Wędkarstwo morskie Kołobrzeg - rejsy wędkarskie

/ 11 odpowiedzi
kowal42


koledzy plywam na dorsza od kilku lat ,przeważnie z kołobrzegu jak narazie kutry btły takie sobie.  czy ktoś może coś polecić (2009/12/13 14:09)

kudamarcin


czsc kolego ja pływam juz z poltora rokum prawie co drugi m-c  i zawsze połapie u Pana Czesia na ORKA ONE pływałem na SPINIU lipa i jeszcze opyszała obsłoga i na SOLONIE łajba fajna ale na biesiade i wycieczke z dziecmi .polecam orke zaje.... dobry szyper a i Pan Roman na kutrze daje rade dobry klimat obsługa i szyper do pogadania odpowiedza na wszystko co chcesz wiedziec i zawsze znajda ryby .

 

 

ps ostatni rekord osobisty to 3,75 kg na orce w listopadzie

(2009/12/16 20:12)

kowal42


sorki kolego że się nie odzywałem od kilku dni.chroniczny brak czasu ,ja ostatnie rejsy miałem na Flamenko ,kuter i załoga pełna kultura ale z rybą bywa różnie , może nie jest tragicznie ,choć mogło by być dużo lepiel. po nowym roku zamierzam poszukać czegoś w Darłowie lub Łebie (2009/12/20 11:32)

kowal42


Zapomniałem się pochwalić  podczas pierwszego rejsu na Flamenko a było  to pod koniec  lutedo wyciągnołem dorsz  prawie 9 kg.  Ale  puzniej  to już  przeważnie tylko  bolki

(2009/12/20 11:41)

emi36


Kołobrzeg - raz wypływaliśmy na bornholm 2 dni, James Cook - w porządku, kucharz - zna się na robocie, szef kutra wie gdzie są dorsze i obsługa bez uwag. (2010/01/12 11:15)

kowal42


dzięki kolego za podpowieć ,słyszałem już wcześniej dobre opinie o tej jednostce będę niedługo zamawiał rejsy wiosenne może uda mi się dostać i na JAMESA COOKA jeszcze raz dzięki. pozdro. (2010/01/12 18:41)

Andrzej123


Witam!Ostatnio nie pływałem,ale mam dobre wspomnienia z wyprawy na Camelu.Załoga w porządku i ryby były,a to myślę bardzo ważne.Po spłynięciu inne łajby mogły nam tylko zazdrościć!.Pozdrawiam i życzę sukcesów! (2010/01/12 21:32)

kowal42


CAMEL, SOLON I FLAMENKO to kutry tego samego armatora ja pływałem na flamenko[pełna kultura i załoga O.K. ] o pozostałych jednostkach słyszałem opinię w miarę pozytywne pewnie sprubuje popłynąć na którejś z nich. pozdrawiam. (2010/01/14 16:10)

aos


Witam , chciałem sie podzielic swoimi wrażeniami z połowu dorsza w kołobrzegu .

Pierwsza wyprawe zorganizowalismy pod koniec sierpnia 2009 roku z moim ojcem ( zapalonym wedkarzem od lat ) wybralismy firme Ark Charter w kołobrzegu i łajbe Baltic Star (koszt około 130 zł) ze względów estetycznych oraz dobrych opini ( nie chcieliśmy płynać na jakims blaszaku ! firma ta ma naprawde ładne drewniane łodzie  ) ogolne wrażenia bardzo dobre !! oto kilka szczegółów :

Po pierwsze co bardzo mi sie spodobało Armator sam dzwonił do nas z informacjami czy pogoda pozwoli na rejs czy tez nie , w razie czego informował nas z takim wyprzedzeniem żebyśmy nie jechali na darmo ( jestemy z okolic wrocławia wiec troszke kilometrow jest !! )

Kolejna istotna rzecz jest taka ze na łodzi zapewnili gorące napoje ( kawa, herbata w opór) plus jeden ciepły posiłek przez 8 godzin rejsu . W naszym wypadku była to grochówka + parówka z bułeczka wiec  przyzwoicie ( jeśli ktoś jest głodomorem tak jak ja polecam wziąć sobie prowiant do plecaka :P)

A teraz najważniejsze :) na pierwszy połów wybraliśmy się bez szaleństw , wędki wypożyczyliśmy za 30 zł , pilkery dostaliśmy na łodzi odpowiednie do łowiska na jakie nas prowadzono ( poprosiliśmy szypra o takie łowne , i takie tez dostaliśmy :P )
W dwie osoby udało nam się wyciągnąć 28 rybek + śledzia zupełnie przypadkiem :D:D z czego 24 miały wymiar ( dorsze od 1kg do max 3,5 liczyliśmy na większe ale dobre i to zabawa była i niezła )

Na łodzi miła atmosfera nie było problemów z pomocą przy wyciąganiu haków  czy patroszeniu ( jest możliwość filetowania ryb odpłatnie ale nam było szkoda mięsa z takich małych sztuk  i braliśmy patroszone rybki)  .

 Z czystym sumieniem mogę polecic tego Armatora! w tym roku wybieramy sie po raz drugi na te sama łódź dokładnie 18 maja mam nadzieje że będzie równie dobrze jak poprzednio, z tym że ojciec zakupił juz swój sprzęt i zaopatrzył się w kombinerki z takim wykrzywionym dzióbkiem co by sobie samemu wyciągać haki i nie ganiać tak szypra :)

Czekam na wasze opinie i komentarze o tym Armatorze . Pozdrawwiam (2010/05/14 14:05)

gusto


Pytanko do kolegi Kowal42 możesz powiedziec coś więcej na temat kutra Flamenko wybieram się z nimi w rejs 24.07.2010.A i do bardziej doświadczonych wilków morskich co powinienem zabrać ze sobą(sprzęt wypożyczam na łajbje)jest to mój pierwszy rejs.dzięki pozdrawjam (2010/05/19 19:47)