wędkarskie dowcipy - TAAAKA RYBA!

/ 47 odpowiedzi
Cześć!Czytałem ostatnio Wiadomości Wędkarskie na styczeń 2009 i przeczytałem tam bardzo miłą informację!Mianowicie na ekrany telewizorów wraca program TAAAKA RYBA.Będzie transmitowany jednak tylko jeśli ktoś ma dekoder cyfrowego polsatu lub telewizję UPC bo na porgramie polsat play:(.Jeśli natomiast nie ma ktoś takiego dekodera(tak jak ja) nie łamcie się.Po kiku tygodniach(niestety dopiero) będzie można obejrzeć odcinki na stronie www.taaakaryba.com.pl.Jeśli ktoś chciałby więcej informacji można zakupić Wiadomości Wędkarskie na styczeń 2009 i na stronie 50 będzie wszystko opisane.Pozdrawiam!
radny68


To dobrze,że program powraca.TYLKO NIECH ZMIENIĄ PROWADZĄCEGO!!!!!! Facet ma tyle pojęcia o łowieniu,jak ja o robieniu programu.Może niech prowadzi Rex Hunt ??? (2010/02/17 21:27)

u?ytkownik1117


 

Ustawa o rybactwie śródlądowym mówi:


Połów może być dokonywany wędka lub kuszą art.7 pkt.1

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Wód Śródlądowych z 2001 roku §9 pkt. 1

podrywka jest narzędziem rybackim


Siedząc dziś w domu odebrałem telefon od wędkarza który, za samo posiadanie nad wodą podrywki, został spisany przez Straż Rybacką. I sprawa miała finał w Sądzie Koleżeńskim, gdzie ów wędkarz został ukarany 3-miesięcznym zatrzymaniem karty wędkarskiej za to wykroczenie.

Wędkarz ten pyta mnie to dlaczego, kolega Jerzy Biedrzycki zachęca wędkarzy do pozyskiwania żywca w ten sposób na kanale TV PLAY w programie „TAAKA RYBA” skoro połów na podrywkę jest zabroniony.

Zainteresowanych zaprasza do obejrzenia tego programu, a nakręcony był jesienią zeszłego roku i tematem był połów szczupaka.

Skoro kolega Jurek Biedrzycki mówi na wędkarzy, którzy zabierają złowione szczupaki do domu, że to mięsiarze, to co można powiedzieć o koledze, który łamie podstawowe przepisy i ustawy

( a promując podrywkę w mediach namawia do tej metody innych)

Wydaje mi się koledzy że, ten wędkarz ma rację, program „TAAKA RYBA”nie powinien łamać przepisów i ustaw, gdyż oglądany jest przez wielu początkujących wędkarzy, którzy się uczą i biorą z niego przykład, a starym wędkarzom mąci w głowie.

KOLEDZY CO WY NA TO?

Z wędkarskim pozdrowieniem sandokan 45

Program ten był nadawany dziś rano tj niedziela 14.02.2010 po godz. 8.00

(2010/02/17 21:34)

spines21


oglądam ten program jak akurat trafię,bo nigdy nie wiem gdzie akurat leci.kiedyś występowało więcej osób,było fajniej.coś łowili,pogadali na wesoło,nawet kucharzyli :)nie pamiętam nazwisk.może się znowu  rozkręci? (2010/02/17 22:25)

spokojny


Ten program jest stale emitowany w środy o 19:00 na Polsat Play

 

Pozdrawiam

(2010/02/17 22:39)

spines21


też pozdrawiam:) (2010/02/17 22:47)

