Zaloguj się do konta

wedkarstwo muchowe sklep - internet czy normalnie?

utworzono: 2009/03/10 12:21
M@rek

Witam Ponieważ od jakiegoś czasu stałem się trochę leniwy, to zacząłem robić zakupy w wędkarskich sklepach internetowych. Jak na razie nie miałem z tym większych problemów a i ceny są konkurencyjne. Czy duża ilość osób ma takie samo spostrzeżenie i robi zakupy z sklepie internetowym? Wiem, że nie ma ich zbyt wielu. [2009-03-10 12:21]

Zdzichu

Również bardzo często robię zakupy i te małe i te większe w sklepach internetowych, nie tylko wędkarskie, głównie na Allegro.Odpukać, narazie bez problemów.Duża wygoda, dostawa pod drzwi i oszczędność czasu.

Pozdro ... [2009-03-10 14:00]

HEHE- ja tam wolę pomacać, powąchać, pod światło przejrzeć i pośmigać kijem, wagę sprawdzić organoleptycznie, a w necie mogę jedynie obejrzeć fotkę. Chyba że najpierw pomacam, a potem poszukam w necie takiego towaru. ;-)) [2009-03-10 14:18]

burza10000

ja też robie zakupy przez neta chodzi o ceny jeszcze nie trafiłem na zly towar a też dlatego że w mojej okolicy jest tylko jeden taki sklep a do innego mam bagatela 40 km więc to jasne dlaczego net [2009-03-10 14:39]

kosbe1

nie jestem młody ale jest to dla mnie wygoda, przyjemność, dochodzi jeszcze mały dreszczyk przy licytacji. [2009-03-10 15:03]

loli_83

Ja już od dłuższego czasu robie zakupy przez net ponieważ jest zdecydowanie większy wybór i dużo wygodniej, ceny też są bardziej przystępne niż w tradycyjnym sklepie, nigdy też nie było jakiś większych problemów z zamówionym sprzętem a przesyłka w większości przypadków docierała na czas, świetne też są porównywarki cen takie jak Ceneo ponieważ można sporo zaoszczędzić używając tego sposobu, dlatego polecam robienie zakupów przez internet. [2009-03-10 16:07]

bogly44

ja tez robie zakupy w sklepie internetowym,jezeli mam jezdzic po sklepach albo wydzwaniac czy jest to albo to ,to wole poszukac w necie.Wiadomo,że niektorych rzeczy nie kupuje sie w sklepie,chyba ,ze ktos takie cos posiada ,np.wedka,ale za to mozna nabyc wiele rzeczy niedostepnych w tradycyjnych sklepach,takze ogolnie mozna polecic, z zastrzeżeniem ,że sklep internetowy jest wiarygodny(wystarczy przeczytać opis,konto bankowe itp)np.fishing-markt,okonek.pl,szczupak.pl,jest ich duzo,trza poszperac w sieci,Nara [2009-03-10 17:06]

lin75

moim zdaniem to jest wygoda ale ja jestem tego zdania ze sprzet trzeba wziasc do reki obejrzec go i poczuc wtedy ma sie pewnosc ze to jest to co chcialem.pozdrawiam lin75........ [2009-03-11 20:02]

FanAtyk

Jestem tego samego zdania co przedmówca - najlepiej chyba pomacać sobie sprzęt w sklepie, sprawdzić czy nam leży w ręku itd. a potem kupić w necie. Ceny są konkurencyjne i o wiele większy wybór. Sam często tak kupuję i na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. [2009-03-13 09:19]

seba12345

Witam, ja również robię zakupy przez internet i nigdy nie miałem żadnych problemów, tak jak piszesz ceny są bardzo konkurencyjne, ale od dłuższego czasu zaczołem kupować w w jednym sklepie i zostałem bardzo zaskoczony ponieważ stał się to mój podstawowy sklep i również otrzymałem konkretną ofertę cen. Pozdraiwam [2009-03-13 10:50]

loli_83

Polecam sklep bass.pl, świetna obsługa i w miarę niskie ceny, właśnie przyszedł mi kołowrotek do lekkiego spinningowania Cormoran X-DS 4Pi 2000 który polecił mi sprzedawca, pracuje on dokładnie tak jak z jego opisu, jednym słowem jest świetny i jestem z niego bardzo zadowolony, na dostawę czekałem 3 dni a za przesyłkę zapłaciłem 16 zł. W zwykłym sklepie napewno byłoby drożej a paliwo też więcej by mnie wyniosło. Także nie koniecznie trzeba pomacać żeby kupić dobry towar, wystarczy dobrze poczytać opis a dla pewności można zadzwonić do sprzedawcy, ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam [2009-03-13 13:56]

