Zaloguj się do konta

Wędka z pracowni do połowu sandacza

utworzono: 2011/12/12 22:05
ZanderHunter

Witajcie koledzy!

Zakładam posta z myślą abyście wypowiedzieli się na temat kijków do połowu mętnookiego wykonywanych w pracowni czyli na zamówienie a skłoniło mnie to że zastanawiam się nad takim kijem,chodzi mi o to czy wędka taka jest warta swojej ceny w porównaniu do wędek wykonywanych seryjnie zaproponowano mi wędkę ręcznej roboty wykonaną pod sandacza o symbolu CD XLS 2.60m cw.7-28g. ma być sprężysta,
lekka,szybka o wysokim module cena w granicach
800zł w standardowej rękojeści ,Ja chciałem z tubą rezonansową niestety odpowiedz jaką otrzymałem to cena kształtuje się grubo ponad 1000tys. złotych z takim wynalazkiem jak rezonans.

O to pytanie do Was koledzy.

Czy ktoś z Was posiada wędkę z pracowni? i czy faktycznie są aż takie wielkie różnice podczas połowów sandacza jeżeli chodzi o szybkość,skuteczność zacięcia i czy nie ma tak zwanych częstych spadów ryb? czy nasze seryjne kijki którymi łowimy są do niczego w porównaniu do wędek z pracowni?.

Jestem ciekaw waszych wypowiedzi czekam z niecierpliwością.

Pozdrawiam serdecznie.

[2011-12-12 22:05]

irex

Cześć kolego.Od mniej więcej 8 lat jestem szczęśliwym posiadaczem kija ,który był robiony na zamówienie w pracowni Irka Matuszewskiego w Warszawie.Jest to wędka o nazwie Canadian 7-25 gr.Kapitalny kij na sandacza(gumy) ma bardzo mocny i gruby blank co nie przeszkadza żeby był odpowiednio miękki.Od tylu lat bezawaryjny,a największą rybkę( jak na razie)jaką na niego wyjąłem ,to 37,5 kg sum.Nigdy nie musiałem się zastanawiać czy wytrzyma rzuty główką 45gr .Jest naprawdę bardzo mocny.Jeśli masz sprawdzoną przez znajomych pracownię , która umie wykonać dobry kij na dobrym blanku(chyba najlepsze mają w USA) to wcale się nie wahaj .Powodzenia
[2011-12-12 23:40]

Ooo, widzę temat który mnie nurtuje i bardzo interesuje od dłuższego czasu. Tylko nie wiem czy da rady pogodzić główki w gramaturze 20-50 g z gumami 5" i wiślany nurt dla jednego kijka czy będzie trzeba dalej pływać z dwoma. No i musi być koniecznie z rezonansem. A cena... Jeśli by to kosztowało ok tysia to jest spora szansa abym coś zamówił. Lecz jest jeden szkopuł: nie mam zielonego pojęcia kto produkuje takie hand mady. Jak by ktoś mi doradził do kogo mam dzwonić bym był bardzo wdzięczny oczywiście poza ww. panem Matuszewskim. Telefony oczywiście na PW. Pozdrawiam!
[2011-12-13 14:13]

Tomekoo

Ja jak na razie zadowalam się moim Tigerem...Do wędek z pracowni jest mu napewno kosmicznie daleko ale co ja bez odpowiedniej wiedzy mogę zamówić.:)) [2011-12-13 15:12]

Ja jak na razie zadowalam się moim Tigerem...

To podobnie do mnie, tylko że mam do dyspozycji trzy kijki na zanderki. GS Gnom, który na bank zostawiam, GS Reno Killer i wklejankę Team Dragona, która jest doskonałą acz starą wędką. I wolałbym nie wozić ciągle TD i GS a mieć jeden kij o parametrach które mi najbardziej odpowiadają bo chyba już wiem co by mi najlepiej leżało;) Pytanie czy można je połączyć w jednej wędce? No i gdzie zasięgnąć języka?
[2011-12-13 17:35]

ZanderHunter

...Pytanie czy można je połączyć w jednej wędce? No i gdzie zasięgnąć języka?

