Zaloguj się do konta

Wędka wykonana własnoręcznie tzw. "Batson".

utworzono: 2011/06/20 14:48
Elwuo

Witam. Zastanawiam sie ostatnio nad kupnem wędki spinningowej przęglądałem kilka ofert mam na wydanie 400zł i żadna z nich do końca mi nieodpowiada, przeglądałęm różne fora i mówili że zrobienie swojej wędki nie jest takie trudne.. a można zrobić taki kij jaki nam pasuje u nas to nie jest takie bardzo popularne ale w USA np jest to normalne i wielu wędkarzy składa sobie wędki . Za 400zł wybrałem takiej klasy bat, przelotki itp ze na allegro lub na innych stronach kosztuje 700zł+ także pomyślem że warto spróbować.. Co o tym sądzicie może ktoś już takiego robił..? i ma doświadczenie. Prosze cenne rady.

Pozdrawiam Elwuo

[2011-06-20 14:48]

Żaden kij za 4 paczki Ci nie odpowiada? Nieźle.......Ja bym wybrał z dziesięć badyli w tej kwocie dla siebie, a wybredny dość jestem. Masz na wydanie 400, a rzucasz się na koszta +/- 700. Nie kumam za cholerę. [2011-06-20 15:07]

ryukon1975

W Rzeszowie jest gość który zajmuje się naprawą wędzisk.Widziałem naprawioną przez niego bolonkę.Kolega sprzedawca przez którego była naprawiana pokazał mi ją i pyta co było naprawiane,nie wiedziałem.Mówi że dwie przelotki były wymieniane i pyta które?Za nic na świecie bym nie poznał gdyby mi nie powiedział.Dodam że był to nowy nieużywany kij.Gość potrafi tak dobrać kolory nici na omotkach lakiery i tak to wszystko zrobić że wygląda jak oryginał.
Tego właśni powinieneś się obawiać,nie sztuka kupić komponenty ale czy będziesz umiał je tak poskładać do kupy by to wyglądało ładnie i estetycznie a nie jak stara miotła.
Próbowałem raz wymienić przelotkę przy starym feederze,wynik totalna porażka.Wymieniłem ale jak to wyglądało?Przemilczmy.:)
Dodam że ta bolonka to nie był kij za 100 czy 200 zł ale drogi pięknie wykończony kij.
[2011-06-20 16:05]

Elwuo

Witam. Hmm to jaki by Pan polecił taki jeden najlepszy do 400zł? na rzeke do woblerów, blystek, obrotówek 8-30g myslałem nad

Team Dragon 2,75m / 10-28g

lub

Savage Gear Parabellum Spin 2.79m / 10-34g

lub co Pan Proponuje? dodam ze kij ma być dosc sztywny..

[2011-06-20 16:13]

Nie znam tych kijów, a po zdjęciu nie ocenię wędziska, nie odważę się, bo bym przegiął w tym momencie.  Wędkę trzeba wziąć do ręki, żeby móc powiedzieć o niej cokolwiek więcej poza kolorem i kształtem :) [2011-06-20 16:24]

ryukon1975

W cenie około 400 zł mam kij Daiwa Infinity.Jeśli ma być sztywny to Jiggerspinn.To naprawdę świetne kije.W zależności od przynęt jakie używasz wybierz 7-28 g lub 8-35 g.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-infinity-q-g5-a3-p573-k7700.html

To link gdzie możesz zobaczyć te kije.W tym sklepie nieznacznie przekraczają 400 zł bo kosztują 406 zł lub cięższy 415 zł ale zawsze możesz gdzieś poszukać taniej .Pozdrawiam.
[2011-06-20 16:44]

irex

Nie próbuj robić sam kija.Nawet gdy kupisz najlepszy blank a nie masz wiedzy na ten temat to nic z tego nie wyjdzie.W cenie do 400 jest mnóstwo dobrych spinów.
[2011-06-20 18:54]

kukula23

wejdz na strone XRODS tu robia pozadne kije na zamowienie do kwoty 500 zl zrobia ci kijek taki jak tobie odpowiada!!!SZCZERZE POLECAM!!!!NIE MAM TAKIEGO KIJA ALE MIALEM OKAZJE NIM LAPAC!!!!!sprawdz i sie przekonaj [2011-06-20 22:07]

kukula23

maja na tej stronie rozne blanki w tym BATSON!!!!naprawde robia pozadne wedki!!!pisz do nich wszystkiego sie dowiesz !!!naprawde moga ci duzo doradzic i pomoc w wyborze kija dla ciebie!!!! [2011-06-20 22:22]

manulx

Jak dla mnie najlepiej wydaj kase na carbonową wędke dragona, akurat sam na nią zbieram, na spining :D Nie czaje Cie, masz kase, a chcesz samemu zrobić, profesjalnie wykonana wędka daje większe możliwości... [2011-06-20 22:47]

