Zaloguj się do konta

Wędkarska patologia

utworzono: 2015/11/11 17:17
jannowywpoznaniu

nie umiecie łowić ryb to będzie wam wszystko przeszkadzało że za dużo wędek że haczyk nie taki

[2015-11-14 21:08]

Dos equis xx

nie umiecie łowić ryb to będzie wam wszystko przeszkadzało że za dużo wędek że haczyk nie taki

O a oto przykład na potwierdzenie moich ostatnich słów
[2015-11-14 21:15]

Piotr 100574

Zwiększyłem rozdzielczość tego obrazka do 80Mpix. Powiększyłem na monitorze Full HD 80'' Kołowrotki mają pozamykane kabłąki ale mają wolny bieg. Gość łowi na 4 wędki. Ułożenie trzech na pomoście jednoznacznie wskazuje że są zarzucone. Poza pomost wystają jedynie szczytowki. Wędki rozłozone w równych odległościach, każda przy słupku który ma za zadanie uniemożliwić rybie wleczenie wędki po pomoście.  Brak sygnalizatorów brań wskazuje na połów sandacza na trupka. W rękach trzyma kij spinningowy. Pochylenie nad wędką i wsparcie kończyn górnych na kończynach dolnych wskazuje na to że połów już trwa dłuższy czas. Nisko trzymana szczytówka oraz wspomniane wsparcie kończyn górnych świadczy o tym że oskarżony łowi na blachę obrotową. Pomost zmoczony porannym deszczem, stan liści na drzewach świadczy o tym że jest zdjęcie było robione w miesiącu jesiennym, po fali na wodzie oraz ułożeniu gałązek brzóz stojących przy zabudowaniach zauważymy  że zdjęcie było robione około 8-11 listopada 2015r. Pomost wybudowany w 2014r a listopad poprzedniego roku był suchy i bezwietrzny. To dowodzi że zdjęcie zostało wykonane przez autora ewentualnie wspólnika do którego zdjęć ma dostęp. Bez problemu zauważyć można że w wiadrze znajdują się przedmioty świadczy to o tym że nie m w nim wody a więc nie ma mowy o żywcach. Nie ma ich w wiadrze i nie są łowione. Gdyby łowił żywce w wiadrze przygotowane by było dla nich miejsce. To potwierdza wersję łowienia na trupka.

Sądząc po fali z prawej strony pomostu tuż za nim ktoś woduje lub zajmuje łódkę. Brak reakcji świadczy o tym że oskarżonemu nigdy nikt nie zwracał uwagi odnośnie regulaminowej ilości wędek. Beztroska świadczy o tym że nawet nie wie o czymś takim jak RAPR. A to z kolei świadczy jak ciemną masą na dzień dzisiejszy są wędkarze.

wniosek może być tylko jeden
To jego jezioro :)
[2015-11-14 21:56]

jannowywpoznaniu

lepiej idź zwracaj uwagę rybakom a nie robisz zdjęcie jakiemuś dziadowi na którym może coś być a nie musi
[2015-11-14 22:12]

zbynio5o

A bidnego chłopa od paru dni szczypie w dupie i nie wie dlaczego. [2015-11-14 22:17]

Przemas83

To jakaś komercja, na wodach PZW nie mamy takich ładnych pomostów. No i krzesło ma chłop takie jakby z pod altany ze sobą zabrał;] [2015-11-14 23:24]

Sith

Od razu widać, że tegoroczne bezrybie spowodowało u niektórych wędkarzy bardzo głęboką frustrację. Nie ma o czym gadać, to tworzy się tematy zastępcze, dla odwrócenia uwagi od problemów zasadniczych - zupełnie jak w naszym parlamencie i rządzie.
Powstały co najmniej trzy dogłębne analizy zdjęcia, co najmniej sześć teorii na ich temat.
Moim zdaniem autor w bardzo udany sposób rozruszał towarzystwo, wzbudził różne reakcje. Może pisze pracę doktorską z socjologii, a może po prostu robi sobie ze wszystkich "jaja" i doskonale się bawi.
Dajcie wreszcie "chłopu" spokój, bo zamęczy go czkawka... ;-)
[2015-11-15 06:28]

