Wędkarski urlop Lubelskie

/ 34 odpowiedzi
MadmaxM4


Jeśli Bug to Serpelice bym sobie odpuścił szukał bym agroturystyki poniżej Janowa Podlaskiego: Bubel, Pawłów, Grana. Spokój i cisza i graniczny Bug który jest niepowtarzalny.

no tak graniczny Bug jest ok ale w nocy nie połowisz bo Cie graniczni pogonią :), a sam fakt przebywania trzeba zgłaszać na strażnice (teoretycznie trzeba) (2014/02/22 09:37)

zaremb


turu, sprawdź jeszcze ośrodki w Krasnobrodzie na Roztoczu. W pobliżu jest zalew. W zeszłym roku Tata chodził z wnukiem oglądać jak wędkarze ciągną amury i karpiki. Można też wyskoczyć na górny Wieprz ze spinem. Tu linki do ośrodków:
http://www.jezyk.krasnobrod.pl/?page_id=2
http://www.lesnyraj-roztocze.pl/
http://www.hubal.pl/ (2014/02/24 12:41)

tedejro


No masz racje ze w noocy na bugu nie połapiesz ale powiem ci tak ,7rok wedkuje na tej rzece z gronem znajomych z całej polski i krzycza z radosci to co sie tu na wedke czepia :) chodzi mi odcinek Sławatycze Chełm. Co do strazy granicznej na ten luksus niezgłaszania moga sobie pozwolic nieliczni stazy wędkarze ktorych znaja panowie z SG a przyjeznym nie radze bo problemy potem . Co do jezior fajne jest jezioro białe ale poza sezonem :) w sezonie tylko noce ,super łapanie takze jez wytyckie kawał wody jest gdzie szalec a ryby tez multum kazdej,polecic moge takze Uściwierz i Rotcze :)  (2014/02/24 14:06)

mirasqq


Panowie nie do końca macie rację.. nocą jest zakaz łowienia ale od wsi Bubel. a od wsi Gnojno idąc z prądem rzeki można łowić w nocy i nie trzeba tego zgłaszać. wiem bo jestem SSR i należę do miejscowego koła ;) (2014/02/24 19:00)

MadmaxM4


Panowie nie do końca macie rację.. nocą jest zakaz łowienia ale od wsi Bubel. a od wsi Gnojno idąc z prądem rzeki można łowić w nocy i nie trzeba tego zgłaszać. wiem bo jestem SSR i należę do miejscowego koła ;)



a pan z SSR wie, że od miejscowości Gnojno Bug nie jest już rzeka graniczna państwa???

zakaz wędkowania w nocy dotyczy odcinków granicznych, czyli takich gdy stojąc na jednym brzegu, po drugiej stronie rzeki masz inne państwo :)

w Gnojnie skręca na terytorium Polski dlatego takowy zakaz nie obowiązuje. (2014/02/24 19:22)

mirasqq


Jeśli już to słupek graniczny jest jeszcze w Gnojnie i SG zapuszcza się tam KTMami. jest też ambona SG na wysokości Gnojna lecz na 2 brzegu skąd jest bardzo dobry widok na okolicę i Gnojeński prom przez Bug ;) bywam w tych okolicach od kwietnia do grudnia nie mniej niż 2-3 razy w tygodniu więc troszkę się orientuję .  (2014/02/24 22:54)

MadmaxM4


i co z tego, że jest tam ambona czy słupek bo nie specjalnie rozumiem. jak już napisałem rzeka graniczna tam nie jest, prom prowadzi do Niemirowa a nie na Białoruś.

na granicy w nocy siedzieć nad rzeka nie wolno

na terytorium polski wolno, Gnojno jest w Polsce wiec siedzieć można.

pisałeś sprostowanie mojej wypowiedzi a nie zwróciłeś uwagi, że zakaz wędkowania w nocy dotyczy granicy. (2014/02/24 23:08)

MadmaxM4


a w Gnojnie to rodziny czasem nie masz bo nazwisko jakieś znajome (2014/02/24 23:10)

mirasqq


a w Gnojnie to rodziny czasem nie masz bo nazwisko jakieś znajome 
Nie mam. właśnie chce wytłumaczyć że już w Gnojnie jest pierwszy słupek graniczny. dokładnie koło głębokiego zbiornika pzw zwanym bardaczewem. 
i stąd zaczyna się odcinek graniczny (2014/02/25 07:51)