Zaloguj się do konta

Wędkarski urlop Lubelskie

utworzono: 2013/03/17 12:32
turu

witam, zna ktoś dobre miejsca z ośrodkami  wypoczynkowymi w lubelskim? wybieram się z rodzinką i nie mam pojecia gdzie można coś zobaczyć ,powędkować ogólnie odpocząć ,za pomoc z góry dziękuje.
[2013-03-17 12:32]

MadmaxM4

może serpelice- miejscowość położona nad samym bugiem. wiec słodka rzeczka na ryby i możliwość wynajmu domku.

poza tym Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. ładne jeziorka z rozmaitymi miejscami. nie wszystkie sa wodami pzw ale kilka z możliwościa wynajmu noclegu.

może susiec jeszcze... wszystko wystarczy klepnac w googla.

lubelszczyzna jest piekna i jest gdzie wypoczac.

[2013-03-17 16:52]

MadmaxM4

swoja droga to z lublina jestes i lubelszczyzny nie znasz... [2013-03-17 17:37]

turu

jestem z okolic Lublina i nie jeżdziłem jeszcze z dzieckiem a pod namiot nie za bardzo  ,wole się dopytać sprawdzonych miejsc ośrodków niż   żałować później wyjazdu,
[2013-03-17 18:20]

MadmaxM4

to tak jak wyżej napisałem. serpelice (typowa miejscowośc wypoczynkowa) domki masz, kawałek plaży nad rzeka tez. rejsy łódkami. dosłownie 10km w góre rzeki piekne starorzecza w sam raz na wedkowanie (okolice gnojna) i niezwykły widok z klifu na zakrecie rzeki, tuż koło stanicy harcerskiej.

ja w tym roku jade na susiec pozwiedzac tamtejsze wodospady...

łęczna masz blisko wiec ogarniecie tam miejsca to nie problem. znajomi byli w piasecznie, czy tam w pobliżu jeziora piaseczno. jakos tak. w każdym razie wypoczynek w niezłym hoteliku z atrakcjami no i jezioro blisko. osobiście polecałbym wypad na Bug jeśli jeszcze cie tam nie było.

i co najważniejsze białą podl ma porozumienie z lublinem :) wiec jedziesz i łapiesz

[2013-03-17 18:38]

turu

dzięki za odp. przejże ten susiec i zobacze co i jak..
[2013-03-17 18:43]

covent

to tak jak wyżej napisałem. serpelice (typowa miejscowośc wypoczynkowa) domki masz, kawałek plaży nad rzeka tez. rejsy łódkami. dosłownie 10km w góre rzeki piekne starorzecza w sam raz na wedkowanie (okolice gnojna) i niezwykły widok z klifu na zakrecie rzeki, tuż koło stanicy harcerskiej.

ja w tym roku jade na susiec pozwiedzac tamtejsze wodospady...

łęczna masz blisko wiec ogarniecie tam miejsca to nie problem. znajomi byli w piasecznie, czy tam w pobliżu jeziora piaseczno. jakos tak. w każdym razie wypoczynek w niezłym hoteliku z atrakcjami no i jezioro blisko. osobiście polecałbym wypad na Bug jeśli jeszcze cie tam nie było.

i co najważniejsze białą podl ma porozumienie z lublinem :) wiec jedziesz i łapiesz

Jaki Bug płynie w Serpelicach w okresie wakacyjnym, jaki uciąg, poziom wody?