Witaj Tomku! spróbuj zaciągnąć języka tutaj wędki.pl-Kawalec (pracownia)

Pozdrawiam.

[2011-12-13 17:47]

toten

No fakt ponad tysiaka za kijek trochę sporo...

Jeśli masz zamiar łowić w dużych rzekach z brzegu to 2,6 m jak dla mnie za mało.

2,75 minimum(jak dla mnie!)

Możesz zerknąć na seryjne KONGERY PALADIN CX FULL CONTACT.

Tylko ciężko je znaleźć w sklepie aby "pomacać" przed zakupem.

Przyznam szczerze że pierwszy raz kupiłem wędkę "w ciemno"

Wybór padł na PALADIN CX BLACK RIDER 7-28 300cm.Jakościowo podobno te same blanki co w PALADINACH (bez CX)a te miałem okazję sprawdzić "na sucho" i powiem jedno- BAJKA!!!

CX może już nie być aż tak słodko - inne przelotki PALADIN FUJI TITANIUM(bardzo lekkie) a w CX  FUJI ALCONITE t.K.

Jak patrzę na rękojeści to  CX wygląda jak by miał rezonans ,i to taki prawdziwy a nie pseudo jak w niektórych DRAGONACH.Chyba że zrobili tak aby wyglądało że ma a nie ma:D

Chocaż trochę dziwne,jak jest, że się tym nie chalą nawet w katalogu kongera.

Sprzedawcy też nie wiedzą:(

Coś więcej będę mógł powiedzieć jutro jak będę miał kij w łapach.

Mam nadzieję że spełni moje oczekiwania.

Jak poszukasz w sklepach internetowych to są w cenach ok 600pln,ale można kupić taniej.

Ja za swój zapłaciłem 499pln(sklep zamawiał kij specjalnie dla mnie) 

[2011-12-13 18:27]

irex

Koledzy mam jeszcze jeden namiar ale trzeba go sprawdzić bo nie wiem czy jeszcze robi.Poszukajcie w necie kontaktu na sklep Mormyszka lub U Zbyszka w Warszawie na ulicy Deotymy.Mieli tam człowieka , który kiedyś robił kije na blankach Talona.Teraz dawno tam nie byłem i nie wiem na 100%.
[2011-12-13 19:33]

ZanderHunter

Powiem wam tak koledzy czym więcej czytam na necie o tych różnych blankach tym bardziej jestem wygłupiony powiedzcie jeszcze czy kije z za wielkiej wody czyli USA od choćby taki ST.Croix Eyecon ECS80MLF2 typowy dedykowany kij pod sandacza też niby ręczna robota jest dużo tańszy ale czy porównywalnie dobry z naszymi wędkami które są wykonane u nas w pracowniach też na blankach sprowadzanych z USA?

Pozdrawiam.
[2011-12-13 21:53]

Iras1975

Przeczytaj to Andrzeju i trochę ochłoń...

[2011-12-13 22:02]

ZanderHunter

Przeczytaj to Andrzeju i trochę ochłoń...

I muszę Ci powiedzieć że bardzo mądry artykuł i co nie którym da do myślenia... Ja cały czas twierdzę że to nie wędka łapie ryby tylko ten co ją trzyma...

Pozdrawiam Irku!

[2011-12-13 22:22]

Iras1975

Ja też w tym roku zastanawiałem się poważnie nad kijkiem zbrojonym na zamówienie ale ostatecznie zakupiłem dwa Guide Selecty...

A jak ktoś z Was nadal chce zamówić sobie taki kijek to w Poznaniu jest pracownia  Art- Rod  czy jakoś tak... 