Elwuo

Ale słuchaj chce mieć taką wędke jaka mi sie podoba to ja będe na nią łowił. Dobra wydam około 500zł to jest 2 miesiące bez papierosów których i tak nie pale takze można pieniądze przeznaczyć na takowy sprzęt, a wędka jakościowo bedzie o wiele lepsza niż jakiś Team Dragon czy Daiwa w cenie do 500zł ponieważ znane firmy cenią sie za marke a nie za jakość dlatego niechce przepłacać.. Jeżeli ktoś robił kijek w Xrods lub wie troche wiecej o tej firmie to prosze o komentarze

Pozdrawiam

[2011-06-21 09:04]

obcy91

"ponieważ znane firmy cenią sie za marke a nie za jakość dlatego niechce przepłacać.."
Brawo!
też tak sądzę, kupiłem jakiś czas temu kij dragona po kilku wypadach z nim stwierdziłem że moje pozostałe tańsze kije (do 150zł.) są o niebo lepsze.
Także jak dysponujesz kwotą 500-600zł. rób sobie kij jeśli tylko masz taką potrzebę. Też bym z chęcią zrobił,niepowtarzalny,jaki mi odpowiada (technicznie) kij.
[2011-06-21 09:09]

DAN666

Jeśli chcesz mieć wędzisko z pracowni to po pierwsze musisz osobiście wybrać się do danego wybranego rodbuildera i omówić temat o co Ci konkretnie chodzi. Dobrać wszystkie parametry pod siebie indywidualnie. moje rady to: określ konkretną akcję i moc - takie kije robi się przeważnie pod rybę np. sandacza , czy bolenia , okonia itp.  określ się jeśli chodzi o długość blanku i rękojeści z przedstawionych blanków ( talon , batson , atc lub jakiś innych ) które polecą Ci fachowcy wybierzesz sobie blank który będzie Ci odpowiadał wymienionymi parametrami , następnie dobierasz do niego przelotki , omotki , mocowanie kołowrotka , tuleje , korek i masę innych rzeczy które mają wpływ na estetykę , po wszystkim pytasz się ile to kosztuje i............ wg mojego doświadczenia zawsze musisz dołożyć do zakładanej sumy jakieś 30-40%.  
Chyba że dla Ciebie ważniejsze są właściwości użytkowe a nie estetyczne takie jak kolor omotek , rodzaj drewna , łączenie różnego koloru korka i np. skóry i masz w sobie tyle samozaparcia że będziesz się potrafił oprzeć tym wszystkim cudeńkom jakie niewątpliwe zobaczysz :) , jak też tak miałem niestety poległem 
Pozdrawiam DAN666 NRST 

[2011-06-21 09:20]

szymbor

dokładnie jeśli chcesz zrobić kija .. rób !

wędkarstwo nei tylko polega na łowieniu ale na przyjemności z łowienia własnym sprzętem ...
a jeżeli nie śpieszy Ci się z kijem to dołóż jeszcze trochę kasy i za 1000 lub 1200 kupisz pięknego Gamaka "gamakatsu" ... naprawdę będzie pod wrażeniem ... testowaliśmy kije dragona z półki powyżej 1000 pln to wrażenia były jakbyś porównywał Yorka do Daiwy ....

[2011-06-21 16:05]

szymbor

albo pomyśl nad wędką z marchewki :) więcej info na stronie producenta :)

[url=http://www.carrotstix.com/]e21 Carrot Stix[/url]
[2011-06-21 16:21]

Elwuo

Tyle to niechce wydać ;p miało być 400zł potem do 500-600zł bez przesady mysle ze 550zł to max co moge wydać ;) [2011-06-21 18:48]

yukisan

WitamMoim zdaniem rzetelnie odpowiedział DAN666.Jeśli planujesz stworzyć spina z bata - UWAGA! Mają zupełnie inną akcję. Typowy spinning bardziej szczytówkową, bat rozłożoną na większą długość. Ma to znaczący wpływ na jakość zarzucania i szybkość reakcji przy zacięciu. Nie polecam.Pomysł samodzielnego majsterkowania jest godny podziwu i wsparcia, lecz w tej sytuacji brak mu uzasadnienia na takim pułapie cenowym.Proponuję przekierować lekko pasję w kierunku samodzielnego wytwarzania sztucznych przynęt do spinningu, lub spławików. Satysfakcja gwarantowana.
Odezwij się jak poszło. [2011-06-22 00:01]

Elwuo

Witam myśle że pojeda do tego producenta i porozmawiam z nim co i jak, chyba dobierze mi taki zestaw jaki mi pasuje do danej kwoty, to nie koniecznie ma być "batson" poprostu tak napisalem w tytule bo niewiedzialem jak to nazwać.. a co do wlasnorecznie robionych woblerów to owszem robie niedlugo wstawie zdjecia

Pozdrawiam

[2011-06-22 07:26]