Wędkarstwo muchowe - żyłka

/ 3 odpowiedzi
witam milosnikow wedkarstwa muchowego wiem ze aby lowic ta metoda to potrzebna jest "mucha", ale mozna lowic na zwykla zylke czy trzeba sie zaopatrzyc w specjalne linki???
Pitbul


Przygodę z wędkarstwem (nie tylko muchowym) radzę Koledze rozpocząć od zapoznania się z obowiązującymi przepisami....T. (2012/07/18 18:23)

u?ytkownik124693


witam milosnikow wedkarstwa muchowego wiem ze aby lowic ta metoda to potrzebna jest "mucha", ale mozna lowic na zwykla zylke czy trzeba sie zaopatrzyc w specjalne linki???Na muchę , przy użyciu żyłki łowić wolno , pod jednym wszakże warunkiem : wędka to spinning , a mucha to tzw. mucha tubowa .
Na czym polega technika przepływanki muchowej ( troć , szczupak , duży kleń ) ?

 Metoda ta opiera się na połączeniu metody muchowej ze spinningową , a więc można ją stosować wszędzie tam gdzie dozwolona jest i mucha i spinning . Spinning o ciężarze wyrzutowym 10 -40  /3 -3,5 m . Kołowrotek z 200 m nawojem żyłki 0,25 - 0,22 mm oraz duża 5 -10 cm mucha tubowa . Do żyłki montuje się krętlik trójramienny. Do krętlika zakłada się trok 20 -30 cm z żyłki cieńszej niż główna z ciężarkiem - 5 - 20 g , w zależności od głębokości łowienia i odległości rzutów. Za krętlikiem - metrowy przypon z żyłki cieńszej niż główna , na końcu krótki , cienki przypon kevlarowy z muchą tubową . Czyli zestaw wygląda tak ( licząc od góry ) : kołowrotek z żyłką , wędka , żyłka , krętlik potrójny a na nim trok z ciężarkiem ,  przypon , krętlik , przypon kevlarowy ( ogółem metr ) , a na końcu mucha tubowa. Można też zamiast troka z ciężarkiem , użyć tzw. pałeczki tyrolskiej . Zestaw wyrzuca się pod prąd . Gdy nie ma brania w czasie swobodnego spływu - kontrolowanego wędziskiem , w momencie gdy zestaw zrówna się z pozycją łowiącego - wykonuje się serię ruchów wabiących - poprzez unoszenie szczytówki do góry a następnie ściąganie muchy do brzegu . Równie dobrze spinningowy zestaw do przepływanki muchowej - można prowadzić drobnymi skokami , co prowokuje ryby do brań. Zwykle trocie i szczupaki. (2012/07/18 18:43)

Sitownik


witam milosnikow wedkarstwa muchowego wiem ze aby lowic ta metoda to potrzebna jest "mucha", ale mozna lowic na zwykla zylke czy trzeba sie zaopatrzyc w specjalne linki???Na muchę , przy użyciu żyłki łowić wolno , pod jednym wszakże warunkiem : wędka to spinning , a mucha to tzw. mucha tubowa .
Na czym polega technika przepływanki muchowej ( troć , szczupak , duży kleń ) ?

 Metoda ta opiera się na połączeniu metody muchowej ze spinningową , a więc można ją stosować wszędzie tam gdzie dozwolona jest i mucha i spinning . Spinning o ciężarze wyrzutowym 10 -40  /3 -3,5 m . Kołowrotek z 200 m nawojem żyłki 0,25 - 0,22 mm oraz duża 5 -10 cm mucha tubowa . Do żyłki montuje się krętlik trójramienny. Do krętlika zakłada się trok 20 -30 cm z żyłki cieńszej niż główna z ciężarkiem - 5 - 20 g , w zależności od głębokości łowienia i odległości rzutów. Za krętlikiem - metrowy przypon z żyłki cieńszej niż główna , na końcu krótki , cienki przypon kevlarowy z muchą tubową . Czyli zestaw wygląda tak ( licząc od góry ) : kołowrotek z żyłką , wędka , żyłka , krętlik potrójny a na nim trok z ciężarkiem ,  przypon , krętlik , przypon kevlarowy ( ogółem metr ) , a na końcu mucha tubowa. Można też zamiast troka z ciężarkiem , użyć tzw. pałeczki tyrolskiej . Zestaw wyrzuca się pod prąd . Gdy nie ma brania w czasie swobodnego spływu - kontrolowanego wędziskiem , w momencie gdy zestaw zrówna się z pozycją łowiącego - wykonuje się serię ruchów wabiących - poprzez unoszenie szczytówki do góry a następnie ściąganie muchy do brzegu . Równie dobrze spinningowy zestaw do przepływanki muchowej - można prowadzić drobnymi skokami , co prowokuje ryby do brań. Zwykle trocie i szczupaki.


Baaardzo mi pomogłeś.. Dziękuje !! A kolego słuchaj.. Takie pytanko do Ciebie : Czy mucha jest równie skuteczna na jeziorach czy gorzej ? 
(2012/07/18 18:53)