Waldi Fish


Dzięki za informacje! (2010/02/18 17:53)

tomaszgud


ja kupuje miesiecznik razem z płyta "Wędkarstwo moje hobby" (2010/02/19 21:08)

adamw59


kolego sandokan masz zupelnom racje program ten powinien byc zdjety z anteny a napewno zmieniony prowadzacy lamie on przepsy jak i kaleczy etyke wedkarska (2010/02/20 09:31)

jurek


Oczywiście , że zgadzam się z kolegami powyżej , Czy Pan Jerzy Biedrzyński zdawał na kartę wędkarską , czy zna przepisy obowiązujące , czy jako prowadzący taki program dla olbrzymiej rzeszy wędkarzy , uczy ich łamania prawa ?????????????????????????????? . (2010/02/22 10:01)

szymbor


co do podrywki to można nawet znaleźć nie raz w artykułach w gazetach gdzie autorzy polecają podrywkę do nałapania żywca ... (2010/02/22 16:54)

u?ytkownik1117


kolego szymbor, co nie jest zakazane , jest dozwolone, a podrywkę mogą reklamować dla rybaków, ty mam nadzieję jesteś wędkarzem,

dobrze mówię , kolego szymbor ???????????

(2010/02/22 17:53)

zd220368


redaktor z niego dobry ale wedkarz zaden (2010/02/23 14:05)

u?ytkownik1117


zgadzam się z tobą kolego .......... (2010/02/23 20:56)

u?ytkownik29889


Zgadzam się w pełni z kolegami na tym forum co do prowadzącego nie raz były wpadki że pokazywał sztuczki do efektownego połowu lecz nie zgodne z przepisami.
Ogólnie program jest ok lecz to nie sztuka pojechać na specjalne odcinki rzek łowiska lub stawy hodowlane tzw mateczniki gdzie mnogo ryby wielkiej wspaniałej i pokazywać jak to się łowi i wypuszcza.

Tak jak pisałem program jest dobry parę rzeczy można się dowiedzieć.
Prowadzący ha ha albo do zmiany albo szybka poprawa co do prowadzenia i nie propagowania połowu w brew przepisom.


  (2010/02/23 22:33)

jurek


A czy ten program , nie jest czasami z Naszych Wspólnych Składek ...Bo coś mi się wydaje , że tak ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? . (2010/02/24 09:30)

u?ytkownik1117


Jureczku, mnie też tak się wydaje, a jesli to prawda to jest to żenujące,

lubię oglądać ten program, ale powinien on uczyć młodych wędkarzy, starszym podpowiadać, a jest zupełnie odwrotnie,

te wyprawy po europie i świecie tez nieżle kosztują, to jest moje zdanie,

kiedyś kolega Sikora, dawał wspaniałe wskazówki, porady, na miejscu robil muchy, dzis go brakuje, a szkoda , bo to był wedkarz, który wiedział jak trzymac kij ........................

(2010/02/24 10:51)

norlem


Sandokan45 ,zgadzam się z tobą.Kolega Jerzy Biedrzycki promuje sam siebie zamiast uczyć młodych wędkarzy prawidłowych zachowań. norlem (2010/02/24 18:26)

u?ytkownik1117


przyjechać na dobry zbiornik, albo miejsca niedostępne dla wędkarzy takich jak my to zadna sztuka holować wspaniałe ryby,

chciałbym kolegę J. Biedrzyckiego spotkac nad jakimkolwiek zbiornikiem i sam niech pokaże co potrafi, bo jak narazie to armię dobrych doradców , którzy za niego myślą ............

(2010/02/24 21:00)

izkpaw


Wpiszę tutaj bo chyba wątek z forum troszkę ucichł.
Wracamy koleżanki i koledzy do starej i wypróbowanej METODY podziału na : równych i równiejszych.Sprawdzała się przez dziesięciolecia to i teraz nic nie stoi na przeszkodzie by dalej ją stosować.Jak każdy wie PZW to nie instytucja charytatywna ,tylko ekonomiczna ,gdzie nad wyraz dobrze rachuje się pieniążki i sowicie wynagradza koleżków.Może ci równiejsi mają jakiś zysk,myślę ,że na pewno .Więc i podrywka - choć mam swoje zdanie na ten temat - nie jest narzędziem kłusowniczym tylko pomocą naukowo-dydaktyczną .Jakże pięknie się by prezentowała na nagraniu TV. Ech  (2010/02/25 09:31)