Pozdrawiam

[2011-12-13 22:34]

Wielkie dzięki chłopaki! Teraz już wiem więcej o kijkach z pracowni i do kogo dzwonić. Co do mnie ma być to kijek stricte pod łódkę a właściwie ponton więc nie dłuższy jak 2,3m.
Do Kolegi Toten
Tej jesieni myślałem nad Palladinem ale jakoś nie wierzę w Kongera, kiedyś się mocno naciąłem i to zarówno na wędkę jak i ch...owy serwis. Fakt kij nie był wysokich lotów ale co z tego. Z np. Jaxonem czy moim ulubionym Dragonem nie miałem nigdy problemów z serwisem a jest to cholernie ważna rzecz dla mnie. Poza tym kije te są ogólnie dla mnie za delikatne i nie sądzę aby przeżyły ze mną jakiś dłuższy czas. Raz bawiłem się Razor Bladem 2,4 6-21 g i jak na tą masę wyrzutową był on bardzo delikatny w porównaniu do np. serii Team Dragon o podobnym wyrzucie. No  i najważniejsza rzecz: w ofercie nie ma kija o takich parametrach jakie potrzebuję na Wisłę czyli CW max min. do 35g i długości do 2,3m . Przynajmniej ja takiego nie znalazłem co uważam za totalną wpadkę firmy. Bo jak można nie mieć w ofercie mocnej krótkiej sandaczówki na łódkę?! A w każdym razie nie ma takowego w katalogu na 2011. Wstyd.

http://www.konger.pl/pdf/2011/Konger-2011.pdf
[2011-12-14 00:08]

cholek

Witam. ja również stałem przed znakiem zapytania gdy kupowałem pierwszy w tym roku kij na sandacza. No i kupiłem kongera zandera 2,30 cw. 7-21g no i mi tego sezonu nie wytrzymał!!!!!:( złowiłem sie nie chwaląc ok 250 sandaczy i nawet szczypaczka 11kg zapraszam na blog. no i właśnie przez ten ostry sezon kij w miejscu wklejenia szczytówki pękł lakier na długości ok 10cm. kij w piątek daje na gwarancję no i zobaczymy. i w związku z powyższym w piątek będę w okolicy i zajade do pracowni fishing-center obejrzeć sie za prawdopodobnie nowym kijkiem. podczas oglądania ,, z wędką nad wodę" na telewizji trwam
 http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=zwnw&sectio=o37
odcinek 104 jest właśnie poświecony pracowni Irka Matuszewskiego- ROBI WRAŻENIE!
wiec myśle że w piątek sobie coś złożę. po wizycie odezwę się i napisze co tam ciekawego.
[2011-12-14 19:44]

Chomikus

Witam
Oglądałem ten filmik   oj robi wrażenie robi ...
Pan Matuszewski jest w stanie zrobić... kij jaki się tylko zamarzy :)

[2011-12-14 21:06]

Owszem koledzy ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien szczegół: o rezonansie budowanym na dolniku mówi że daje niewielką różnicę. Podkreślam: niewielką. Poza tym za bardzo krytykuje kije produkcyjne bo niektóre serie są wręcz lepsze nawet od hand-madów. Żeby nie wspomnieć o St. Croix Legend, Lamiglasie czy najwyższych modelach Daiwy, Shimano i Dragona. Tak! HM80 są uznawane za świetne kije w swojej cenie nie tylko w Polsce bo w prawie całej Europie. Trochę ten odcinek trącił mi zbyt ostrą autoreklamą, moje kijki są super, wszystkie produkcyjne bee. A tak nie jest. Śmiem twierdzić że jedyną przewagą kijów z pracowni jest to iż można je zbroić pod dane preferencje klienta, no i ich dobór. Bo blanki przecież zamawia głównie z USA a nie produkuje samemu. A może różne firmy nie wykorzystują np. blanków Batsona? Oczywiście że wykorzystują. Choć muszę przyznać że jest szansa abym się na wiosnę również i do niego odezwał bo mi chodzi właśnie o zbrojenie i podpowiedź przy wyborze odpowiedniego blanku. Ale wszystko zależy od kaski;)
[2011-12-14 22:32]

Chomikus

Zgodzę się z tobą Tomku przecież każdy chce się dobrze wypromować a co za tym idzie sprzedać swój produkt :)
Jak to mówią reklama dźwignią handlu

[2011-12-14 22:48]

Zibi60

Dodał bym jeszcze do tego, że wszystkie teorie mogą stracić słuszność, gdy weźmiesz kijka do ręki i powędkujesz parę godzin - to jest jedyny wyznacznik. Oczywiście każdy ma inne preferencje, ale nie da się ich dokładnie określić, nazwać. Najbardziej komfortowa sytuacja, to pożyczyć kijek, przetestować na wodzie i podjąć decyzję.
[2011-12-15 09:05]

ZanderHunter

Witajcie! Zbyszku jak dobrze pamiętam to operujesz właśnie kijkiem z serii HM jeżeli tak to jaka jest Twoja opinia na temat tej serii? ponoć to też ręczna robota.

