Zaloguj się do konta

Wędkarska patologia

utworzono: 2015/11/11 17:17

Calkowicie się z kolegą zgadzam że śmieci to nie wędkarska patologia  widocznie teraz taka moda z pudełkami po robakach i opakowaniami po zanętach nad wodę chodzić.  Bywałem również i za granicą i syfiarstwo nie zna narodowości  nie będę wymieniał krajów ale Polaków tam nie było .
Julian.
Ps. Tylko jakoś z mojej obserwacji wynika że ilość wędek ma się wprost proporcjonalnie do ilości syfu zostawionego na łowisku albo w pobliskim rowie. [2016-02-16 19:33]

pakul1206

Calkowicie się z kolegą zgadzam że śmieci to nie wędkarska patologia  widocznie teraz taka moda z pudełkami po robakach i opakowaniami po zanętach nad wodę chodzić.  Bywałem również i za granicą i syfiarstwo nie zna narodowości  nie będę wymieniał krajów ale Polaków tam nie było .
Julian.
Ps. Tylko jakoś z mojej obserwacji wynika że ilość wędek ma się wprost proporcjonalnie do ilości syfu zostawionego na łowisku albo w pobliskim rowie.



Wyjdz czasem z domu np. do lasu i nie musisz wchodzić w głąb wystarczy pochodzić gdzieś na skraju a dojdziesz do wniosku że nad wodą nie jest wcale najgorzej, jakbyś kiedyś miał okazję przejechać się samochodem to popatrz na pobocze, tylko ślepy nie zobaczy różnicy. 

[2016-02-16 20:10]

Zaczeliśmy o zupie a skończyliśmy o d....e.  Znudziło mnie już te czcze klepanie w klawisze .
Połamania kija życzę 
Dobranoc
Julian [2016-02-16 22:55]

lynx

Niekoniecznie, może łowi na żywca i kabłąki są pootwierane, :)

 

Wierzysz w to co piszesz?

 

[2016-02-26 21:21]

Sith

@lynx, a Ty o czym piszesz?

_____________________________________________

Test żyłki DRAGON Guide Select

[2016-02-29 06:45]

jozef-wielki


 

[2016-03-01 09:15]

No i co? Wezwałeś policję, lub strażnika? Bo publikacja tych fotek niczego nie zmieni.
Ja po prostu wyrwałbym "Burakowi" kij i połamał na jego oczach!

 

Takim zachowaniem narobiłbyś sobie problemów. Napaść na człowieka z pobiciem włącznie plus zniszczenie mienia w postaci wędki. I sprawa karna :). Trzeba dzwonić na policję lub PSR. 

 

[2016-03-01 11:07]

krasnopiorka

Przecież od razu widać, że gościu nie łowi na te wędki obok. Kto siedzi przy wędkach w takiej pozycji, bokiem do wędek. Przecież widać, że facio jest zaabsorbowany obserwacją 2 wędek na które łowi. Autorowi zdjęcia chodziła chyba o to, by wywołać dyskusję i prowokuje.

[2016-03-01 20:16]

dendrobena

Może ten Pan łowi akurat zgodnie z RAPR. Ale takie widoki gdzie łowią na wiele wędek do rzadkości nie należą. Pozdrawiam etycznych wędkarzy. [2016-03-05 15:07]

dendrobena

Może ten Pan łowi akurat zgodnie z RAPR. Ale takie widoki gdzie łowią na wiele wędek do rzadkości nie należą. Pozdrawiam etycznych wędkarzy. [2016-03-05 15:07]

Przemas83

Również pozdrawiam;]. Uważam że łowienie ryb zgodnie RAPR jest etyczne , a zasada C&R to indywidualna sprawa każdego wędkarza.  [2016-03-05 18:51]

pawelz

A mi sie wydawalo ze etyka jest niejako wartoscia uniwersalna nie zalezna od suchych przepisow. Czy jesli jakis baran dorwie sie do wladzy i zezwoli na lowienie szczupakow w czasie tarla to zrobi sie to nagle etyczne ?.
Czy gosc ktory jest 6 dni na rybach w ciagu tygodnia w czasie tarla ploci i ktory zabiera codziennie 5kg ostrej ryby (znam takie przypadki) jest etyczny bo lowi zgodnie z RAPR ?. Zaslanianie sie przepisami to najgorsza wymowka jak mozna uslyszec. [2016-03-07 11:06]

Przemas83

A mi sie wydawalo ze etyka jest niejako wartoscia uniwersalna nie zalezna od suchych przepisow. Czy jesli jakis baran dorwie sie do wladzy i zezwoli na lowienie szczupakow w czasie tarla to zrobi sie to nagle etyczne ?.
Czy gosc ktory jest 6 dni na rybach w ciagu tygodnia w czasie tarla ploci i ktory zabiera codziennie 5kg ostrej ryby (znam takie przypadki) jest etyczny bo lowi zgodnie z RAPR ?. Zaslanianie sie przepisami to najgorsza wymowka jak mozna uslyszec.

No tak już jest, cóz mogę Ci napisać. Regulamin na łowiskach PZW, zezwala na odłów tak duzej ilości białorybu w celu ochrony zbiorników przed biodegradacją. Ja uważam, że szczególną ochroną powinny być objęte ryby drapieżne (okresy ochronne, wymiary widełkowe, ilosć ryb zabranych) i wydaje mi się że RAPR , napisany i stworzony dla nas wędkarzy jest odpowiedni. Niech tylko jeszcze znikną rybacy i kłusownicy z naszych wód. [2016-03-07 17:42]

pawelz

Tu nie tylko chodzi o bialoryb. Pstrag 3 szt dziennie. Zadna niewielka rzeczka tego nie wytrzyma. Szczupak (sandacz, bolen itp) 2 szt dziennie. Spokojnie w ciagu roku mozna zgodnie z prawem wywlec z wody 100szt. Czy to etyczne ?. Smiem watpic.
Na ch..j komu 3 brzany dziennie. To duza ryba i moze sie okazac ze ktos zabral z 10 kg miecha. 10 szt klenia, jazia itp. Nie wiem dla kogo pisano ten RAPR. Ale z etyka (a tym bardziej z godspodarka rybacka) nie ma on nic wspolnego.
Nie moge pojac jeszcze jednej rzeczy. Czemu KAZDY gatunek naszych rodzimych ryb nie ma okresu ochronnego na okres tarla ?. [2016-03-09 09:50]

mateuszwos

Przecież od razu widać, że gościu nie łowi na te wędki obok. Kto siedzi przy wędkach w takiej pozycji, bokiem do wędek. Przecież widać, że facio jest zaabsorbowany obserwacją 2 wędek na które łowi. Autorowi zdjęcia chodziła chyba o to, by wywołać dyskusję i prowokuje.

Nie zgodzę się. Wędki nie są rozłożone przypadkowo. Rozstawione równomiernie, w ten sam sposób, każda wsparta o słupek na pomoście w identyczny sposób. Myślisz, że tak dla hecy porozkładał te wędki? [2016-03-09 10:54]

bercik1916

A ja myślę,że to mańkut,albo go przewiało z prawej strony... [2016-03-09 21:51]