Wędkarskie śmieci

/ 35 odpowiedzi / 2 zdjęć
perwer


Nic nie robic...nie miec zmartwień....zimne piwko w cieniu pic.....tez tak lubie stary.Rózni sa ludzie niestety a moze stety,ale są.Jedni maja w dupie syf na łowisku ,innym to przeszkadza,jedni podniosa butelke inni czekaja na PZW. ....Nie wyolbrzymiaj tematu do powołania specjalnych słuzb przez PZW itd....Nie chcesz nie sprzataj,nikt Cie nie ZMUSZA,ale nie psuj głupimi uwagami tego co inni uważaja za słuszne.Czytaj uwaznie posty ,na spokojnie ,dwa razy,bo żle interpretujesz wiele żeczy.Sprawa ,ba,sedno tej sprawy zaczeło sie od paleniska na które wędkarze co jakis czas wrzucą opakowanie po robakach ,dowiedzielismy sie że sa palantami(do tego dostało sie palącym w CO),rozwineła sie sprawa do aspektu PZW kontra wędkarze-sprzatanie ....głupota ...tu chodzi chłopie ,o swoje stanowisko,o jedne opakowanie po robaczkach ,lub jedną butelke, o puszke przyklejona do buta a nie k.....a o jezioro i sprzatanie pół miasta.Napisałem NIE CHCESZ NIE SPRZĄTAJ nikt cie do nieczego nie zmusza,choc namawiam,ale nie wyolbrzymiaj i nie rób (róbcie) jakiejs masakry. (2010/10/26 11:35)

mielec


Nic nie robic...nie miec zmartwień....zimne piwko w cieniu pic.....tez tak lubie stary.Rózni sa ludzie niestety a moze stety,ale są.Jedni maja w dupie syf na łowisku ,innym to przeszkadza,jedni podniosa butelke inni czekaja na PZW. ....Nie wyolbrzymiaj tematu do powołania specjalnych słuzb przez PZW itd....Nie chcesz nie sprzataj,nikt Cie nie ZMUSZA,ale nie psuj głupimi uwagami tego co inni uważaja za słuszne.Czytaj uwaznie posty ,na spokojnie ,dwa razy,bo żle interpretujesz wiele żeczy.Sprawa ,ba,sedno tej sprawy zaczeło sie od paleniska na które wędkarze co jakis czas wrzucą opakowanie po robakach ,dowiedzielismy sie że sa palantami(do tego dostało sie palącym w CO),rozwineła sie sprawa do aspektu PZW kontra wędkarze-sprzatanie ....głupota ...tu chodzi chłopie ,o swoje stanowisko,o jedne opakowanie po robaczkach ,lub jedną butelke, o puszke przyklejona do buta a nie k.....a o jezioro i sprzatanie pół miasta.Napisałem NIE CHCESZ NIE SPRZĄTAJ nikt cie do nieczego nie zmusza,choc namawiam,ale nie wyolbrzymiaj i nie rób (róbcie) jakiejs masakry.





Perwer czemu sie tak turbujesz jakby Ci ktoś racji nie przyznawał. Racje masz i dobrze jest bo wędkarze sprzątają, lecz pawelz ma też racje i to 100% bo czemu to ja mam sprzątać po kimś, a takie akcje sprzątania nie oduczą śmiecenia wręcz przeciwnie. Więc tu jednostka by się przydała co by pilnowała i większy pożytek mógłby być z mandatów, a to już mogło by nauczyć śmiecącego delikwenta. 


P.S. Co do palenia worów, pudełek i innych plastików nad wodą w ognisku również jestem przeciw. (2010/10/26 12:05)

pawelz


Z reguly tak bywa, ze tematy zaczynaja sie od jednych spraw, a koncza na innych. Czasami bardziej, czasami mnie spokrewnionymi.
Nigdzie nie bylo napisane ze chodzi o jedna butelke czy jedno opakowanie.
Cyt.:
"Wędkarze jak robia ognisko(nie czepiac sie czy wolno ,czy nie) ,to troche odpadów na swoim stanowisku idzie z dymem."
To sformulowanie "troche odpadow" mozna interpretowac w rozny sposob.

No i dwa. Wlasnie ze przepisy PZW ZMUSZAJA MNIE do sprzatania po jakichs bydlakach, ktorzy wywalaja smieci gdzie popadnie. Tak ze nie pisz, ze nikt mnie nie zmusza bo to nieprawda.

