Wybór wędki spinningowej-opinie

/ 14 odpowiedzi
Witam.
Szukam wędki spinningowej ( budżet ok 200zł) na rzekę z słabym nurtem na okonia i małego szczupaka  coś 5-25g do łowiena głównie z brzegu.
Zastanawiam sie nad:Mitchell Avocet Powerback 303 Vairon 3.00m 5-25g ,Abu Garcia Venerate | Spin ,BERKLEY CHERRYWOOD HD 242 2.40M 3-18G ,BERKLEY PHAZER PRO II 802 ML 2.40M 4-20G 
Jeśli ktoś ma wyrobioną opinie na temat tych kijków prosze o pomoc w wyborze lub o propozycje .
 
robert-dutkiewi


Kolego za pare zl wiecej dostaniesz okume black rock i mysle ze napewno bedziesz zadowolony... (2017/05/03 22:39)

grisza-78


Nie chcę być niemiły, ale widzę , że zbyt łatwo na tym portalu, zakłada się po raz enty..... podobny wątek. Takich samych pytań było tu tysiące.... Panowie administratorzy, albo czcigodna redakcjo - czas na odrębny pokój na forum, zwany poczekalnią, czy też zatwierdzalnią... admin zanim dopuści wątek do otwartego forum, ma czas sprawdzić, czy pytanie się nie powtarza.... Jeśli się powtarza, można je zawsze wkleić w istniejący już wcześniej wątek i mamy to, czego chcemy. (2017/05/03 23:18)

baloonstyle


Tak @grisza-78, dlatego tak wielu wędkarzy z mega wiedzą i chęcią podziału nią pouciekało z tego portalu :) Bo ile razy można pisać to samo o kiju na okoni  i szczupaka …
  (2017/05/04 07:24)

SlawekNikt


Tak @grisza-78, dlatego tak wielu wędkarzy z mega wiedzą i chęcią podziału nią pouciekało z tego portalu :) Bo ile razy można pisać to samo o kiju na okoni  i szczupaka …
Macie rację panowie niestety ... dlatego ja odpowiadam w wątkach już istniejących albo kontynuowanych o ile uznam, że mogę pomóc.
  (2017/05/04 08:24)

Jakub Woś


Panowie dobrze byście chcieli ale na tym portalu to jest niewykonalne. Pokój taki jak poczekalnia jest i działa.  Działa ale tylko dla nowych użytkowników. Autor zarejestrował się w 2015 wiec nowym użytkownikiem nie jest dlatego go to nie objęło. Aby poczekalnia miała sens istnienia dla całej społeczności wedkuje.pl ktoś musiałby nadzorować ten pokój od rana do wieczora przynajmniej w dni robocze a takiej osoby na tym portalu nie było i nie ma. (2017/05/04 10:21)

ryukon1975


Witam.
Szukam wędki spinningowej ( budżet ok 200zł) na rzekę z słabym nurtem na okonia i małego szczupaka  coś 5-25g do łowiena głównie z brzegu.
Zastanawiam sie nad:Mitchell Avocet Powerback 303 Vairon 3.00m 5-25g ,Abu Garcia Venerate | Spin ,BERKLEY CHERRYWOOD HD 242 2.40M 3-18G ,BERKLEY PHAZER PRO II 802 ML 2.40M 4-20G 
Jeśli ktoś ma wyrobioną opinie na temat tych kijków prosze o pomoc w wyborze lub o propozycje .
 
Trochę się te wybrane kije różnią tak pod względem długości jak i cw. Niestety widać że nie do końca wiesz czego potrzebujesz. Spinning o długości 3,0 m odrzuć bo ta długość tylko przeszkadza. Popatrz na kij z linku. W miarę uniwersalna długość jaki cw na początek.

http://allegro.pl/wedka-dragon-street-fishing-spin-28-2-60m-7-28g-i6765954095.html
  (2017/05/04 11:17)

Haryyy5


Panowie dobrze byście chcieli ale na tym portalu to jest niewykonalne. Pokój taki jak poczekalnia jest i działa.  Działa ale tylko dla nowych użytkowników. Autor zarejestrował się w 2015 wiec nowym użytkownikiem nie jest dlatego go to nie objęło. Aby poczekalnia miała sens istnienia dla całej społeczności wedkuje.pl ktoś musiałby nadzorować ten pokój od rana do wieczora przynajmniej w dni robocze a takiej osoby na tym portalu nie było i nie ma.

Niemniej coś powinno się z tym zrobić bo praktycznie zawsze jak wchodzę na forum to w najnowszych są ze dwa tematy "jaka wędka na okonia" ; "jaka wędka na szczupaka" "jaka wędka na spinning" ; "jaki kołowrotek na spinning". W momencie jak to piszę w najnowszych wiszą 3 takie zapytania. Tutaj kolega Michał mu już jakieś swoje typy także przynajmniej jest się do czego odnieść, coś odradzić, coś poradzić i jakiś będzie ten temat miał sens. Niestety często osoby zakładające nowy temat tego typu nie mają pojęcia nawet czego dokładnie chcą, bo nie zadali sobie trudu przeczytania czegokolwiek, gdziekolwiek, żeby mieć chociaż mglistę pojęcie za co się biorą. I wtedy taki temat wygląda często tak : 