Ja zakupy wolę robić w zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim.Obsługa super i na zamówiony towar(czasem nie wszystko jest jeśli chodzi o "grubsze" zakupy)nigdy nie czekam dłużej niż tydzień.Nie mam problemów z reklamacjami itp....Poza tym jak wiadomo stały klijent zawsze może liczyć na specjalne przywileje; ceny,materiały do testowania itp.No i chyba nie muszę mówić że jak coś się dotknie,sprawdzi ,porówna ze sprzętem o podobnych parametrach to i zakupy sprawiają wiekszą frajdę.
Pozdrawiam [2009-03-13 19:34]

hub

Jest zdecydowanie taniej i szybciej [2009-03-13 20:44]

Jeżeli chodzi o kije to wszystkie kupiłem w sklepie osobiście ale takie drobne przybory jak wirówki woblerki żyłki spławiki haczyki ciężarki to za jednym zamachem przez internet nie o chodzę się i czasu mniej pochłonie [2009-03-13 21:52]

erykom

od dluzszego czasu robie zakupy tylko w internetowym sklepie i bede robil bo jestem zadowolony.nie trace czasu ani kasy na dojazdy i latajac po sklepach tylko spokojnie wszystko sobie przejrze w domu i kupuje.wybor jest ogromny i nigdy sie jeszcze nie zawiodlem.i jest duzo taniej niz w sklepach.korzystam tylko ze sklepu bass-sklep.pl [2010-04-01 13:23]

irek z

Witam,ja też od  jakiegoś czasu robię zakupy przez neta.Jak dla mnie jest taniej niż w sklepie.A nie wszystkie akcesoria dostanę w zaprzyjaźnionym sklepie.Na aukcjach internetowych allegro można nieraz wyrwać prawdziwe perełki,ostatnio udało mi się wygrać oryginalne Gębale.Szukajcie a znajdziecie.Pozdrowienia.
[2010-04-01 20:50]

Fish-Killer

Witam
Ja nie jestem przekonany do takich zakupów ja wole iść do sklepu i wziąść kij czy kołowrotek do reki i obadać go trochę. Nie zawsze to co na obrazku świetnie wygląda takie jest w rzeczywistości. Zawsze jest jakaś szansa na rabacik ;)
[2010-04-01 21:06]

Waldi Fish

Ja również wiele zakupów zrobiłem przez internet. Staram się w miarę możliwości zamawiać więcej artykułów u jednego sprzedawcy, ponieważ wtedy jest mniejszy koszt wysyłki ze względu, że wszystko jest wysyłane razem w jednej przesyłce. Sporo zakupów robię też w jednym sklepie wędkarskim ze względu na niewygórowane ceny i fakt, że sprzedawca udziela mi rabatów ze względu na fakt, że kupuję u niego wiele rzeczy.
[2010-04-01 22:10]

Szukam w internecie ale zakupy robie w sklepie na miejscu (zamawiam), dostaje rabat i wychodzi taniej. [2010-04-04 07:08]

ja wykonuje jakies 50% zakupow przez neta. ale kijenp. to wole zobaczyc na zywo chyba ze widzialem juz kij to co innego
[2010-04-06 09:55]

dan984

Witam, ja obecnie chyba w 90% robię zakupy sprzętu wędkarskiego przez internet, większość na Allegro, lecz mam też swoje 2 sklepy internetowe, w których również kupuje, jak narazie jestem zadowolony w 100% z transakcji, duża wygoda,dobre ceny oraz duży wybór i dostępność, to to co mnie przekonało, jedynie szkoda czasem że przesyłka kosztuje tyle samo co sprzęt (akcesoria), lecz robię to tak że nie zamawiam jednej przeczy tylko "hurtowo" zamawiam, dla siebie, taty, kolegi i wtedy jest to naprawdę opłacalne. Pozdrawiam kolegów po kiju :)
[2010-04-06 17:11]

tomasz123

witam, ja w necie tylko oglądam sprzęt, jak znajdziecie zaprzyjaźniony sklep , gdzie jest fachowa i przyjemna obsługa / wiem że z tym coraz trudniej/ to i zawsze co do ceny się można porozumieć , kije i kołowrotki lepiej według mnie kupować w sklepie bo w przypadku awarii zawsze można liczyć na pomoc , ponadto wychodzę z założenia że  kija trzeba przymierzyć do ręki, zobaczyć jak pracuje
[2010-04-06 19:29]

jajaca

Ja, jeśli chodzi o wędkarstwo to zdecydowanie preferuję sklep tradycyjny stacjonarny nazwijmy go umownie. Rozmawiałem już na ten temat przy okazji innego wątku i dostałem niezłe cięgi za swoje poglądy, bo zdecydowana większość kolegów była odmiennego zdania, ale co nas nie zabije to nas wzmocni.: http://forum.wedkuje.pl/post/feeder/75655/25

Cena: Sklepy internetowe często mają lepszą ofertę cenową, ale ceny możemy porównać i negocjować cenę w stacjonarnym.

