Zaloguj się do konta

Wędkarstwo podlodowe- jaki potrzebuję sprzęt?

utworzono: 2011/11/12 13:40
Sitownik

Witam. Jestem początkującym wędkarzem i jeszcze nigdy nie zasmakowałem wędkarstwa podlodowego. Jestem zainteresowany kupnem takiej wędki. Możecie mi zaproponować wędkę w rozsądnej cenie?A i wiertło. Nie chce kupować wiertła ponieważ dosyć dużo kosztuje a ja mam ograniczone środki ;) Czy jest możliwość wywiercenia dziury w lodzie czymś innym? Np. wiertarką :) Z góry dziękuje [2011-11-12 13:40]

adrianek19921

radziłym zrobić sobie własnej konstrukcji"Pikę"a wędki są taniutkie, w sklepach wędkarskich,ja posiadam wędkę mikado i jestem zadowolony:)Już są mroźne noce mam nadzieje że nie długo wybiorę się na lód:) [2011-11-12 13:50]

Rool

mam znajomego który siekierką sobie rąbał w lodzie ale nie warto bo caly lód pęka i jest mokro
[2011-11-12 14:04]

perwer

Witam. Jestem początkującym wędkarzem i jeszcze nigdy nie zasmakowałem wędkarstwa podlodowego. Jestem zainteresowany kupnem takiej wędki. Możecie mi zaproponować wędkę w rozsądnej cenie?A i wiertło. Nie chce kupować wiertła ponieważ dosyć dużo kosztuje a ja mam ograniczone środki ;) Czy jest możliwość wywiercenia dziury w lodzie czymś innym? Np. wiertarką :) Z góry dziękuje


Wędka około 25 zł Jaxona ,podstawka pod wędke okoo 5-10zł(niekonieczna),kiwok chyba 3 zł-możesz na spławik ,ale odradzam tą metode ,chyba że na leszcza sie wybierasz to jeszcze,żyłka podlodowa około (tutaj nie wiem )myśle że 10 zł.Kołowrotek ,najtańszy Congera za chyba 12 z ,mormyszki od 1,50 do 10zł,sitko do wybierania lodu -albo podwędzisz mamie,albo kupisz za około 10 zł.

Swider (czyli te Twoje wiertło ) od 110-200zł.Pika,pierzchnia,lub piechnia(jak zwał tak zwał) ,urzywana od 30zł -nowa około 90-100zł.Ochotka która będzie potrzebna Ci na każdy wypad około 3,5zł. Siekiere odradzam-widziałem i głupota totalna,wiertarke nawet nie komentuje.Nie pisze Ci o siedzisku wędkarskim ,oraz ubraniu (choć to podstawa) ,bo tu koszty są troche większe.

Możesz zrobić sam sobie Pike-na internecie znajdziesz różne sposoby.

[2011-11-12 14:18]

Sitownik

radziłym zrobić sobie własnej konstrukcji"Pikę"a wędki są taniutkie, w sklepach wędkarskich,ja posiadam wędkę mikado i jestem zadowolony:)Już są mroźne noce mam nadzieje że nie długo wybiorę się na lód:)



Kolego, masz może jakąś instrukcje żeby zrobić ,,Pike''??


[2011-11-12 14:18]

Sitownik

Mam jeszcze pytanie jak już łowić to na co??  [2011-11-12 16:04]

perwer

A czytałeś w ogóle co pisałem wyżej?...To poczytaj,jest tam odp.

Nie sądziłem że pomaganie Ci, to rzucanie grochu o ścianę.

[2011-11-12 16:42]

Sitownik

A czytałeś w ogóle co pisałem wyżej?...To poczytaj,jest tam odp.

Nie sądziłem że pomaganie Ci, to rzucanie grochu o ścianę.





Chciałem przeprosić sory ;/



[2011-11-12 16:56]

radziłym zrobić sobie własnej konstrukcji"Pikę"a wędki są taniutkie, w sklepach wędkarskich,ja posiadam wędkę mikado i jestem zadowolony:)Już są mroźne noce mam nadzieje że nie długo wybiorę się na lód:)



Kolego, masz może jakąś instrukcje żeby zrobić ,,Pike''??



Do siekierki przyspawaj kawałek rurki z rączką i gotowe


[2011-11-12 17:14]

dario35

najlepiej zacznij od cieplego ubrania bo jak ci dupa przemarznie to i lowienie nie sprawia przyjemnosci a metoda polowu zalezy od ciebie sprubuj wszystkiego i sam wybierz co najbardziej ci odpowiada  no i bezpieczenstwo przede wszystkim przed wejsciem na lod zrob przy brzegu kontrolny odwiert lub wykuj dziure i sprawdz grubosc lodu jesli niema ok 10 cm to nie prubuj wchodzic bo moze sie to dla ciebie skonczyc odejsciem do krainy wiecznych lowow [2011-11-13 09:16]

Jak przygotować się na lód?


Sprzęt  Ubrania na forum

utworzono: 2011/11/12 17:15


 
11malpiszonWitam z nadchodzącą zimą i sezonem  pod lodowym zaczynamy się powoli szykować na lód a więc moje pytanie brzmi tak jak ubrać  się ciepło na lód.


[2011-11-13 15:34]

Randal

To moje podlodowe zabawki. Wędki robię sam.  [2011-11-13 16:00]

szczepcio

Witam. Jestem początkującym wędkarzem i jeszcze nigdy nie zasmakowałem wędkarstwa podlodowego. Jestem zainteresowany kupnem takiej wędki. Możecie mi zaproponować wędkę w rozsądnej cenie?A i wiertło. Nie chce kupować wiertła ponieważ dosyć dużo kosztuje a ja mam ograniczone środki ;) Czy jest możliwość wywiercenia dziury w lodzie czymś innym? Np. wiertarką :) Z góry dziękuje


Wędkę możesz sobie sam zrobić.Weź starą szczytówkę z wędki i wklej do kawałka drewna lub do rączki ze starej wędki a kołowrotek możesz przymocować taśmą klejącą.Oczywiście podaję najtańszą wersję wędki.
Koszt świdra do lodu to ok 150zł.Więc spróbuj zrobić pierzchnie własnej roboty tak jak opisuje szczupak1951.
[2011-11-13 16:02]

Sitownik

Jak przygotować się na lód?


Sprzęt  Ubrania na forum

utworzono: 2011/11/12 17:15


 
11malpiszonWitam z nadchodzącą zimą i sezonem  pod lodowym zaczynamy się powoli szykować na lód a więc moje pytanie brzmi tak jak ubrać  się ciepło na lód.














 Ja szczerze powiedziawszy to jak jest zimno rano ubieram się w dwie pary skarpet , 3-2 pary spodni, ze 2 swetry i 3-4 bluzki a i co do spodni to jak masz narciarskie tto załóż i je.I kurtka narciarska też jak najbardziej!Buty jak najcieplejsze i dosyć wygodne! i nie straszny ci żaden mróz.!

[2011-11-14 15:32]