Artur z Ketrzyna

Jak mówimy "Rybka musi mieć szanse"
Tu możemy powiedzieć "wędkatż" musi tez mieć szanse... :-)

A tak na serio bardziej wkurzają mnie ci co z nad wody zabierają niewymiarki itd.
[2015-11-15 10:38]

jacfar

"Zwiększyłem rozdzielczość tego obrazka do 80Mpix. Powiększyłem na monitorze Full HD 80''
.....Sądząc po fali z prawej strony pomostu tuż za nim ktoś woduje lub zajmuje łódkę."
socjopata :D masz za mało danych, żeby przeprowadzać taki wywód i wyciągać wnioski, zwłaszcza, ze pomost jest pływający a fotograf z tyłu spowodował fale i przeważenie pomostu, kiepski z Ciebie śledczy :D

[2015-11-15 11:23]

Dos equis xx

"Zwiększyłem rozdzielczość tego obrazka do 80Mpix. Powiększyłem na monitorze Full HD 80''
.....Sądząc po fali z prawej strony pomostu tuż za nim ktoś woduje lub zajmuje łódkę."
socjopata :D masz za mało danych, żeby przeprowadzać taki wywód i wyciągać wnioski, zwłaszcza, ze pomost jest pływający a fotograf z tyłu spowodował fale i przeważenie pomostu, kiepski z Ciebie śledczy :D

Ojjj, to ja mam bezwzględną rację. "Sądząc po fali z prawej strony..." Wejście na pływający pomost spowodowałoby fale również po lewej jak i przed pomostem.
[2015-11-15 11:42]

tokkal

Posumowywując Wasze rady spostrzeżenia i odcinki można temam zakończyć stwierdzeniem - łowiska mamy takie jakich mamy wędkarzy .Połamania 😭 [2015-11-15 12:31]

TheBill

Posumowywując Wasze rady spostrzeżenia i odcinki można temam zakończyć stwierdzeniem - łowiska mamy takie jakich mamy wędkarzy .Połamania 😭

Patologiczne łowiska? Uśmiałem się czytając ten wątek :)
[2016-02-14 21:40]

Coś mi to zdjęcie jakąś ściemą śmierdzi. 
Po pierwsze nie wlazł bym do gościa na pomost bo na takich srajtyglach jeden drugiemu na plecach siedzi.  Często widuję nad Wisłą czy Narwią takich wałów co i jak by mogli 10 wędek by postawili we wszystkich możliwych miejscówkach w promieniu 100 m.Ostatnio widziałem koło Pułtuska kinkieta z 6 -cioma kolegą ,,pilnował " .  Za dwie godziny jak wracałem kolegów nie spotkałem. Ja złowię na jedną więcej niż taki wał na 10.  A najlepiej jak by miał brania na kilku na raz i nieżle poplątał tak jak na ,,ciepłym porcie" na kanałku widziałem. 
Ps. Przesyłam zdjęcie mojej wędkarskiej patologii mógł bym na dwie.
Gdy jadę na dłuższą nasiadówkę wtedy co innego jedna na przystawkę druga na grunt. [2016-02-15 16:50]

ogtw

Zwiększyłem rozdzielczość tego obrazka do 80Mpix.  
Ja też bym chciał zwiększać rozdzielczość, ale nie potrafię. [2016-02-15 17:54]

zielony401

Chyba w pewnym stopniu rozwieje wasze wątpliwości panowie:) Owe łowisko to zalew Siczki koło Radomia. Na pomoście z którego łapie ten osobnik jest całoroczny zakaz wędkowania, uwzględniony w regulaminie PZW Okręg Radom:) Jest to taras widokowy:) Co do ilości wędek to jestem przekonany że każda ma hak w wodzie;)  [2016-02-15 23:18]

zielony401

Oto prawdziwa patologia!!! Żywcówka bezpośrednio z tamy na rzece Radomka;Można?  [2016-02-15 23:22]

zielony401

[2016-02-15 23:22]

Sith

No i co? Wezwałeś policję, lub strażnika? Bo publikacja tych fotek niczego nie zmieni.
Ja po prostu wyrwałbym "Burakowi" kij i połamał na jego oczach!
[2016-02-16 07:04]

zielony401

"Bo publikacja tych fotek niczego nie zmieni"

Nie zmieni ta publikacja(bo nie to miała na celu) tak jak nie zmieni nic dzwonienie po organach ścigania.Oni po prostu maja to głęboko w DUPIE!!!
"Ja po prostu wyrwałbym "Burakowi" kij i połamał na jego oczach!"