jurek


Gdyby w mojej miejscowości , był nagrywany film z podrywką , to zapewniam , że użytkownicy jej , byliby surowo ukarani ........................ Jak możemy tolerować łamanie prawa , gdzie uczy się szczególnie młodzież , do łamania przepisów ......................., A potem wszyscy piszą , że istnieje kłusownictwo , bo taki młody uczy się od autorytetu i wchodzi to mu w nawyk ............... czy również podzielacie me spostrzeżenia ???????????. (2010/02/25 10:23)

u?ytkownik1117


jak najbardziej podzielam twoje zdanie Jurku, oglądam juz ten program kupę lat, pamiętam ludzi których już nie ma w tym programie, wiem że promuje się wędkarstwo i chwała im za to,

ale te ostatnie programy robi się chyba juz tylko pod publikę, napisał tu może trzy tygodnie temu pewien młody wędkarz, że obrażają go, gdyż łowił szczupaki w kwietniu, ale łowił je w Szwecji, nie wiem czy w tym czasie obowiązywał tam okres ochronny na te drapieżniki, ale u nas tak, więc jak pisał, obrażano go i wyzywano od kłusowników, znam tego młodego wędkarza z filmu, który był właśnie nakręcony w Szwecji, i jak widać znowu niedomówienie, czy nieporozumienie, nie mnie go osądzać, ale taka prawda,

mamy bardzo dobre łowiska i wspaniałych wędkarzy, od których możemy się dużo nauczyć , ale proszę , róbmy to zgodnie z regulaminem PZW, w przeciwnym razie skutek bedzie odwrotny .............

(2010/02/25 12:29)

szymbor


kolego szymbor, co nie jest zakazane , jest dozwolone, a podrywkę mogą reklamować dla rybaków, ty mam nadzieję jesteś wędkarzem,

dobrze mówię , kolego szymbor ???????????


Tak oczywiście jestem wędkarzem :) no ale mówię co widziałem na zdjęciach i czytałem w artykułach wędkarskich ... ale sposób pozyskiwania żywczyka to nie mój problem bo nie stosuję tej metody jakoś mi nie podchodzi :P pozdrawiam :)

(2010/02/25 14:45)

u?ytkownik29889


Co do podrywki i pozyskiwania żywca tą metodą to oczywiście nie jest to zabronione, ale jeżeli NIE dzieje się to na wodach PZW. Na prywatnych stawach oczkach czy basenach przeciwpożarowych w lasach tą metodą można pozyskać żywca, nawet jakby ktoś chciał to i siecią lecz zakaz tyczy się wód PZW co do podrywki.

Dla mnie najlepszym  sposobem pozyskiwanie żywca jest sklep zoologiczny lub wędkarski po 50 lub 70 gr za sztukę.

Pozyskanie to jedno a użycie z godnie z przepisami to drugie, ponieważ jeżeli ktoś posiądzie żywca w innych wodach niż PZW nieważne jaką metodą, a nawet z kałuży po deszczu jeżeli tam będą to pamiętać jeszcze trzeba że muszą mieć swój wymiar przy użyciu ich już nad wodami PZW. Wtedy już nie będzie tłumaczenia skąd się je ma i jaką metodą sie je złowiło. (2010/02/25 15:35)

jurek


Zakaz używania podrywki nie jest tylko w przepisach w RAPR , ale w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym ................Więc jeżeli ktoś będzie używał podrywki na prywatnych łowiskach (mowa tu o wędkarzach ) , leśnych jeziorkach czy gdzie indziej , to będzie w.g Prawa obowiązującego odpowiadał , jak za przestępstwo , gdyż podrywka póki , co jest narzędziem rybackim .................... i używający ją powinien być Uprawnionym Do Rybactwa , a w większości , tj. 99% tak nie jest ...............Po to mamy przepisy , żeby trzymać się litery prawa , a nie każdy będzie je interpretował na swój sposób .
(2010/02/26 10:40)