Wędkarstwo karpiowe - początki

/ 16 odpowiedzi
Witam szanowni koledzy w tym sezonie chciałbym rozpocząć przygodę z łowieniem karpiowym. Potrzebuję kilku głównych wskazówek jak przygotować się do połowu tą metodą. Przeczytałem już kilka artykułów i kilka lektur z tego tematu. Piszę bo chciałem się poradzić Was jako osoby doświadczone,sprzęt na początek chcę zakupić w miarę za rozsądną cenę by móc jakoś rozpocząć co np. polecacie ?? Łowiska już mam sprecyzowane są to zbiornik w Janowie Lubelskim i łowisko w Goraju (woj.lubelskie) zbiornik ten jest własnością Gminy. Polecił mi je kolega mieszkający w tej miejscowości który specjalizuje się w łowieniu Karpi i wiem że są tam piękne okazy ale wiadomo na początek na nie liczę. Chciałbym zacząć wszystko po kolei tak jak należy dlatego też więc piszę i proszę od podpowiedz jak się przygotować ?? 
JKarp

Cześć
Pierwsze mata i podbierak:-)
http://forum.wedkuje.pl/post/kolowrotki-karpiowe-z-wolnym-biegiem/165688/0
http://forum.wedkuje.pl/post/zestaw-karpiowy/182593/0
http://forum.wedkuje.pl/post/zestaw-karpiowy/182593/0
http://forum.wedkuje.pl/post/jaka-wedka-na-kapriado-500zl/187844/0
Masz tu na temat sprzętu.
Janusz JKarp (2011/01/01 21:15)

Elmiszello

Podbierak mam i to dość spory tak więc nie ma problemu,mata to wiem podstawa. A co myślisz o wędkach karpiowych firmy YORK widziałem kilka w sklepie w moim mieście i w katalogu cena jest kusząca z tego co mi mówił kolega(właściciel sklepu) to że warto by to zakupić na dobry początek. Ceny były od 100 do 300 zł ja mam zamiar coś tak pośrodku wydać bo jeszcze jakieś dobre młynki trzeba. Myślałem też o statywach ale z tym to posiedzę troszkę w przydomowym warsztacie i sam je wykonam nie jest to trudne. A wracając do wyboru wędki to trzeba się też sugerować charakterystyką łowiska czyli patrząc pod względem zaczepów i masy ryb które mogą nam podejść na hak. Tak więc łowiska te posiadają zaczepy jedno z nich się nawet tym bardzo charakteryzuje i tu nie wiem już jak dobrać zestaw proszę o pomoc. (2011/01/01 22:57)

kazik

Michał, zbiornik w Janowie jest w okręgu tarnobrzeskim , więc musimy poczekać na jakich zasadach będziemy łowili w porozumieniach . W ubiegłym sezonie były to niestety opłaty całościowe na wody nizinne . Goraj owszem jest karpiowym zbiornikiem ale strasznie zarasta no i cena jest trochę odstraszająca . Ja czekam aż to wszystko się wyjaśni i dopiero podejmę decyzję gdzie i ile płacić . Zobacz że w tym roku nasz okręg uchwalił taki myk , a mianowicie  zbiorniki we Frampolu , Sokołówce i Tarnogrodzie i Bojary są wyłączone z porozumień więc jeżeli np. opłacisz Tarnobrzeskie to nie będziesz mógł łowić na nich , chyba że opłacisz dwa okręgi . Goraj będzie prawdopodobnie kosztował 100 lub 150  zł więc zobacz ile trzeba płacić . (2011/01/02 07:17)

JKarp

Cześć
Z wędek Daiwa Black Widow 360/3lbs a kołowrotki na początek Andzia Distance Carp.
Daiwa jest kijem raczej parabolicznym ale nie kluskowatym. Kołowrotek to dość duża i mocna maszyna. Nie słyszałem, żeby komuś się zepsuł.
Zyłka o,35 Trabucco lub Andzia.
Janusz JKarp (2011/01/02 10:45)

użytkownik26223

Wędke też polecam daiwa black widow 360/3lb cena ok 180 ale za 160 też znajdziesz (2011/01/02 11:17)

jarpol65

Poszukuję łudki zanętowej z schosądą (2011/01/02 12:27)

jarpol65

Poszukuję łódki zanętowej z schosądą
(2011/01/02 12:30)

użytkownik57785

Poszukuję łudki zanętowej z schosądą

A to w temacie, tak? Tzw. "kulturalne wcięcie" w czyjś temat..... 

(2011/01/02 12:34)

dyziu215

schosondą? :x

Co do tematu na ten rok zakupiłem wędkę Jaxon crystalis 2.75lbs i do tego kołowrotek Mitchell 50 FR z wolnym biegiem, i już wiem że zda egzamin bo w zeszłym roku łapałem na zwykłe teleskopy... Śmiało możesz zainwestować pieniądze w lepsze wędki,co za tym idzie mogą Ci dłużej służyć, i będziesz się skupiał nad techniką zarzutów czy połowu, niż myśląc czy przy mocnym zarzucie kij pęknie xD (2011/01/02 12:54)

Elmiszello

Kaziu ja bardzo się zastanawiam jak i gdzie opłacić kartę. Goraj opłacę na 100% opłata wynosi 150zł rocznie jeżeli chodzi o opłatę za kartę to ja mam to szczęście że mam jeszcze zniżkę bo nie ukończyłem  jeszcze 24 roku życia.  (2011/01/02 13:54)

dyziu215

Takie teleskopowe coś zakupiłem jako drugą wędke na karpie:) Jako że wcześniej miałem zwykłe 2 badyle 40-80gr. wyrzutu wyginały się znacznie przy zarzutach, tak teraz dorwałem taki kij jakiejś tam firmy xxx, sztywny, z grubą szczytówką;) Co pokaże? W kwietniu dam znać:) (2011/01/02 21:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik57785

Kaziu ja bardzo się zastanawiam jak i gdzie opłacić kartę. Goraj opłacę na 100% opłata wynosi 150zł rocznie jeżeli chodzi o opłatę za kartę to ja mam to szczęście że mam jeszcze zniżkę bo nie ukończyłem  jeszcze 24 roku życia. 

Masz zniżkę, bo nie ukończyłeś jeszcze 24 lat? O karcie wędkarskiej piszesz?

(2011/01/02 21:19)

bluehornet

No chyba ,  Macieju Szanowny że kol.Elmiszello jeszcze kontynuuje naukę , to się na zniżkę załapie . Połamania kija . (2011/01/02 21:25)

użytkownik57785

Aaaaaaa, no tego nie napisał, a ja o tym nie pomyślałem, choć mam studiująca córkę w tym wieku :) (2011/01/02 21:29)

bernal

myślę że możesz poszperać w katalogach TANDEM BAITS robiątanie wyprzedaże sam kupiłem dwa kije w cenie jednego (2011/01/02 22:11)

mucha2804

witam mam mate do sprzedania firmy atakk uzywana jeden sezon jak bys chciał kupic to napisz na meila i podam ci jeszcze pare wskazowek .mucha2804@WP.PL (2011/01/03 11:04)