[2013-03-17 19:42]

MadmaxM4

domniemam, że to pytanie do mnie. niestety nie potarfie udzielic takiej informacji bo sam bywam tam maks raz do roku. póki co jak bywałem poziom jak dla mnie normalny, rzeke zawsze widziałem w korycie. uciag zalezy od miejsca. w samych serpelicach rzeka płynie dość leniwie chodz to pewnie zasługa szerokości rzeki. weższa jest w gnojnie w rejonie starorzeczy i tam widywałem najwiecej wedkarzy. [2013-03-17 20:08]

covent

OK dzięki, a może jest ktoś kto na codzień wędkuje w tych okolicach? [2013-03-17 20:35]

Kochanke

Witam, ja w tym roku (pierwsza połowa sierpnia) wybieram się z Żoną, 3 letnim synem i córką (urodzi się w czerwcu) do ośrodka Leśna Ryba. TO około 50km od Lublina. Nie byłem tam jeszcze, ale wygląda ciekawie. Poniżej link do ich strony. Jest tam dużo informacji. http://lesnaryba.pl/plan_dojazdu.php
Pozdrawiam Rafał
[2013-03-18 10:58]

szymon71

Jak chcesz wypocząć z rodziną i wędką to w woj. lubelskim z jezior polecałbym Firlej, Bialskie i Łukcze. Nad każdym z tych jezior znajdziesz przyzwoite ośrodki wypoczynkowe ze stołówką ( nad Łukczem drogi ale ładny), sprzęt pływający, boiska, plac zabaw dla dzieci itd. Oczywiście są jeszcze takie zbiorniki jak Białe Włodawskie, Piaseczno czy Zagłębocze, gdzie ośrodków jest sporo ale wędkowanie w okresie wakacyjnym jest tam mało przyjemne ze względu na hałas i przeludnienie.
[2013-03-29 21:34]

molwa

A ja polecam ciszę i spokój http://www.jeziorokrasne.pl/
[2013-03-29 21:57]

spar7an

A ja polecam ciszę i spokój http://www.jeziorokrasne.pl/

na stronie nie znalazłem opłat za zezwolenie na wędkowanie. Jaka jest stawka za tydzień wędkowania? [2013-03-30 10:03]

janzak

Witam, trochę późno zauważyłem ten temat, ale może informacja przyda się komuś na przyszłość. Jeśli lubelskie to tylko Jezioro Białe, świetne warunki do spokojnego wędkowania. Jeśli chodzi o aktualne noclegi to warto zerknąć na WczasyNadBialym.pl. Pozdrawiam / Janek
[2014-02-20 08:51]

notaki

Wedkować nad Białym rzeczywiście mozna.. masa brzegu wolnego, ale ze złowieniem czegokolwiek poza drobnicą ( i wszedobylskim koluchem ) bez łodzi, to już gorsza sprawa.
Dużo lepsze jest jez. Czarne ( dosłownie kilometr od Białego ) z całkiem ładna populacją karpia i totalnym brakiem jakichkolwiek wczasowiczów.
Więc - wypoczynek nad Białym ( jesli ktoś lubi potworne tłumy ) , a na ryby nad Czarne :-)

[2014-02-20 14:15]

JKarp

Adam chyba mylisz Białkę z Białym ;-)JK [2014-02-20 14:59]

notaki

Nie :-)
Wpsz w google maps frazę: "Jezioro Czarne, Włodawa"
Pozd.
[2014-02-20 15:08]

notaki

P.S. W Lublinie się urodziłem i tam przebiegła moja młodośc :-)
A w ośrodku MPK nad Białką spędzałem wszystkie wakacje młodości ;-)
Zreszta męską cnotę straciłem nad Piasecznem :D :D, i bywam nad nim praktycznie co roku ( tyle, ze po drugiej stronie jeziora niz Osrodek.

