Zaloguj się do konta

Wędka własnej roboty

utworzono: 2011/01/16 22:59
michalek13111

od jakiegos czasu zastanawiałem się nad zrobieniem swojej własnej wędki, szukałem materiałów lecz w wiekszosci jedyny materiał to plastik lub inne tworzywo, szukałem klejonek bądz Tonkenu lub jakis innych kijów bambusowych wmiare wytrzymałych lecz nigdzie nie znalazłem firmy badz osoby która sprzedaje owe kije. Jesli ktos wie gdzie mozna cos takiego kupic prosze mi powiedziec :) Z gory dziekuje [2011-01-16 22:59]

Yubari

Witam
Kije bambusowe o różnych przekrojach znajdziesz w sklepach typu OBI, Lerua Merlen, Castorama w działach ogród. Musisz zwrócić szczególną uwagę na jakość bo bardzo często kije większych średnic są popękane.
Również ciężko jest z odcinkami ze szczytówką, bo bambusy przewidziane są jako podpórki do kwiatów, więc są to przeważnie odcinki o równej średnicy.
Długości jakie widziałem sięgają 2,5 m

Pozdrawiam
[2011-01-17 10:20]

Fish-Killer

Wędke z bambusa LOL mamy 21 wiek :) wpisz sobie w Google "Rodbuilding" i znajdziesz tyle stron gdzie można kupić materiały do produkcji wędzisk że nie będziesz wiedział z czego wybrać :D

Powodzenia w budowie
[2011-01-17 11:44]

kaban

Prościej by było z leszczyną.
[2011-01-17 12:16]

JakubUrsynow

Dokładnie, mnie po domu wala się jeszcze chyba jakiś stary poradnik gdzie jest napisane jak zrobić wędkę z leszczyny. Pamiętam tylko, że trzeba było ja natłuścić, obciążyć i powiesić, czy coś takiego.

I czy koniecznie trzeba kupować blank Batsona i przelotki Fuji? Z leszczyną można mieć sporo zabawy:) Ja sam na stawy na Służewie chodziłem z jakimś kijkiem (miałem jakieś 10 lat:) ) i było spoko:)
[2011-01-17 12:29]

michalek13111

Przecież robiąc wędke z leszczyny, albo jakiegoś innego drewna uzyskamy w miare znośną sztywność i trwałość na zginanie? Nie chciałbym podczas spiningu własnoręcznie zrobionej wędki urwać jakiś duży okaz. Jest sens robić taką wędke Patrząc jak wykonuje sie klejonke wygląda to solidnie zastanawiałem sie nad tym lecz odtrąciła mnie myśl o szczytówce z bambusa, wydaje mi się że na taką wędke można łapać małe płotki i Ukleje ?

[2011-01-18 15:55]

AndrzejF

Mój dziadek na wędkę z leszczyny łapał 1,5kg liny ha ha ha był to tylko okorowany i wysuszony kij o dł ok. 3m
[2011-03-03 19:43]