Wędka z włókna węglowego a szklak

/ 6 odpowiedzi
Witam!Ostatnio dręczyło mnie pytanie i nie potrafiłem sobie na nie odpowiedzieć. Szukałem po wszystkich źródłach i nic, więc moze tutaj, a mianowicie czy da sie jakoś sprawdzic czy dana wędka jest wykonana z włókna węglowego czy z włókien szklanych ? Wiem ze podaje to producent lecz czasami jest to mało wiarygodne. Dzięki i połamania !! 
panterasrc


Witam. Sprowokowałeś mnie do myślenia  i na szybko przyszło mi do głowy, że w jakimś czystym od lakieru miejscu można zmierzyć oporność elektryczną -włókno szklane to izolator , natomiast węgiel jest dobrym przewodnikiem . W ten sposób możesz wykluczyć zawartość węgla w kompozycie natomiast określić ile go zawiera to już dla mnie za skomplikowane. Napisz co to za sprzęt. (2013/04/04 18:19)

jakubeq


Jest to JAXON INSPIRAL CARP pisze ze niby węgiel jest ale coś mi się nie chce wierzyć :P (2013/04/04 22:43)

n-glass


Odpowiem jako elektryk ! :) Kolega panterasrc ma rację można zmierzyć rezystancje i w świetle wytycznych elektrycznych ma rację ale tak naprawdę żeby ocenić wartość i jakość węgla użytego przy produkcji blanku musiał byś i teraz odpowiem jako chemik użyć spektometru masowego żeby określić zawartość węgla  węglu :) jeśli masz jakiegoś znajomego na uczelni to odskrob kawałek i daj do analizy i wiesz wszystko o danym materiale. Moja rada kupuj rzeczy krórych producent nie wstydzi się podać modułowości węgla i ciśnienia pod jakim został stłoczony. Dziś nanotechnologia to modne słowo ale mało kto wie co oznacza i jak poprawia nasz komfort życia i łowienia wbrew pozorom to modne słowo to obecność w przedmiotach codziennego użytku na które nie zwracamy zbytnio uwagi a nas otaczają. Nanotechnologiczny chwyt marketingowy każdego pokusi a zwłaszcza wędkarza, który stara się mieć zawsze co najlepsze modne i nowe :) Im więcej wiesz o produkcie i potrafisz analizować tym on jest wart więcej niż marka która go wyprodukowała. Dzis większość produktów pochodzi z Chin (względy ekonomiczne),ale to jakość i technologia produkcji a nie kraj pochodzenia decyduje o jakości finalnego produktu. Pozdrawiam Marcin ! (2013/04/04 23:01)

berthold


w 1984 roku kupiłem teleskopy abu-garcia żadne węglowe tylko zwykłe szklaki i po tylu latach nie spotkałem żadnej węglówki lżejszej od tych szklaków a mam ich chyba z 30 sztuk mało tego te teleskopy były tak idealnie wyważone ,cholernie odporne na piasek po prostu nie do zarżnięcia więc ja się zastanawiam dlaczego tak modne zrobiły się węglówki bo ja jakiejś przewagi nie widzę poza marketingiem sprzedawców i reklam (2013/04/05 08:43)

panterasrc


Witam. Jaxon podaje że wszystkie wędki serii inspiral wykonane są na blankach z włókna węglowego 24 T i uzbrojone w przelotki SLIM TS .Gdybym miał wyrazić własną opinie co lepsze węgiel czy szkło , to nie wiem. Jak za produkcję ,,węglówek''bierze się firma bez większego doświadczenia i dobrej , sprawdzonej technologii to potem słyszymy że węglówki częściej pękają niż szklaki. Co do inspirala to mam feedera 180 gr. cw.i na razie daje radę. (2013/04/05 09:09)

krychu26


w 1984 roku kupiłem teleskopy abu-garcia żadne węglowe tylko zwykłe szklaki i po tylu latach nie spotkałem żadnej węglówki lżejszej od tych szklaków a mam ich chyba z 30 sztuk mało tego te teleskopy były tak idealnie wyważone ,cholernie odporne na piasek po prostu nie do zarżnięcia więc ja się zastanawiam dlaczego tak modne zrobiły się węglówki bo ja jakiejś przewagi nie widzę poza marketingiem sprzedawców i reklam
W teorii węglówki są lżejsze. Szklaki natomiast są dobre na noc, bo jak walniesz o kamienie, to się nic nie stanie, a jak rąbniesz węglówką, to po wędce:) Węgiel przewodzi prąd, a szklak nie. (2013/04/19 20:18)