Chciałbym to zobaczyć. Pewnie jeszcze wje....łbyś go do wody z cegłówkami przywiązanymi do nóg. 90% na tym portalu bije,zgłasza,łamie wędki,daje kopy na dupe,wystrzela po ryju i dzwoni po PSR itp.Po prostu walczy mężnie i dzielnie z tą patologią a tej patologi jakoś nie ubywa z nad wody.Wręcz przeciwnie. Czyżby internetowa napinka zza monitora komputera;> Pozdrawiam i proszę tylko bez... napinki:) [2016-02-16 08:00]

Sith

(...)90% na tym portalu bije,zgłasza,łamie wędki,daje kopy na dupe,wystrzela po ryju i dzwoni po PSR itp.Po prostu walczy mężnie i dzielnie z tą patologią a tej patologi jakoś nie ubywa z nad wody.Wręcz przeciwnie. (...)

Nie podoba Ci się Forum, to po co na nim się udzielasz, nikt nie zmusza...
[2016-02-16 08:06]

Jędrula

Spokojnie Panowie . Faktycznie , tak jak ludzie mówią , to forum ma coś takiego , że już na starcie budzi agresję . Kiedyś tego nie widziałem . Wracając do ostatniej myśli wątku , twierdzę , że najgłupszym z możliwych przepisów jest zakaz łowienia ryb pod budowlami hydrotechnicznymi . Wystarczy te miejsca / odcinki obwarować zakazem zabierania ryb , zakazem łowienia na żywca i sprawa byłaby załatwiona . Niestety , Polska to taki kraj , że zamiast zastosować jakieś konstruktywne rozwiązanie i ułatwić `wędkarzom życie , to najlepiej zakazać , nakazać i zamknąć wszystko w cholerę . 
Jeżeli chodzi o tego człeka ze zdjęcia , normalnie zwróciłbym mu uwagę i przypomniał o przepisach . [2016-02-16 08:42]

pstrag222

Masz racje Jedrula , ale u nie których i tak by została mentalnośc , ze i tak by coś kombinowali.
Facet jak facet watpie , a by ktoś mu tą wędke połamał, zwykła napinka , bo w realu każdy mięknie
[2016-02-16 08:55]

Panowie koledzy !
Całe moje doświadczenie życiowe 6 dych na karku i wędkarskie 4 dychy mówi mi , lepiej czasami nie zwracać uwagi . Żloba i tak się rozumu nie nauczy a można stracić nerwy a i nie daj Boże zdrowie. Kiedyś nieopacznie takim jednym na Mazurach uwagę zwróciłem że zostawiają totalny syf. Całę szczęście że się do domu spieszyli i zaczął lać deszcz. Bo mi jeden taki osiłek powiedział ciesz sie że pada bo nie będę się moczył i odjechali. Piszę to nie dlatego żeby czasami nic nie robić ale trzeba się zastanowic czy warto.
Julian [2016-02-16 11:42]

No tak łowi sobie, a w następnych wędkach śledzie moczy, na zagrychę.   [2016-02-16 16:07]

pakul1206

Śmieci to nie akurat wędkarska patologia tylko można by powiedzieć narodowa, rowy, pobocza, lasy, kór..i dołki- takie miejsca w laskach przy jakiś główniejszych drogach, akurat nad jeziorami nie jest zle no może z wyłączeniem jakiś dzikich plaż i miejscami gdzie można rozpalić grilla. Co do ilości wędek to czyste cwaniactwo ale jak nikt nad tym nie panuje i niektórzy przez dziesięciolecia nie widzieli strażników to " hulaj dusza, piekła nie ma". [2016-02-16 17:32]