Nad Białym wedkowałem bodajże trzy lata temu i wtedy właśnie odkryłem Czarne. Wtedy na to jezioro obowiązywała bodajże ( dokładnie już nie pamietam  ) dodatkowa licencja , pamiętam, ze dośc sporo zapłaciłęm za oba te jeziora.
[2014-02-20 15:11]

JKarp

Adam ależ Białe jest pod Włodawą a Białka we wsi Białka.To z Białki przez las idzie się nad Czarne.No ja jestem z Parczewa ;-)
http://okuninka.pl/
[2014-02-20 15:25]

notaki

Ależ wiem :-)
Byłem... ( nie wędkowałem, ale łaziłem ), Zreszta jest tam i jez,. Białe ( wszystko w okolicach Sosnowicy )
Tyle, ze kol. Janzak pisząc nad moim postem, pisał o jeziorze Białym !!! ( sprawdz link, który podał )
:D
[2014-02-20 15:40]

JKarp

A no tak - jakiś jestem zakręcony ;-)JK [2014-02-20 15:59]

tedejro

Witam ,chciałem tylko wtrącic jedno zdanie co do jez białego koło włodawy ,jezeli chcesz na nim wędkowac to na pewno nie w sezonie wakacyjnym ze wzgledu na mase ludzi,co do odpczyku to tez bedzie ciezko bo bydła jest tyle ze szok a i ceny w osrodkach do okoła jeziora są nie małe szukaj agroturystyki gdzies w okolicy a rzeka i jeziora znajdujące sie w poblizu pozytywnie cie zaskoczą pozdro:) [2014-02-20 16:25]

Jakub Woś

może serpelice- miejscowość położona nad samym bugiem. wiec słodka rzeczka na ryby i możliwość wynajmu domku.

poza tym Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. ładne jeziorka z rozmaitymi miejscami. nie wszystkie sa wodami pzw ale kilka z możliwościa wynajmu noclegu.

W zeszłym roku tam byłem. Piękna sprawa. Trzydniowa zasiadka i jedynymi ludźmi jakich spotkałem to jedna grupa kajakarzy. Poza tym cisza i spokój.
[2014-02-20 22:08]

mirasqq

W zeszłym roku tam byłem. Piękna sprawa. Trzydniowa zasiadka i jedynymi ludźmi jakich spotkałem to jedna grupa kajakarzy. Poza tym cisza i spokój.

Witam Kolegów . to i ja 3 grosze dorzucę ;) od Serpelic mieszkam 12 km i powiem szczerze jeśli tam jadę to na browara lub na niedzielny spacer z dziewczyną ;) tam nie ma dobrych miejscówek ani dla grunciarzy ani tyczkarzy ani dla takich jak ja czyli przede wszystkim spiningistów ... ale... jest tam kilka fajnych ośrodków gdzie można wypocząć a na rybki przejechać samochodem ok 6-9 km. bądź od razu szukać noclegu w miejscowości Borsuki ( jest tam naprawdę świetny i niedrogi hotel) do wody w linii prostej ok 800 metrów. Drugie miejsce jest 2 km dalej. Jest to wieś Gnojno( jest gospodarstwo agroturystyczne) w gnojnie już przy odrobinie umiejętności połowimy przez cały sezon. są 2 starorzecza w których licznie występuje lin okoń płoć i wzdręga.jest dużo szczupaka, karasia złocistego, japońca, są piękne leszcze które łowię na bata. nawet powyżej 3 kg. sporadycznie trafia się karp. jeśli chodzi o samą rzekę ok 500 metrów od zabudowań to przede wszystkim spining i grunt. na spining łowię okonie sandacze i szczupaki. co roku jest wyjętych kilka boleni w granicach 80 cm i nocne sumy łowione na duże żywce. na feeder przede wszystkim ludzie łowią krąpie i rzadziej leszcze. troszkę się rozpisałem ale dodam że w Gnojnie jestem mniej więcej co 2 dzień. mieszkam we wsi Konstantynów gdzie również są gospodarstwa agroturystyczne. I jeszcze jedno ,w każde z wymienionych miejsc dojedziemy autem pod samą wodę zachowując przede wszystkim czystość  [2014-02-21 19:14]

albercik

Jeśli Bug to Serpelice bym sobie odpuścił szukał bym agroturystyki poniżej Janowa Podlaskiego: Bubel, Pawłów, Grana. Spokój i cisza i graniczny Bug który jest niepowtarzalny.
[2014-02-21 22:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia