Wędka rzutowa

/ 2 odpowiedzi
Witam.Mam do was pytanie.Kupuje wedki karpiowe drugi komplet ale mocniejsze tzn bede jezdził na łowisko ponad 100 hektarowe i bede musiał rzucac na odległośc 100-120 metrów ponieważ ryby własnie na takiej odległosci przeważnie biora a jest zakaz wypływania czymkolwiek wiec pozostaje tylko rzut wiec i wedka  mocniejsza.Wiem ze powiecie ze zalezy od techniki,zgadzam sie ale technike mysle ze mam niezła ale chciałbym tania wedke najlepiej 3.90 dł i pewnie 3.5 lb.
Kiedys miałem Robinsony Lumix ale niestety sprzedałem a załuje.Były to pały jak to inni mówia ale te wedki i tak cały czas leza i czekaja na branie.Prosze o propozycje tanich wedeczek.Pozdrawiam
gosku


Skoro chcesz tanią wędkę, to poniżej przedstawię Ci kilka pozycji z katalogu Robinsona.
Najtańsza ale z grubym blankiem to Red Star Carp 3,25 lbs 3,90 m, wędka 3 - częściowa. Cena około 120zł
Znacznie lepsza Tritium Carp Max 3,50 lbs 3,9 teleskopowa w cenie około 160 zł.
Nie wiem jak zachowuje się ta pierwsza ale Tritium za tą cenę prezentuje się dobrze. Mój stary przyjaciel sprawił sobie ten kij do łowienia karpików na komercji. Spokojnie rzucisz tym kijem na kilkadziesiąt metrów.


(2014/04/05 14:30)

u?ytkownik26223


Adriano wędka rzutowa wcale nie musi być akurat 3,5 lbs Myślę że 3 lbs wystarczy.fakt powinna być sztywniejsza  o akcji szczytowej mieć 390 cm długości ,ale są wędki rzutowe krótsze np chub outcast+50  długości 12".wędki typowo rzutowe mają zwykle pierwszą przelotke o śr  40- 50 mm (2014/04/05 18:06)