"ale nie psuj głupimi uwagami tego co inni uważaja za słuszne"
To ze ktos uwaza ze to sluszne, wcale takim byc nie musi. Nie mamy monopolu na wiedze i poprawne zachowanie. Dla jednych palenie oponami i czym popadnie w CO o ktorym wspomniales jest OK bo musza ogrzac dzieci. A czy pomyslales o moich dzieciach, ktore ten syf musza wdychac. Mieszkalem 30 lat w osiedlu takich domkow. Jak przychodzila jesien, musielismy zamykac szczelnie wszystkie okna, taki smrod panowal.

Zeby zakonczyc (przynajmniej z mojej strony) ta dyskusje, napisze tylko tyle.
Niech w tym kraju kazdy zajmuje sie tym, do czego zostal powolany i bedzie OK.
Skoro PZW dzierzawi wody i pobiera z tego tytulu oplaty, to niech o nie dba.
Niech pilnuje zeby nikt nie smiecil, zapewnia infrastrukture ktora umozliwi pozbycie sie pudelek torebek i innych rzeczy po zakonczeniu lowienia. Ale nie zmusza klientow sprzatac po innych.
Z mojej strony to EOT. (2010/10/26 12:07)

perwer




"ale nie psuj głupimi uwagami tego co inni uważaja za słuszne"
To ze ktos uwaza ze to sluszne, wcale takim byc nie musi. Nie mamy monopolu na wiedze i poprawne zachowanie. Dla jednych palenie oponami i czym popadnie w CO o ktorym wspomniales jest OK bo musza ogrzac dzieci. A czy pomyslales o moich dzieciach, ktore ten syf musza wdychac. Mieszkalem 30 lat w osiedlu takich domkow. Jak przychodzila jesien, musielismy zamykac szczelnie wszystkie okna, taki smrod panowal.


Tak kolego to dobre porównanie do tematu.Mniejsza z tym że to nie ja wspominałem o CO(tak czytasz posty),ale jak wrzuce pudełko po robakach do ognia ,to wspomne o dzieciach wdychających palone opony.
(2010/10/26 12:45)

Sniper64


Witam ...panowie nie kłócić się i nie wyzywać!!! :))

A jednak może istnieć śmietnik na łowisku i jest przyjazny dla otoczenia,śmieci wywiezione,cały stoi nikt go nie rozwala!!! Takie śmietniki są na łowisku PZW w Sycowie! Od dłuższego czasu będąc na tym łowisku celowo zwracam na to uwagę! Gratulację dla gospodarza tego łowiska...jednak można coś zrobić! Dla czego gdzie indziej na łowiskach nie mogą długo postać w całości kosze na śmieci i być opróżniane!!! (2010/10/26 20:47)

Sniper64


Witam ...panowie nie kłócić się i nie wyzywać!!! :))

A jednak może istnieć śmietnik na łowisku i jest przyjazny dla otoczenia,śmieci wywiezione,cały stoi nikt go nie rozwala!!! Takie śmietniki są na łowisku PZW w Sycowie! Od dłuższego czasu będąc na tym łowisku celowo zwracam na to uwagę! Gratulację dla gospodarza tego łowiska...jednak można coś zrobić! Dla czego gdzie indziej na łowiskach nie mogą długo postać w całości kosze na śmieci i być opróżniane!!!
(2010/10/26 20:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adam40


Może to się nie spodoba Kolegom, ja rozpalam ognisko i palę to całe g..no c. Niestety czasami do auta jest daleko a i mój samochó mimo, że jest pojemny nie pomieści wszystkiego. Dla przykładu latem z dwoma kumplami pojelchaliśmy na Bożkowice odpocząć. Zmęczenie organizmu pozwoliło na rożłożenie po jednej węce, ale sprzątanie około 20 m. brzegu zajęło nam 1,5 godz.
Pozdrawiam (2010/10/26 21:43)

Sniper64


Wiem jak to jest! sam zabieram śmieci z łowiska ,ale ile można zabrać? jak po kilku dniach już są inne!!! (2010/10/26 21:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robii


witam no tak  to nietylko tam gdzie byłes ale na kazdej wodzie tak jest ludzie oszczedzaja bo w domu musza płacic za smieci a nad woda nie  ja na swojej stronce mam focie z Zielonej tam tego duzo jest co kawałek sterta smieci widocznie  tz wedkarze to lubia przyjada ponownie w tesame miejsce i sie ciesza bo to ich smieci a jak ktos przyjdzie to machaja miesem ze takiego baranka by dorwali.No cóz moze kiedys dorosna to czystych brzegów a jak nie to bedziemy wedkowac i odpoczywac na SMIETNISKU.Ale miejmy nadzieje ze bedzie dobrze (2010/11/23 19:36)