Zaloguj się do konta

Wędkarski urlop Lubelskie

utworzono: 2013/03/17 12:32
MadmaxM4

Jeśli Bug to Serpelice bym sobie odpuścił szukał bym agroturystyki poniżej Janowa Podlaskiego: Bubel, Pawłów, Grana. Spokój i cisza i graniczny Bug który jest niepowtarzalny.

no tak graniczny Bug jest ok ale w nocy nie połowisz bo Cie graniczni pogonią :), a sam fakt przebywania trzeba zgłaszać na strażnice (teoretycznie trzeba)
[2014-02-22 09:37]

zaremb

turu, sprawdź jeszcze ośrodki w Krasnobrodzie na Roztoczu. W pobliżu jest zalew. W zeszłym roku Tata chodził z wnukiem oglądać jak wędkarze ciągną amury i karpiki. Można też wyskoczyć na górny Wieprz ze spinem. Tu linki do ośrodków:
http://www.jezyk.krasnobrod.pl/?page_id=2
http://www.lesnyraj-roztocze.pl/
http://www.hubal.pl/

[2014-02-24 12:41]

tedejro

No masz racje ze w noocy na bugu nie połapiesz ale powiem ci tak ,7rok wedkuje na tej rzece z gronem znajomych z całej polski i krzycza z radosci to co sie tu na wedke czepia :) chodzi mi odcinek Sławatycze Chełm. Co do strazy granicznej na ten luksus niezgłaszania moga sobie pozwolic nieliczni stazy wędkarze ktorych znaja panowie z SG a przyjeznym nie radze bo problemy potem . Co do jezior fajne jest jezioro białe ale poza sezonem :) w sezonie tylko noce ,super łapanie takze jez wytyckie kawał wody jest gdzie szalec a ryby tez multum kazdej,polecic moge takze Uściwierz i Rotcze :)  [2014-02-24 14:06]

mirasqq

Panowie nie do końca macie rację.. nocą jest zakaz łowienia ale od wsi Bubel. a od wsi Gnojno idąc z prądem rzeki można łowić w nocy i nie trzeba tego zgłaszać. wiem bo jestem SSR i należę do miejscowego koła ;) [2014-02-24 19:00]

MadmaxM4

Panowie nie do końca macie rację.. nocą jest zakaz łowienia ale od wsi Bubel. a od wsi Gnojno idąc z prądem rzeki można łowić w nocy i nie trzeba tego zgłaszać. wiem bo jestem SSR i należę do miejscowego koła ;)a pan z SSR wie, że od miejscowości Gnojno Bug nie jest już rzeka graniczna państwa???

zakaz wędkowania w nocy dotyczy odcinków granicznych, czyli takich gdy stojąc na jednym brzegu, po drugiej stronie rzeki masz inne państwo :)

w Gnojnie skręca na terytorium Polski dlatego takowy zakaz nie obowiązuje.

[2014-02-24 19:22]

mirasqq

Jeśli już to słupek graniczny jest jeszcze w Gnojnie i SG zapuszcza się tam KTMami. jest też ambona SG na wysokości Gnojna lecz na 2 brzegu skąd jest bardzo dobry widok na okolicę i Gnojeński prom przez Bug ;) bywam w tych okolicach od kwietnia do grudnia nie mniej niż 2-3 razy w tygodniu więc troszkę się orientuję .  [2014-02-24 22:54]

MadmaxM4

i co z tego, że jest tam ambona czy słupek bo nie specjalnie rozumiem. jak już napisałem rzeka graniczna tam nie jest, prom prowadzi do Niemirowa a nie na Białoruś.

na granicy w nocy siedzieć nad rzeka nie wolno

na terytorium polski wolno, Gnojno jest w Polsce wiec siedzieć można.

pisałeś sprostowanie mojej wypowiedzi a nie zwróciłeś uwagi, że zakaz wędkowania w nocy dotyczy granicy.
[2014-02-24 23:08]

MadmaxM4

a w Gnojnie to rodziny czasem nie masz bo nazwisko jakieś znajome
[2014-02-24 23:10]

mirasqq

a w Gnojnie to rodziny czasem nie masz bo nazwisko jakieś znajome 

Nie mam. właśnie chce wytłumaczyć że już w Gnojnie jest pierwszy słupek graniczny. dokładnie koło głębokiego zbiornika pzw zwanym bardaczewem. 
i stąd zaczyna się odcinek graniczny

[2014-02-25 07:51]