Wędkarskie No Kill w Rosji ?

/ 49 odpowiedzi
BOLEC PL


dobre faktycznie no kil (2012/12/06 08:31)

ryukon1975


A to mnie nazywają mięsiarzem jak sobie zjem szczupaczka.
Nie wiedzą że temu szczupaczkowi zawdzięczają życie.:) (2012/12/06 08:45)

Diablo


A to mnie nazywają mięsiarzem jak sobie zjem szczupaczka.
Nie wiedzą że temu szczupaczkowi zawdzięczają życie.:)

Swoją droga marni wedkarze... albo ryby im sie przejadły przez tyle dni. (2012/12/06 10:49)

ryukon1975


Prawda marni,jak już tam nie potrafili złowić ryb to na naszych wodach nie wiem co by zżarli,ludzi raczej nie może drzewa? (2012/12/06 11:53)

u?ytkownik102195


No zwyczajnie... nie brały! A jak nie brały, to....

No coś trza było przeca skłapnąć nie? Hmmm - a zawsze mówiłem, że lepiej się samemu nie zapuszczać za daleko. Ja niestety mam to we krwi, że lubię samotne wędkowanie. I co ja wtedy zjem jak w pobliżu kumpla ni ma?

(2012/12/06 11:54)

Wonski79


Pewno ciągnęli zapałki kto je a kto będzie zjedzony ;) albo w rosyjską ruletkę zagrali. (2012/12/06 12:00)

Iras1975


Część z nas zrobiła by tak samo. (2012/12/06 12:26)

u?ytkownik102195


To mi przypomniało jak to Polak, Rusek i Niemiec na pustyni zabłądzili. Długo się błąkali, ale wody ani jadła nie mieli. No to pewnego wieczora nałapawszy wody skraplającej się na kawałku brezentu, doszli do wniosku, że pójdą każden jeden w inne strone i jak któren cuś do jedzenia znajdzie, to z porostów suchych ognisko rozpali, a wtedy za dymem z daleka widocznym pozostali go odnajdą.

Idzie Niemiec dwa dni, wreszcie na horyzoncie widzi dym. Wraca więc za dymem widocznym z daleka, patrzy, a tam Polak siedzi przy ogniu i ogryza poważny kawał gnata. Zapach się rozchodzi mięsa pieczonego i ślina cieknie...

Pomyślał więc Niemiec : "Kurde, jak Rusek wróci, to mało zostanie do podziału".

Mówi więc do Polaka:

- "Ty Polak... Ty to jesteś spoko facet. A tego Ruska to ja nie trawię. Nie lubię Ruska i koniec.

A na to Polak:

- Jak ci nie pasuje, to nie jedz!


:)


(2012/12/06 12:35)

Mija


Swoją drogą to ciekawe co zrobiliby "bardziej cywilizowani" gdyby tak zgubili się w tajdze... Skoro sie zgubili to pewnie nie tylko jedzenia nie mili w koło ale i wody a to znaczy, że łowić nie mogli.
Przerażające prawda? Do czego zdolni są ludzie w razie zagrożenia. (2012/12/06 15:16)

u?ytkownik32263


Wódę pewnie wzięli a o przynętach zapomnieli. A przecież trzeba założyć jakieś mięcho na hak:))) (2012/12/06 16:03)

Lipkor


Część z nas zrobiła by tak samo.





Takie ekstremalne sytuacje generują w ludziach typowo zwierzęce instynkty. (2012/12/06 17:05)

lynx


Swoją drogą to ciekawe co zrobiliby "bardziej cywilizowani" gdyby tak zgubili się w tajdze... Skoro sie zgubili to pewnie nie tylko jedzenia nie mili w koło ale i wody a to znaczy, że łowić nie mogli.
Przerażające prawda? Do czego zdolni są ludzie w razie zagrożenia.

