Zaloguj się do konta

Wędka marzeń...

utworzono: 2012/03/12 17:55
buba0sparx

Witam forumowiczów , moze podzielicie sie z innymi jaka jest wasza wędka marzeń  . Jakies fajne kije na  ktore juz długo  polujecie  , a moze takie na które od dawna juz łowicie i nie zamienilibyscie ich na zadne inne. Nie ukrywam ze informacje moga posłużyc mi i innym w osiagnieciu kolejnego poziomu i skompletowania całosci sprzetu który posłuzy kilka sezonów i nie bedzie nas korcic zeby  sprzedac i kupic kolejne. [2012-03-12 17:55]

mastifff

Dla mnie bambusik....bez śmichów mi tu proszę.

Chodzi bowiem o japoński bambusik....zerknij na megabass.co.jp

Jest boski. A znam sie na tym najlepiej.

[2012-03-12 18:49]

Spinning idealnie wyważony, żeby był delikatny jak na okonka i sztywny jak na szczupaka zarazem :) i feeder który by był taki delikatny żeby nie pękł i żeby giął się w literkę O :) [2012-03-12 19:13]

seba2210

Dla mnie bambusik....bez śmichów mi tu proszę.

Chodzi bowiem o japoński bambusik....zerknij na megabass.co.jp

Jest boski. A znam sie na tym najlepiej.

Zgodzę się z kolega też łowie na bambusa. Planowałem kupna różnych kijów, ale jednak zostałem przy moim ukochanym bambusie :) [2012-03-12 19:19]

piotrcarp

Jak spining to Daiwa Morethan Branzino AGS 87ML Urban Side Custon 2.60 7-35g a karpiowka to Daiwa Tournament Basiair Carp rod 13ft 3.5lb. Piekne kije ale narazie poza moim zasiegiem tylko moglem w rece potrzymac. Ale moze kiedys uda sie kupic kto wie.

[2012-03-12 19:51]

ryukon1975

Mam takie kije o jakich kiedyś marzyłem.
Są to feedery i spinningi.Dobrałem je do warunków swojego łowiska,do gatunków ryb które łowię.
Sprawdzają się świetnie.Jestem w stu procentach zadowolony.Nie zamieniłbym na inne.
Nie jest to wędka,jest to kilkanaście wędek pod warunki,metody,gatunki ryb.
Jedna wędka,nawet "wędka marzeń" strasznie ogranicza.:)
Dodam że nie są to jakieś szczyty komercyjnej produkcji,kije w cenach od 200 do 600 PLN.
Oczywiście ceny to rzecz względna, dla jednego wędkarza to wspaniały drogi sprzęt inny powie że takiego dziadostwa do ręki nie weźmie.
Kierowanie się ceną to jednak błąd,doświadczony wędkarz obeznany z woda i sprzętem dobierze lepszy sprzęt w małej kwocie jak zielony adept za tysiące PLN.:)

[2012-03-12 20:20]

baldhead

Wędka marzeń ? Marzenia nic nie kosztują, więc puszczam wodze fantazji - tyczka Shimano FireBlood.
Takiej tyczki używa Alan Scotthorne. Cena troszkę ponad 20 000 zł.
[2012-03-12 20:33]

buba0sparx

Wciskajac posta do pokoju wędkarstwo karpiowe miałem na mysli kije karpiowe ,nie spiningi i feedery. Na tych pierwszych wogole się nie znam . Moze jakies konkrety??

Piotr , daiwa turnament basiair kij klasowy.Ciekawi mnie jak ma sie jakosc do ceny w przypadku wedek z wyzszej półki?

[2012-03-12 20:33]

piotrcarp

Wciskajac posta do pokoju wędkarstwo karpiowe miałem na mysli kije karpiowe ,nie spiningi i feedery. Na tych pierwszych wogole się nie znam . Moze jakies konkrety??

Piotr , daiwa turnament basiair kij klasowy.Ciekawi mnie jak ma sie jakosc do ceny w przypadku wedek z wyzszej półki?

Na jej temat moge powiedziec tyle ze perfekcyjnie wykonczony ladnie sie prezentuje jest leciutka i fajnie sie ja trzymalo , nie mialem okazji ogladac jej w akcji ale robi wrazenie w porownaniu do np. anacondy sensible touch II bo takie kije mam to inna polka. A co do moich kijaszkow to jestem w 90% zadowolony tzn. wykonanie dobre fajnie sie nimi lowi 13ft 3.5lb ale moglybyc troszke sztywniejsze akcja paraboliczna komfort ciagniecia i przyjemnosc z holu duza. Zapas mocy tez spory niema obawy przed zlamaniem wiec moge polecic dla ludzi z mniej zasobnym portwelem tak jak ja.
[2012-03-12 20:55]

JKarp

CześćMam dwa kije, które można powiedzieć zauroczyły mnie od pierwszego wejrzenia.Anaconda Sensible Touch II 12"/2,75lb.To są paraboliki - wędki oczywiście seryjne i chyba Piotr ma takie same tylko 3,5lb. Dawano mi już za nie kasę jak za nowe ale są nie do sprzedania. To są paraboliki i nie należy myśleć, że to kluski lub inne krowie ogony. Są po prostu niesamowite. Niestety ale już nie produkowane.Miałem w ręku jakieś kije ręcznie zbrojone ale wstyd powiedzieć - nie leżały mi w ręce. Może się nie znam ? Naprawdę brakło mi "czegoś" w tych wędkach.JK
[2012-03-12 21:04]