Pozdrawiam.
[2011-12-15 16:34]

ZanderHunter

Ja też w tym roku zastanawiałem się poważnie nad kijkiem zbrojonym na zamówienie ale ostatecznie zakupiłem dwa Guide Selecty...

A jak ktoś z Was nadal chce zamówić sobie taki kijek to w Poznaniu jest pracownia  Art- Rod  czy jakoś tak... 

Pozdrawiam

Witaj Irku! Zaglądałem na necie do tej pracowni i muszę powiedzieć że ten blank poniżej jest bardzo ciekawy pod względem mojego łowienia może coś uskubię przez zimę i ....

Art-Rod – Lamiglas Certified Pro XSH 1022MT oraz XSH 1142MT (Pracownia ArtRod)

a tak w ogóle to mają dużo innych fajnych blanków i daje to do myślenia,lecz mojego GS Vipera i tak się nie pozbędę.

Pozdrawiam koledzy!.

[2011-12-15 18:27]

Zibi60

Mój Cannibal (http://sklep.fishinghouse.pl/pl/p/Wedka-Dragon-HM69-Cannibal-255-m-c.w.-10-28g-XF/11385) Andrzeju przeszedł lekki test - jak na jego możliwości. Podsumuję go tak: towarzyszący mi na łodzi koledzy bardzo się dziwili, że się tak podniecam po braniu, ale to był prawdopodobnie efekt potęgowania przekazu przez to wędzisko. Podczas holu ugięcie bajeczne (umieściłem gdzieś fotkę) i chyba ta jego praca mnie najbardziej urzekła. Jedyny mankament to, moim zdaniem, zbyt abstrakcyjna cena.
[2011-12-15 20:23]

ZanderHunter

Dzięki Zbyszku za odpowiedz,zgadza się wszystkie HM-y trzymają cenę ale jest to też klasa sama w sobie przynajmniej jak dla mnie...

Pozdrawiam:)
[2011-12-15 20:56]

Zibi60

Ważne, że to co o nim piszą sprawdza się w 100 %. Łowię nim z kołowrotkiem Dragon Fishmaker i rzuty rzeczywiście przeczą prawu grawitacji. Moim zdaniem sprawdził by się przy połowie boleni na rzece, ale to nie moja bajka.
[2011-12-15 21:42]

Chomikus

Jakiś czas temu z myślą o sandaczu kupiłem Team Dragona z takimi samymi parametrami jak HM69 Cannibal  ale jakoś nie zdążyłem go odpalić ;( , może Zbyszku wiesz coś więcej na temat tego kija
Pozdrawiam
[2011-12-15 21:54]

Zibi60

Z Dragona używam jeszcze Team Dragon 2,13 14-35 g. Nabyłem go przy przejściu na "cięższą artylerię". Dobrze sobie radzi z moimi najcięższymi główkami, ale przyznaję, że wolę delikatniejsze łowienie i rzadko go używam.
Pozdrawiam.
[2011-12-16 05:57]

Tomekoo

Co do ww kongerów ja już też się naciełem na kiepski serwis kruche jak na mnie części szczytowe(szczególnie przy wklejkach) wielu z moich kolegów porzuciło wędki kongera...całkiem stare fakt były solidne później zaczęli kombinacje z nowymi blankami i zrobiły się bardzo delikatne i szajsowate.Za rok może kupię coś z TD 3m do 21g przyda się do łowienia bolków i naprawdę grubych warcianych kleni i jazi.Ma ktoś może taki kijek? [2011-12-16 16:10]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia