Wędka \\ do góry nogami \\

/ 4 odpowiedzi
Cześć, mam pytanie. Może śmieszne ale ciekawi mnie i chciałbym sie dowiedzieć o co chodzi a mianowicie. Na różnych filmikach podczas wedkowania np. Morskiego wedkarze trzymają wędkę do góry nogami. Owszem rozumiem w morskim, moze jakos ułatwia ale np w spinningu gdy łowią bassy na zagranicznych filmach też trzymają kij odwrotnie, wytlumaczy ktoś mi o co z tym biega, czy po prostu wygoda? \r\n
andek


Witaj, zapewne chodzi ci o wędki z górnymi przelotkami, które mają zastosowanie z multiplikatorami. Są one inaczej zbudowane i inaczej mocowane do wędek - znajdziesz na pewno sporo informacji na ten temat - powodzenia :) (2019/05/29 10:25)

ogtw


Mnie to wygląda tak, jak by ci wszyscyludzie byli leworęczni,a nie wiedzieli, że można przełożyć korbkę. (2019/05/29 11:25)

Sith


#Snakes, to są zestawy do odmiany spinningu zwanej castingiem. Niezależnie, czy jest to spinning morski, czy słodkowodny, multiplikator, czyli kołowrotek o ruchomej szpuli jest mocowany na wędzisku, a nie pod wędziskiem. Przelotki przeważnie też biegną po "grzbiecie" wędziska, a nie pod "brzuchem", ale nie zawsze, są wędziska castingowe zbrojone spiralnie.
Jeśli jesteś zainteresowany castingiem zapraszam na strony http://jerkbait.pl/, i http://www.multiplikator.pl/forum/index.php
Ostrzegam tylko przed jednym - casting to choroba nieuleczalna ;)) (2019/05/29 11:57)

Denis28


Dzięki za odpowiedzi (2019/05/29 19:54)