Zaloguj się do konta

Wędkarstwo spinningowe przepisy zasady

utworzono: 2011/08/21 21:33
maciek34

Witam,mam takie pytanie,jeżeli łapie na spinning to czy mogę mieć rozłożoną drugą wędkę?
[2011-08-21 21:33]

Możesz, tylko koniec żyłki z haczykiem nie może znajdowac się w wodzie. [2011-08-21 21:37]

maciek34

Aha,a moge łowić na 1 karte na 2 spinningi
[2011-08-21 21:39]

Aha,a moge łowić na 1 karte na 2 spinningi





Absolutnie nie. 

[2011-08-21 21:40]

ryukon1975

Aha,a moge łowić na 1 karte na 2 spinningi

Nie bo jest to fizycznie i praktycznie niemożliwe,chyba że masz cztery ręce.:)
[2011-08-21 21:41]

maciek34

aha dziękuje za odpowiedzi
[2011-08-21 21:41]

marek-debicki

Spinningów możesz mieć np. 2. Jeden typowo okoniowy, drugi szczupakowy. Łapiemy jednak tylko jednym spinningiem jak już wcześniej podpowiadali Koledzy.

[2011-08-22 10:19]

ryukon1975

Łowimy tylko jednym spinningiem.:) Ten regulamin jednak czasem powala.:)
[2011-08-22 10:54]

jurek

Wiele przepisów RAPR-u są do końca źle zrozumiałe , można je w różny sposób interpretować ..................... Widać się śpieszyli !!!
[2011-08-22 10:58]

Sieciech

A jak jest z przetrzymywaniem ryb, które chcemy zabrać,  w metodzie spinningowej ? Bo ten fakt też nie jest jasno określony [2011-08-22 11:39]

 ..................... Widać się śpieszyli !!!

nie broń ich :)  [2011-08-22 11:58]

A jak jest z przetrzymywaniem ryb, które chcemy zabrać,  w metodzie spinningowej ? Bo ten fakt też nie jest jasno określony


A co tu może być niejasnego w zapisie :" Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipienie przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych.  "
Jeśli chcesz możesz ryby wypatroszyć i przechowywać np w koszyku wiklinowym tak jak "pstrągarze" tylko należy pamiętać o zapisie że nie wolno:" obcinać głów i ogonów rybom przed zakończeniem wędkowania. . " wszelkie agrafki do zapinania ryb są nie dozwolone. [2011-08-22 12:15]

89krzysztof

Jeśli temat dotyczy przepisów mam też kilka pytań:

Jest w regulaminie wzmianka o odległości pomiędzy dwoma wędkarzami (mówię o spinningu), łowiącymi z brzegu. Jak ma się ta odległość w przypadku kiedy jeden wędkarz rzuca z brzegu, a drugi stoi w wodzie ?

Oraz pytanie trochę odbiegające od tematu, ale może ktoś mi powie.

Stoję w wodzie, dno kamieniste, stoję też na drobnych kamieniach i w żaden sposób nie mogę wbić podpórki, o którą zahaczę siatkę. Jak tej siatki używać w takim przypadku ? Czy mogę zabić rybę i zostawić na jakieś wysepce np?
[2011-08-22 13:13]

82marco

Stoję w wodzie, dno kamieniste, stoję też na drobnych kamieniach i w żaden sposób nie mogę wbić podpórki, o którą zahaczę siatkę. Jak tej siatki używać w takim przypadku ? Czy mogę zabić rybę i zostawić na jakieś wysepce np? 

Możesz zabić rybe, ale musisz ją mieć przy sobie. Nie możesz jej (ich) zostawiać na wysepkach, w krzakach itp.

Kiedyś miałem kontrole SSR miałem uśmierconego szczupaka w plecaku. Strażnicy po spojrzeniu w rejestr zobaczyli wpis ze szczupakiem, kazali go pokazać zmierzyli, wbili pieczątkę w rejestr i po wszystkim.

[2011-08-22 13:29]

Stoję w wodzie, dno kamieniste, stoję też na drobnych kamieniach i w żaden sposób nie mogę wbić podpórki, o którą zahaczę siatkę. Jak tej siatki używać w takim przypadku ? Czy mogę zabić rybę i zostawić na jakieś wysepce np? 

Nie znam przepisów prawa stanowiących o tym, że wędkarz ma obowiązek posiadania złowionych ryb przy sobie. Dla celów kontrolnych należy domniemywać, że złowione przez wędkarza ryby przeznaczone do zabrania powinny znajdować się w obrębie jego "stanowiska" wędkarskiego. Moim zdaniem, ryby możesz umieścić w siatce na brzegu nieopodal miejsca gdzie łowisz, jak sądzę na spinning. Ryby martwe możesz przechowywać w czym chcesz i jak chcesz, nie musi to być siatka ... a w ostateczności, jeśli nie chce ci się wychodzić z wody z każdą złowioną rybą przeznaczoną do zabrania, siatkę (koszyk) z rybami możesz też przypiąć sobie do paska używając karabińczyka itp.

 

[2011-08-22 14:00]

Jeśli temat dotyczy przepisów mam też kilka pytań:

Jest w regulaminie wzmianka o odległości pomiędzy dwoma wędkarzami (mówię o spinningu), łowiącymi z brzegu. Jak ma się ta odległość w przypadku kiedy jeden wędkarz rzuca z brzegu, a drugi stoi w wodzie ?


Wg pkt. 2.2. RAPR Wędkarz łowiący ryby metodą spinningową, zobowiązany jest do zachowania

następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących:

a) łowiąc z brzegu lub brodząc - 25m

b) łowiąc z łodzi - 50m

Jak wchodzisz do płytkiej wody i łowisz to ... brodzisz, choć różnie ludzie gadają.

brodzić - chodzić na płytkiej wodzie :), błocie, rzadziej czymś podobnym lub przypominającym wodę [Słownik języka polskiego cz. ndk VIIb]

pozdrawiam

[2011-08-22 14:20]

89krzysztof

Masz rację, nie zauważyłem tam słowa klucz - brodzić :)

Bo raczej chodzenie po wodzie nie jest możliwe ...


[2011-08-22 16:21]

adamso13

A czy można łowić na żywca i na grunt , lub na spławik dodatkowo? [2011-08-22 21:12]

ryukon1975

A czy można łowić na żywca i na grunt , lub na spławik dodatkowo?


Można.
[2011-08-22 21:19]

adamso13

Dzięki za szybką odp [2011-08-22 21:22]

89krzysztof

A czy można łowić na żywca i na grunt , lub na spławik dodatkowo?


Można.

Podczas spinningowania ? :O
[2011-08-22 21:59]

raindog

Podczas spinningowania NIE!!!! [2011-08-22 22:05]

89krzysztof

Otóż to ...
[2011-08-22 22:18]

ryukon1975

A czy można łowić na żywca i na grunt , lub na spławik dodatkowo?


Można.

Podczas spinningowania ? :O

A czy ktoś tu wspomina o spinningowaniu?Nie róbcie koledzy z siebie strażników i dozorców RAPR na siłę.
[2011-08-22 22:22]

89krzysztof

No wiesz, popatrzyłem na temat, popatrzyłem na wątek toczący się w temacie i pytania zadawane...
[2011-08-22 22:52]