Zgadzam się z Tobą.
Wszyscy wstawiają głupawe dowcipy a ja jestem ciekawy co oni by zrobili w ich sytuacji. Napewno prawili by sobie komplementy, dzielili sie ostatnim okruszkiem, podkladali poduszeczki pod głowe.....
Radze wszystkim tym mądrym i cwanym zeby wytrzymali o tej porze w tajdze tylko jeden miesiąc to nabędą prawo krytykowania ludzi w takiej sytuacji.
Polecam argentyński film o tym jak w Andach rozbił sie samolot a cvi co przeżyli to przezyli tylko dlatego,że jedli zmarłych współtowarzyszy i nikt ich za to nie osądził jak wy.
Czasem lepiej nic nie pisać niż pisac durnoty i wydawać o sobie takie świadectwo.
Mój ojciec byl w obozie i też różne cuda opowiadal ale nigdy nie krytykował tak innych jak wy
Radzę wiedzieć co się mówi a nie mówić co się wie. (2012/12/06 17:35)

ryukon1975


Cóż więc takiego mamy zrobić według Ciebie kolego Lynx ?
Ogłosić żałobę narodową?
Takie czasy mamy,każdy ranek jak tylko włączę radio zaczyna się od śmierci i wypadków.
Jak sam napisałeś włączając telewizor też od niej nie odsunę się na krok.
Wiadomości o śmierci są dziś chlebem powszednim.Więc traci ona na ważności do czasu jak nie spotka kogoś nam bliskiego.

Skoro tyle się mówi wszędzie to chyba niektórzy na to czekają.
Ja nie. (2012/12/06 17:49)

u?ytkownik32263


Swoją drogą to ciekawe co zrobiliby "bardziej cywilizowani" gdyby tak zgubili się w tajdze... Skoro sie zgubili to pewnie nie tylko jedzenia nie mili w koło ale i wody a to znaczy, że łowić nie mogli.
Przerażające prawda? Do czego zdolni są ludzie w razie zagrożenia.

Zgadzam się z Tobą.
Wszyscy wstawiają głupawe dowcipy a ja jestem ciekawy co oni by zrobili w ich sytuacji. Napewno prawili by sobie komplementy, dzielili sie ostatnim okruszkiem, podkladali poduszeczki pod głowe.....
Radze wszystkim tym mądrym i cwanym zeby wytrzymali o tej porze w tajdze tylko jeden miesiąc to nabędą prawo krytykowania ludzi w takiej sytuacji.
Polecam argentyński film o tym jak w Andach rozbił sie samolot a cvi co przeżyli to przezyli tylko dlatego,że jedli zmarłych współtowarzyszy i nikt ich za to nie osądził jak wy.
Czasem lepiej nic nie pisać niż pisac durnoty i wydawać o sobie takie świadectwo.
Mój ojciec byl w obozie i też różne cuda opowiadal ale nigdy nie krytykował tak innych jak wy
Radzę wiedzieć co się mówi a nie mówić co się wie.

To w takim razie nie znasz całej prawdy. Niestety ci bohaterzy, bo dla mnie byli oni bohaterami, nie zostali ciepło przyjęci przez część społeczeństwa i mediów gdy wyszło na jaw iż jedli swoich martwych wspłótowarzyszy. Głupota, wiem.
Ale w przypadku tych Rusków doszło najprawdopodobniej do morderstwa a to już jest przegięcie. Poza tym jak byli oni przygotwani do wyprawy? Żeby nie móc nic upolować czy złowić? Jakoś do mnie to nie przemawia. Łatwiej było walnąć w łeb tego kompana którego się mniej lubiło, tak? Owszem nie jestem pewny jak bym się zachował w takiej sytuacji ale żeby zabijać i jeszcze tak durnie sie tłumaczyć, że gdzieś siedzą żywi. Odpada. (2012/12/06 18:31)

lynx


Cóż więc takiego mamy zrobić według Ciebie kolego Lynx ?
Ogłosić żałobę narodową?
Takie czasy mamy,każdy ranek jak tylko włączę radio zaczyna się od śmierci i wypadków.
Jak sam napisałeś włączając telewizor też od niej nie odsunę się na krok.
Wiadomości o śmierci są dziś chlebem powszednim.Więc traci ona na ważności do czasu jak nie spotka kogoś nam bliskiego.

Skoro tyle się mówi wszędzie to chyba niektórzy na to czekają.
Ja nie.

