Wędka spinnigowa

/ 9 odpowiedzi

Witam

Jestem Dość młodym wędkarzem mam dopiero 12 lat i zaczynam dopiero przygody z wędkarstwem.Choć mam juz pare ładnych okazów na swoim koncie.

Mam pytanie czy dla początkującego wędkarza który łowi na spinnig wystarczy wędka Jaxona Accord Spinnig Series 2,7m 10-30g i kołowrotek Galant GT 200 ?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Życze połamania kija w nadchodzącym 2010 roku

Pozdrawiam

Marcin z Okolic Wolsztyna

kobikobi1


Nie wydawaj pieniędzy na Jaxona!!!!! (2009/12/22 20:16)

tomiczek22


nie kupuj jaxona .... podaj ile chcesz przeznaczyć na kij i ci pomożemy (2009/12/22 20:25)

u?ytkownik6774


posiadam inny model kijka jaxona i naprawde nie mam z  nim zadnego problemu - proponuje zabrac na zakupy doswiadczonego znajomego - mysle ze napewno cos doradzi na konkretna rybke (2009/12/22 20:29)

marcin25c



Wędki tej firmy to według minie nic dobrego miałem muchówkę z jaxona po dwóch wypadach na wodę złamała mi się o wiele lepsze i  praktycznie w takiej samej cenie są wędki kongera i taką radził bym Ci zakupić na początek. Co do kołowrotka to radził bym zakupić dragona  są one bardzo dobre i solidnie wykonane lecz dość drogie (zależy od modelu)   (2009/12/22 20:55)

u?ytkownik6774


rok czasu testowalem tylko ta wedke - jaxon XT PRO new generation Royal Spin Jig 2,70m 8-28g- naprawde w roznych wrunkach i czesto - nic do zarzucenia a wrecz godna polecenia - choc kazdy ma swoje upodobania  

(2009/12/22 21:06)

loli_83


Witam. Ja nie będę krytykował firmy Jaxon bo nie w tym rzecz... Jeśli chodzi o długość i ciężar wyrzutu kija który podałeś to uważam że jest idealny dla początkującego wędkarza. Spinningiem 2,70 m, 10-30 g będziesz mógł w miarę komfortowo łowić przynętami 5-gramowymi np. obrotówki nr. 2 (okoń, jaź, kleń, brzana) a górna masa wyrzutowa pozwoli ci na zastosowanie cięższych wahadłówek, woblerów i gum (szczupak, sandacz, sum). Kijem 2,70 m dobrze łowi się zarówno z brzegu jak i z łódki. Pozdrawiam (2009/12/22 21:51)

u?ytkownik6499


...mam synka   9   lat ,  i  nie  widzę  Jacksona   .... dla niego  wędzisko  powinno być  wąskie  w rękojeści , ..   i nie za długie  do wzrostu , twarde   z miękka akcją  w 1/3 szczytówki.    Masz 12 lat  i  nie kupuj  sam !! niech pomoże ktoś  " cwany "  np.  wujek  co się zna ....  (2009/12/22 22:06)

u?ytkownik13410


Dobra, ten kołowrotek to chyba jeden z gorszych wyrobów z jakim się spotkałem. Kolega z którym zwykle jeżdżę na ryby kupił sobie właśnie ten model, no i ma z nim same problemy. Źle nawija żyłkę (nie równo, tylko tak w jednym miejscu), nie chodzi płynnie i nie poleciłbym go nawet do spławika.
Druga sprawa to długość kija. Zastanów się czy mając 12 lat nie lepiej byłoby Ci łowić krótszym, np. 240 cm kijem? Mój brat w tym roku skończył 13 i jak sam przyznaje lepiej łowi mu się krótkim. (2009/12/22 23:51)

pisaq


Właśnie, c.w. dobre, można powiedzieć w miarę uniwersalne, ale kurcze 2,7m?
Według mnie za dużo, będzie Ci niewygodnie.
Ja w Twoim wieku machałem kijkiem 2,10, ale 2,40m będzie wystarczająca.

Co do wędek Jaxona to nie będę się wypowiadał, ale kołowrotki tej firmy odradzam, szczególnie te z najniższej półki.
W podobnej cenie (może trzeba będzie odrzucić ze 20-30zł) można kupić coś o wiele lepszego.
Szczególnie teraz, na necie jest sporo przecen, promocji i wyprzedaży.
Za niewiele większe pieniądze kupiłem bardzo dobry kołowrotek, którego będę używał dopóki będzie kręcił korbką, a jak przestanie to kupie taki sam model :) (2009/12/23 07:30)