Szczerze mówiąc to nie mam jakichś wymarzonych karpiówek ,nie wiem ale nawet chyba nie chciał bym mieć wędek po 1000 za sztuke bo bał bym sie że uszkodze czy mnie okradną.....ale jeśli miał bym "gdybać" to  może  2szt "Balista slim"  Harrisona  i 2 szt "Perimeter" Bruce'a Ashby Sponsor mile widziany ;) :) . [2012-03-12 21:09]

jamesbond

dla mnie wędka marzeń to taka, która w połączeniu z małym doświadczeniem, dobranym kołowrotkiem i linką, oraz odpowiednim uzbrojeniem nie zawiedzie mnie w przypadku holu ryby życia. Niezależnie czy miałby to być metrowy szczupak czy 60 cm sandacz czy inny leszcz. [2012-03-12 21:20]

mauy1985

kurde panowie powiecie mi co to jest ten feeder ??? nie mam dużo doświadczenia w wedkarstwie i nie znam niektórych pojęc :) a co do wedki to mam jaxon inspira i mi sie podoba pan w sklepie poeidział ze jest mocna i delikatna i rybek już pare wiekszych na to złapałem... a co do marzen to nie wiem ktoś kiedys mówił mi że sprzet mistrala z multiplikatorem jest dobry może fakt ale gdzie to wykorzystam :)  [2012-03-12 21:25]

Daiwa MINNOW DARTER 762 MHF + Ryobi Zauber
Może jeszcze w tym sezonie uda się zakupić. :)
[2012-03-12 21:55]

mauy1985  feeder to po prostu wędka gruntowa do łowienia z koszykiem zanętowym w której sygnalizatorem jest sprężysta szczytówka. [2012-03-12 22:13]

Daniec

W kwestii wędek robionych na zamówienie - Janusz, takie kije mają to do siebie, że mają spełniać indywidualne, najczęściej bardzo specyficzne, oczekiwania zamawiającego.

Często właśnie tak się zdarza, że komuś innemu zupełnie nie leżą. Gorzej dla rodbuildera, jeśli nikomu nie leżą:)

mastiff wskazał na powrót do klejonek bambusowych w postaci tego Megabassa, ale nie mamy często świadomości, że parę kroków od nas w domowym zaciszu powstają równie piękne kije.

Ostatnio widziałem dzieło, bo chyba tyko tak można nazwać klejony, tonkinowy spinning pstrągowy z tonkinowym złączem nasadowym, kolegi Adasia Obiegałko.

Takiego złącza nie widziałem nawet w kijach Artura Banachowskiego, ale zastrzegam, że wszystkich jego klejonek nie widziałem.

Na razie w sferze moich marzeń są 3 kije karpiowe, które aktualnie zbroję na blankach mało znanej u nas firmy z RPA. Obawiam się, że Harrison i Century mogą mieć w przyszłości spory problem z tą południowo afrykańską manufakturą. Pewnie jak je skończę, to już nie będą wędkami moich marzeń. Znowu przyjdzie mi do głowy kolejny pomysł itd., itd. i w końcu moja lepsza połowa nie wytrzyma i mnie zabije. 

pozdr.

[2012-03-13 14:07]

mauy1985

jarek 11... dzieki za info krótko i na temat :) pozdrawiam  [2012-03-13 22:11]

maximartin

Jeśli chodzi o wędki spławikowe to mam 4 typy:
1.TROTTER ROD 11" inch 3 (3,40m.) NORTH WESTERN .To klasyk wędkowania z marszu na przepływankę - zieram do niego części od 2 lat,mam już właściwie wszystko,tylko przelotki agatowe jeszcze dokupię.To wędka 2-częściowa z odłączaną bardzo długą korkową  rękojeścią.Rękojeść ma pierścienie metalowe srebrne,gałka końcowa od MK IV BRUCE&WALKER (terakota).Blank oryginalny N.W. ale można kupić inny,byle tylko był z włókna szklanego,produkcji najlepiej UK.
2.Wędka na rzekę do przepływanki stacjonarnej ze spłąwikiem Stick/Avon/Bobber 3-częsciowa pod centerpina 15"(4,5m.) na blanku szklanym Fibatube ,rękojeść korkowa 90 cm,przelotki MATCH starego typu,gałka od BRUCE&WALKER jak w Trotterze.
3.Wędka na łowiska komercyjne : 2-częsciowa 11" - tu rozrzut możliwości jest ogromny ale obstawiam BRUCE&WALKER MK IV w oryginale,bez żadnych zmian.
4.Wędka na jeziora : 12" dwuczęściowa na blanku szklanym podobna do B&W MK IV  ale nieco lżejsza wersja podobna do dwuczęściowej wędki Hardy Marksman lub Greys.
Wszystkie te wędki ze złączami typu spigot i bardzo długimi korkowymi rękojeściami.Czy ktoś ma doświadczenie w budowie tego typu wędek?
[2014-01-19 11:46]