Zrobisz co zechcesz. Kazdy ma swój pogląd na świat.
Widziałem jak kiedyś maszyna zmiażdżyła głowę i barki tylko dlatego, że poganiano go do roboty a pi...elektryk nie założył nowej dobrej krańcówki. Tyle jego życie kosztowało. Widziałem co nieco roznych innych sytuacji  i już tak się nie śmieję. Dla mnie to była ich tragedia.
Możemy również podchodzic do tematu jak Stalin, Smierc jednego to tragedia a śmierć miliona osób to statystyka. (2012/12/06 19:35)

Lujski


mięsiarze .. :P (2012/12/06 19:44)

lynx


Swoją drogą to ciekawe co zrobiliby "bardziej cywilizowani" gdyby tak zgubili się w tajdze... Skoro sie zgubili to pewnie nie tylko jedzenia nie mili w koło ale i wody a to znaczy, że łowić nie mogli.
Przerażające prawda? Do czego zdolni są ludzie w razie zagrożenia.

Zgadzam się z Tobą.
Wszyscy wstawiają głupawe dowcipy a ja jestem ciekawy co oni by zrobili w ich sytuacji. Napewno prawili by sobie komplementy, dzielili sie ostatnim okruszkiem, podkladali poduszeczki pod głowe.....
Radze wszystkim tym mądrym i cwanym zeby wytrzymali o tej porze w tajdze tylko jeden miesiąc to nabędą prawo krytykowania ludzi w takiej sytuacji.
Polecam argentyński film o tym jak w Andach rozbił sie samolot a cvi co przeżyli to przezyli tylko dlatego,że jedli zmarłych współtowarzyszy i nikt ich za to nie osądził jak wy.
Czasem lepiej nic nie pisać niż pisac durnoty i wydawać o sobie takie świadectwo.
Mój ojciec byl w obozie i też różne cuda opowiadal ale nigdy nie krytykował tak innych jak wy
Radzę wiedzieć co się mówi a nie mówić co się wie.

To w takim razie nie znasz całej prawdy. Niestety ci bohaterzy, bo dla mnie byli oni bohaterami, nie zostali ciepło przyjęci przez część społeczeństwa i mediów gdy wyszło na jaw iż jedli swoich martwych wspłótowarzyszy. Głupota, wiem.
Ale w przypadku tych Rusków doszło najprawdopodobniej do morderstwa a to już jest przegięcie. Poza tym jak byli oni przygotwani do wyprawy? Żeby nie móc nic upolować czy złowić? Jakoś do mnie to nie przemawia. Łatwiej było walnąć w łeb tego kompana którego się mniej lubiło, tak? Owszem nie jestem pewny jak bym się zachował w takiej sytuacji ale żeby zabijać i jeszcze tak durnie sie tłumaczyć, że gdzieś siedzą żywi. Odpada.

Oczywiscie, że masz rację co do przygotowania i samej wyprawy. Można ich trochę usprawiedliwić bo nikt nie wie co go jutro czeka. Pamietasz jak w Estonii oderwała sie kra i płynęli na Bałtyk. Oni też nie przypuszczali, że razem z samochodami będą dryfować. A ilu ich tam było.
Czy zabili? Tego narazie nie wiadomo. Wcale bym się nie zdziwil jakby ciągnęli losy. To naprawdę extremum. Nie znam ich ale nie życzylbym nikomy tego.
Oczywiście temat jest ciekawy i należało go tu pokazać bo po to jest to forum.
Pamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno sami sprzedawaliśmy swoich a ci już nie wracali do domów i głod do tego nie zmuszał więc nie za bardzo, jako spoleczeństwo, mamy się czym chwalić i śmiac z ruskich. Oczywiście nie uogólniam ale to są fakty.
Pozdrawiam. (2012/12/06 19:52)

ryukon1975



Nie Ty jeden 'widziałeś" ale to nie znaczy że mam żyć w ciągłej żałobie,żalu i wspomnieniach tragedii których wolałbym nie widzieć.
Jest czas na żal i żałobę, jest też czas na wódkę i zabawę.
Jeśli zaś ktoś zagłębi się za bardzo w jedno lub drugie to znaczy że coś z nim nie tak. (2012/12/06 20:01)

lynx



Nie Ty jeden 'widziałeś" ale to nie znaczy że mam żyć w ciągłej żałobie,żalu i wspomnieniach tragedii których wolałbym nie widzieć.
Jest czas na żal i żałobę, jest też czas na wódkę i zabawę.
Jeśli zaś ktoś zagłębi się za bardzo w jedno lub drugie to znaczy że coś z nim nie tak.