Jakość: Ta sama? (Mam nadzieję)

Reklamacja: Bezkonkurencyjnie wygrywa sklep stacjonarny. Częściej jest załatwiana pozytywnie ze względu na to, że masz bezpośredni kontakt z handlowcem a możecie mi wierzyć lub nie, ale on często ogromny wpływ na decyzję, jaką podejmie producent lub importer. Reklamacja w sklepie internetowym jest kosztowna, bo to ty ponosisz koszty dostawy, no i brak bezpośredniego kontaktu, co ma wpływ na uznanie reklamacji, łatwiej jest napisać odmowę @ niż powiedzieć w oczy stałemu klientowi NIE.

Zakup: Przyjemniejszy jest w stacjonarnym można pomacać pogadać pomarudzić, poprzebierać i porównać. Znajdą się koledzy, którzy powiedzą pomacam w stacjonarnym a kupie w internetowym, ale z takim podejściem cwanym to możemy przekombinować, bo jak tak cwani będziemy wszyscy to niebawem zostaną nam tylko sklepy internetowe i nie będzie gdzie macać. Więc dla zachowania równowagi w tej dziedzinie na ochotnika jestem frajerem żeby cwaniak mógł być cwany.

Kolega pisze o dreszczyku emocji przy licytacji, tak to jest naprawdę ekscytujące, ale rzadko sklepy robią licytacje to raczej osoby prywatne pozbywają się nietrafionych prezentów lub zakupów.

Czas i koszty: Koszt dostawy często jest porównywalny z kosztem dojazdu do sklepu, a jeśli ktoś ma do najbliższego 40km to niestety potwierdza tylko moją teorię i dowodzi, że w lokalnej społeczności jest sporo tych oszczędniejszych i cwańszych koleżków albo wędkarstwo jest mało popularne i tu pole do popisu dla miejscowego koła by propagować. Czas natomiast w sklepie masz towar praktycznie od ręki w internetowym musisz czekać na dostawę, nie wspomnę o uszkodzonych zaginionych paczkach awizach, bo akurat nie było nas w domu, wiem wiem zamawiasz od dwóch lat i nigdy się nie zdarzyło żeby paczka zginęła lub towar był uszkodzony – NIGDY NIE MÓW NIGDY, bo jak się zdarzy, czego nikomu nie życzę to sporo nerw kosztuje jest spora szansa, że zostaniemy z wadliwym uszkodzonym towarem a na pewno poniesiemy dodatkowe koszta przesyłki zwrotnej.

No trochę się rozpędziłem mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem ani nie obraziłem, nie mam zamiaru narzucać nikomu swojego zdania każdy ma prawo mieć swoje i robić zakupy gdzie chce ja tylko odpowiadam na pytanie i uzasadniam, dlaczego mam takie a nie inne zdanie,  kolega pyta, jakie sklepy wolimy ja odpowiadam i uzasadniam, dlaczego i was koledzy też zachęcam.

Aaaaa to nie jest tak, że nie korzystam ze sklepów internetowych!!! akcesoria wędkarskie wolę kupić w stacjonarnym!!!   Pozostałe rzeczy to bywa różnie ogólnie sporo kupuje w necie, ale nie, jeśli chodzi o wędkarstwo tu zdania nie zmienię.

Pozdrawiam

[2010-04-07 23:59]

linek69

kOLEDZY moim zdaniem nie ma to jak tradycyjny porządny sklep wędkarski,gdzie możesz wędkę wziąć do ręki pokręcić kołowrotkiem przymierzyć wodery .itp itd itd To jest po prostu żywy kontakt ze sprzętem.
[2010-04-16 07:44]

krisal

Ostatnio poszukiwałem w sklepach internetowych wędki do połowów gruntowych. Upatrzyłem sobie kilka modeli i już prawie byłem zdecydowany co do jednego z nich, ale - myślę sobie - zobaczę ile ten sprzęt kosztuje w " moim" sklepie. I wiecie co? O dziwo większość z upatrzonych modeli ( oczywiście nie wszystkie były dostępne od ręki) były tańsze niż w internecie. Co nie znaczy oczywiście, że nagle przestanę korzystać z tej formy zakupów. Tym nie mniej warto ,przed zakupem sprawdzić jedną i drugą opcję. Pozdrawiam.
[2010-04-16 11:41]

gruby12345

ja tez wole internet niz chodzenie po sklepach i szukanie tego co sobie upatrzylem z dwuch powodow jeden jest taki ze jak mam pol dnia szukac czegos po miescie i sprawdzac kilka sklepow to juz mi sie odechciewa a do tego na to cale lazenie wydaje wiecej kasy niz kosztuje mnie kurier a druga strona to szeroki wybor i ceny odrazu wyskakuja z kilku miejsc na raz za dana rzec i do tego dostarcza ci dany przedmiot pod sane drzwi pelna wygoda  [2010-04-16 21:03]