Zaloguj się do konta

Wędka World Champion II Kobalt

utworzono: 2016/09/27 15:05
wedkarskichallenge

Witajcie, mam pytanko,
Czy ktoś z Was wędkuje na wymienione w tytule wędzisko (WORLD CHAMPION II KOBALT 270cm 9-28g) albo któreś z tej serii wędzisk.
Ostatnio totalnie rozsypał mi się spinning i potrzebuje kupić coś droższego i trwalszego.
Chciałbym się dowiedzieć jak to wędzisko pracuje przy:

(woda stojąca/rzeka ze średnim uciągiem/w mocnym nurcie)

Gumach + główka max 15g
Blachach  15-20g
woblerach powyżej 9g
woblerach około 5g
woblerach około 1-2g

Myśle, że jak ktoś ma to na pewno rzucał przynętami o podobnych wagach (chociażby celem testu)

Jaka jest akcja blanku?

Dzięki Tomek

  [2016-09-27 15:05]

CR33D

Niestety nie posiadam ów kijka ale jedyne co mnie zastanawia to po co kijek o cw 9-28 skoro chcesz uzywac mikro przynet rzedu 1-2g? [2016-09-27 19:20]

SebekKry

Ja posiadam Chamiopns II Classic 2,70  10-35. Fajny kijek. Leciutki z w miarę krótkim dolnikiem nie wystającym za łokieć bardzo ładnie wykonany. Czuła wędka. Bardzo dobrze przenosi brania. Z plecionką bardzo dobre połączenie bo kijek jest średniej twardości. Akcję opisałbym na fast. 
P.S. Woblerki w przedziale 1-2gr to już UL spinn. Cała reszta w swoim przedziale rzutowym jak najbardziej się sprawdza. Nawet 3 calowa gumka na główce 7-8gr daleko leci.  [2016-09-27 19:37]

wedkarskichallenge

Nie napisałem że chce tym rzucać ;)
Chodzi mi tylko o możliwości kija, jak jesteś w stanie 2g rzucić kijkiem to jest już wiedza o akcji  i ładowaniu wędziska ;) [2016-09-28 12:10]

maroni26

to dobre kije a co ci sie z nim stało rozypał sie czyli co?. to nie jest kijek to przynet UL, jak chcesz tak lekko lowic to musisz kupic model Tango
  [2016-09-28 16:50]

wedkarskichallenge

Rozsypała mi się inna wedeczka. Pytam się o serie II bo I-dynka wiem że była udana. Pytanie czy polować na serie pierwsza czy druga ;)
  [2016-09-28 19:39]

SebekKry

To są fajne wędki i przynęty w swoim ciężarze wyrzutowym obsługują bardzo dobrze. Nie rozumiem za bardzo jaką zobaczysz akcję i ładowanie wędki rzucając 2g woblerkiem kijem 9-28gr? Pod takie przynęty to kijek UL. Skoro producent oszacował takie CW to chyba ma być pod takie przynęty a podejrzewam też że te dolne 9gr to i tak jest ciut zaniżone. Z resztą na wymienione przez Ciebie przynęty to bardziej bym celował w Impulsa. [2016-09-28 21:07]

maroni26

Ja mam 2 kije ze starej serii Tango i Impuls jestem bardzo z nich zadowolony szczególnie z okoniowki .kolega ma kijek z drugiej serii WC II byl z nim dopiero 3 razy nad wodą i chwali sobie napewno sa to kije droższe ,ale czy lepsze tego nie wiem [2016-09-29 12:52]