Wędka Yourk Eagle 270 cw. 1-10g

/ 1 odpowiedzi
Witam jestem nowy na forum i mam pytanie a mianowicie posiadam wędke Yourk Eagle 270 cw. 1-10g łapie na nią od roku kupiłem ją z myślą o kleniach ( Ładna sztuka na nia padła bo 56cm :D ) ale łapie tez bolki zawsze używałem małych przynęt typu kopyta i twistery Relaxa z gówkami 2g Jadnak na sezon 2015 uzbroiłem sie w Salmo thrilla, Hunter spiryt i fantom i Gloog hermesa i pytanie brzmi czy wędka nie bedzie za słaba? Nie chciał bym jej uszkodzić juz testowałem te przynęty nie naginała sie mocno bo mają zerową prawie prace ale nie wiem czy przy strzale bolenia powyżej 70cm nie bedzie sie za bardzo wyginać? Wczesniejsze bolenie właśnie łapałem na spining z cw. 5-25g z Góry dziękuje za odpowiedz
szosz

Witam.
Moim zdaniem cw.do 10gr. już dyskwalifikuje wędkę do przynęt, które podałeś.Wobki te ważą ponad 10gr. i możliwe jest uszkodzenie wędziska.Oczywiście ciężar wyrzutowy może być zaniżony lub zawyżony, tak jak oznaczenie wielkości kołowrotka przez różnych producentów.Jeśli już testowałeś kija i piszesz, że nie nagina się zbytnio to pozostaje tylko spróbować jak będzie się zachowywał przy holu bolka.Koniecznie ustaw hamulec w kręciołku w miarę luźno- w trakcie holu ewentualnie będziesz go przykręcał (zobaczysz jak kij pracuje). Jednak jak dla mnie pomyśl o mocniejszym kiju i cw.do 25-30gr.

http://forum.wedkuje.pl/f,wedki-typowo-pod-bolenia-opinie,805207,0.html

Pozdrawiam. (2015/02/04 20:14)