OK Hefee.
Też jestem tego zdania, że najgorsze są skrajności.
Ale weź ten wpis trochę wyżej - mięsiarze. Filozof wypowiedzial całe swoje credo życiowe. Każdy jest inaczej wychowany. Ja mieszkam na terenach gdzie oprócz niemców były rzezie z UPA, masowe wysiedlenia, eksterminacje całych wsi podobnie jak Libice. Pokolenie mich dzieci też by dokonało takiego wpisu. Ale na Boga pamiętajmy o tolerancji bo to nietolerancja doprowadzała, że jedna wieś wycinała w pień drugą wieś. To co piszą w książkach nie oddaje prawdy.
JEST CZAS NA ŻAL I ŻAŁOBĘ, JEST CZAS NA WÓDKĘ I ZABAWĘ. Tak. I w praktyce tak się zachowuję i jestem zadowolony, że żyję w dobrych czasach i nie narzekam.
Piszesz poważni to Ci poważnie odpowiadam a za jakieś nietakty ,przepraszam.
Tak osobiscie. Polecam książki Józefa Sobiesiaka naszego byłego / nie żyje już/ kontradmirała.
Burzany, Ziemia Płonie i Brygada Grunwald. Obecnie ich już nie drukują ale może znajdziesz gdzieś, moze jako ebooki.
Pozdrawiam (2012/12/07 08:54)

ryukon1975


Widzisz Lynx coś na temat historii wiem,nawet część mojej rodziny to przerabiała.
Moi dziadkowie z strony matki też mieszkali na wschodzie po wojnie wysiedleni do Legnicy tam jednak w "Małej Moskwie" też nie znaleźli niepodległości i wolności od ruskich braci.
Słyszałem więc różne opowieści.
Tak jak piszesz żyjemy w dobrych czasach jednak nie wszyscy potrafią to docenić. (2012/12/07 09:15)

lynx


Widzisz Lynx coś na temat historii wiem,nawet część mojej rodziny to przerabiała.
Moi dziadkowie z strony matki też mieszkali na wschodzie po wojnie wysiedleni do Legnicy tam jednak w "Małej Moskwie" też nie znaleźli niepodległości i wolności od ruskich braci.
Słyszałem więc różne opowieści.
Tak jak piszesz żyjemy w dobrych czasach jednak nie wszyscy potrafią to docenić.

A szkoda. A książki jakbyś mógł to poczytaj, tym bardzie, że część pochodzenia masz stamtąd.
Pozdrawiam. (2012/12/07 09:41)

ryukon1975


Zima idzie więc czas na czytanie będzie,myślę że te książki znajdę.
Pozdrawiam. (2012/12/07 10:21)

Wonski79


Temat humorystyczny to i odpowiedzi takie.

Orłem z historii nie jestem. Mam o nich wyrobione zdanie i żadna książka tego nie zmieni. Nasłuchałem się od swoich dziadków na ich temat. I ich słowa bardziej szanuję niż książki.
Nasz naród święty też nie jest. I nie ma chyba sensu wyciąganie historycznych brudów. W czasach kiedy nas nauczali historii o ruskich złego słowa nie było w książkach bo być nie mogło. (2012/12/07 10:35)

Bernard51


Nie wydaje mi sie ze naród Rosyjski lub Ukrainski jest mniej cywilizowany w stosunku do nas Polaków , u nas nie brakuje tez zaścianku.
A jest to przypadek nie pierwszy(Polódniowa Ameryka rozbity samolot w gorach dżungli -3 osoby zjadlo cześć zaitych w katastrofie)

Część z nas zrobiła by tak samo.    I tu zgoda Irku!!
Trzba by bylo to przeżyc aby oceniać innych. (2012/12/07 11:16)