Wędka matchówka

/ 2 odpowiedzi
myśle sonie o takiej w długości od 3,60m do 4,5m najlepiej z korkiem i węglówka w przyziemnej cenie do 200zł co mi drodzy koledzy proponują ??? POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!
użytkownik3921

Z testowanych przeze mnie mogę polecić Kongera (carat, texas i nowsze np.carbomaxx)-ładne lekkie wędziska za bardzo przystępną cenę.Z droższych Mikado-Temptation i Kind of Magic. Bardzo "miłe w użyciu", a niedrogie dostaniesz też z Robinsona. (2009/05/03 01:14)

rafal.baca

Witam kolegę! Potrzebna matchówka? Sam łowię tą metodą już ponad 10 lat (ale również innymi np batem i feederem). Co do wyboru wędziska to trzeba by się zastanowić czy będzie używane tylko na wodzie stojącej czy też na kanałach? Na pierwszą ewentualność polecam długość 13 lub 14 stóp tj. 3,9-4,2 m, a jeśli też na kanał to raczej 15 stóp czyli 4,5 m. Ważna też kwota jaką chcesz wydać - myślę, że za ok 200-250 zł można już nabyć przyzwoite wędzisko. Osobiście łowię Browningiem Syntec Force Match 4,2 m - nieprzesztywniony, cw do 20 gram, waga ok 200 gram, znakomity kij, polecam :-) , ale cena ok 300 zł. z tańszych, ale dobrych modeli mogę polecić: Browning Ambition Match 3,9 m - lekka, cw do 12 g, węglówka, waga ok 270 g, Maver Abyss Match 3,9 m - węglówka, waga ok 200 g oraz Mikado Kind of Magic 3,9 m - węglówka, cw do 25 g, waga ok 235 g. Są to wędki, którymi łowią moi znajomi, a więc wypróbowane, wszystkie w cenie ok 200 zł, a na allegro pewnie taniej. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru :-) (2009/05/05 18:13)