gdzie się udać."

 

Do Kristoph1 Owszem Miętus ma okres ochronny ale można go łowić na Odrze od ujścia rzeki Warty po wody przybrzeżne Bałtyku ...!!!

 

Pytanie jak widać wyżej w cytacie dotyczyło okolic Wrocławia , więc nie rozumiem uwagi , Pozdrawiam




(2009/12/26 20:03)