A : Jaka wędka na spinning ?
B: A co chcesz łowić ?
C: A co chcesz łowić ?
I : Było już 1000 razy na forum, poszukaj
D: A co chcesz łowić ?
J: Wyszukiwarka nie gryzie
K: "link do podobnego tematu"
A : Szczupaki, sandacze, okonie, bolenie, sumy
B: nie ma wędek uniwersalnych, musisz się zdecydować na coś
G : Możesz wziąć 5-25 i będzie w miarę uniwersalna
H: Lepiej zdecyduj się na coś konkretnego to Ci pomożemy
....................... Tu mamy dyskusję między użytkownikami czy może być wędka uniwersalna czy nie, i ewentualnie jakie parametry powinna takowa mieć
A: No to najbardziej szczupaki i okonie
C: Jaką kwotę chcesz wydać na wędkę ?
E: Jaką kwotę chcesz wydać na wędkę ?
D : Jaką kwotę chcesz wydać na wędkę ?
A: 100zł
B: Za 100 zł to dobrego kija nie kupisz, dołóż 50 i już coś się wybierze
F: Do 100zł można już kupić kij, np ten ...
G: Łooooo chłopie za mniej niż 300 zł to Ty w ogóle nic nie kupuj
A: no w sumie to trochę mogę dołożyć

Itd. itp.  
W ten sposób mamy kilkanaście wpisów tylko po to żeby doprecyzować pytanie i dopiero można coś rzetelnie doradzić. No chyba że w międzyczasie temat spadnie z najnowszych i już nikt nigdy się w nim nie wypowie bo stanie się on jednym z setek podobnych zalegających gdzieś w czeluściach portalu

Z jednej strony jest to oczywiście irytujące, trudno znaleźć w sobie chęć do pomocy komuś kto wolał założyć temat i zająć czas innym niż samemu troszkę poszukać, chociaż tyle żeby zadać konkretne, pełne pytanie. Z drugiej strony jak już ktoś ma te podstawy, które pozwolą choćby stworzyć pytanie : "Jaka wędka na okonia do 200zł" To wcale się nie dziwię że zakładają kolejny temat zamiast poszukać w już istniejących bo zwyczajnie mamy na forum taki burdel że sam nie podjąłbym się takiego wyszukiwania. Po wpisaniu podobnego zapytania w wyszukiwarkę wyskakuje kilkadziesiąt tematów, niektóre puste czy tam z raptem 2 odpowiedziami,  w innych dyskusja na kilka stron z czego 3/4 to nic nie wnosząca kłótnia. W innych linki do kolejnych tematów bo "to już było 100razy". Dziesiątki opinii, (często osób, które g... wiedzą a polecają coś bo jest to jedyna wędka jaką mają i im działa więc jest dobra) Setki nieaktualnych linków do sklepów i aukcji. Ciężko osobie o wątpliwej wiedzy odsiać ten cały syf i wyłuskać perełki, wartościowe wpisy napisane przez osoby z odpowiednią wiedzą. Sam jak biorę się za coś o czym naprawdę mam małe pojęcie to raczej korzystam z innych serwisów gdzie łatwiej znajdę swoiste ABC tego czego akurat szukam. Praktycznie nikt na wedkuje.pl nie kontroluje kto, co pisze. Ani na forum, ani we wpisach czy komentarzach. Wolna amerykanka pełną gembą tylko szkoda potem ludzi, którzy starają się czegoś dowiedzieć i na początek swojej przygody dostają taki obraz wędkarskiej braci. 

  (2017/05/04 12:50)

robert-liberski


Co za problem zignorować temat, który was drażni. Nie chcecie pomóc to nie róbcie chociaż sami większego zamętu.  (2017/05/04 15:00)

Beef


Dziękuje za pomoc  (2017/05/04 20:48)

SlawekNikt


Co za problem zignorować temat, który was drażni. Nie chcecie pomóc to nie róbcie chociaż sami większego zamętu. 
I tu się bardzo mylisz. Pomóc chcemy, ale chcemy też aby na forum był jakiś tam porządek, a nie miljon pińcet ileś tam tematów z pytaniem jaka wędka na szczupaka, na płotkę, karpia, itp. itd. Jest już wątek ? TO dlaczego nie zapytać w tym istniejącym ?! I na koniec to co piszę zawsze podczas takich aroganckich stwierdzeń jak powyższe przez ze mnie zacytowane: W swoich kompach też macie wszystko powielone setki razy ? (2017/05/05 06:55)

Haryyy5


Co za problem zignorować temat, który was drażni. Nie chcecie pomóc to nie róbcie chociaż sami większego zamętu. 

Tu absolutnie nie chodzi o to że nie chcemy pomóc. Wręcz przeciwnie. Żeby taka pomoc działała musi być jednak jakiś porządek. Gdyby był np. jeden temat w którym opisane są ogólne zasady doboru sprzętu spinningowego pod konkretną rybę, metodę czy warunki a poniżej każdy mógłby dopytać o szczegół, opinie o konkretnych produktach to każdy wchodzący na forum i chcący zadać pytanie miałby gotowy temat, który wystarczy przeczytać żeby zdobyć podstawową wiedzę apotem ewentualnie dopytać o szczegóły. Gdyby taki temat był na stałe podczepiony a stronie głównej forum, to myślę że byłoby dużo aktywnych osób co wiąże się z szybszymi i lepszymi odpowiedziami. A tak, kiedy codziennie takowy temat powstaje to tak jak piszesz dużo osób już to drażni i zwyczajnie nie odpowiadają. Poszukaj sobie ile wątków zostało zakończonych bez odpowiedzi, czy z pojedynczymi wypowiedziami, ile razy osoba grzecznie prosząca o odpowiedź na dzień dobry dostała opierdziel za to że zakłada po raz setny ten sam wałkowany non stop temat. To naprawdę nie jest rozwiązanie dla osób chcących pomóc, żeby im było łatwiej, bo przecież zawsze mogą takie tematy ignorować. To byłoby udogodnienie dla osób pomocy szukających bo przy obecnym bajzlu jestem skłonny uwierzyć że rzeczywiście trudno znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź wśród setek podobnych tematów. (2017/05/05 13:41)