Wędka wklejanka do 8g. Cena ok 100zł.

/ 30 odpowiedzi
Czy znajdę jakąś wędkę (wklejankę) do 8g. Cena ok 100zł.
Jakub Woś

Oczywiście, Kinetik Perch Jig (2016/04/06 12:29)

SlawekNikt

Do 12 g. już trochę większy wybór. (2016/04/06 14:26)

marek2

Robinson Bluebird perch jig . Mam i polecam. (2016/04/06 15:55)

marek2

Albo Bluebird perch spin ale ten bodajże nie ma wklejki. (2016/04/06 15:57)

Sith

http://www.wedkarski.com/wedki/10210-wedka-ferox-micro-spin-jaxon.html
http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html (2016/04/07 05:19)

zurawinowy

http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html
Łowiłeś na obie te wedki? (2016/04/07 07:44)

w6i6e6

Daruj sobie te Robinsony. Za 140zł masz już Mikado Nihonto Ultralight Perch do 8gr za tą cenę świetny patyk. Szybki, lekki i wklejka wykonana tak jak trzeba bez zbędnych przesztywnień na łączeniu. (2016/04/07 07:51)

Jakub Woś

Kinetik o którym wspomniałem znajdziesz za 85 zł a na okonki kosa. Nawet klenie na niewielkie obrotówki na Wiśle nim łowiłem. (2016/04/07 19:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

florek13

Mam kinetika i mimo niskiej ceny (ok 70 zł) jest  genialny. Szybki, trwały i czuły , nawet 40 cm. kropkom dał radę.
Teraz nabyłem mikado lexus saphire do 8 g, tak samo - niska cena (130 zł.) świetna wędeczka, idealna do mikrojigów i paproszków. Łowię na nie do 2 g.
Pięknie pokazuja brania. Mnóstwo okoni na nie wyjąłem, nawet 60 cm szcupłego. Co do wędek na J. które usilnie Kolega reklamuje, to jakość można sprawdzić na pierwszy rzut oka, nawet taniutki kinetik przy tym lepiej się prezentuje. Trudno uwierzyć że to coś warte. (2016/04/07 21:11)

florek13

Poza tym fajnie (i ucziwie) by było żeby zamiast wklejać linki do reklam wędek "J" Kolega opowiedział jak sie na nie łowi...
Chyba że nie miał ich w ręce...
  (2016/04/07 21:21)

Sith

http://www.wedkarski.com/wedki/10214-wedka-variant-pro-texa-micro-spin-jaxon.html
Łowiłeś na obie te wedki? Po pierwsze, masz jakieś zastrzeżenia do nich? Jeśli te zastrzerzenia odnoszą się jedynie do tego że to JAXON, to nie powtarzaj obiegowych opinii, które nie mają niczego wspólnego z rzeczywistością. Mam w swoim arsenale kilka wędzisk JAXON-a i jak na razie, z ich oferty, nie polecałbym nikomu serii Extera, Black Arrow i Cantara (ta ostatnia, na szczęście już wycofana z oferty).
Po drugie obydwie spełniają wymagania stawiane prze autora tematu.
Po trzecie, tak miałem przyjemność wypróbowania ich nad wodą, gdyż są w posiadaniu kolegów. Nie nabyłem żadnej z nich tylko dla tego, że poszukiwałem wędziska w zakresie 1-10g długości 300cm, a tej długości nie ma w obydwu tych seriach. Ostatecznie nabyłem http://sklepbarbus.pl/wedki/109-wedka-konger-maxim-twist-300-10.html (w opisie sklepu jest błąd, podano długość 360cm, de facto 300cm) i poleciłbym go, gdyby był dostępny.
  (2016/04/08 06:32)

w6i6e6

Kinetik z ciekawości wziąłem do ręki w sklepie i moim zdaniem za niewiele większą kwota można nabyć już w miarę sensowny kij pod okonia a nie kluchę, która nada się do bocznego troka bo opad tym cudem to mordęga. Poszukaj Konger Ulgris Micros lub Mikado Nihonto Ultralight Perch (dokładnie ten model) a za lekko ponad 100zł będziesz miał sensowny kijek pod okonia. (2016/04/08 07:54)

zurawinowy

Łowiłeś na obie te wedki? Po pierwsze, masz jakieś zastrzeżenia do nich? Jeśli te zastrzerzenia odnoszą się jedynie do tego że to JAXON, to nie powtarzaj obiegowych opinii, które nie mają niczego wspólnego z rzeczywistością. Mam w swoim arsenale kilka wędzisk JAXON-a i jak na razie, z ich oferty, nie polecałbym nikomu serii Extera, Black Arrow i Cantara (ta ostatnia, na szczęście już wycofana z oferty).
Po drugie obydwie spełniają wymagania stawiane prze autora tematu.
Po trzecie, tak miałem przyjemność wypróbowania ich nad wodą, gdyż są w posiadaniu kolegów. Nie nabyłem żadnej z nich tylko dla tego, że poszukiwałem wędziska w zakresie 1-10g długości 300cm, a tej długości nie ma w obydwu tych seriach. Ostatecznie nabyłem http://sklepbarbus.pl/wedki/109-wedka-konger-maxim-twist-300-10.html (w opisie sklepu jest błąd, podano długość 360cm, de facto 300cm) i poleciłbym go, gdyby był dostępny.
  Nie rozumiem o co koledze chodzi? Przecież nigdzie nie wpsomonałem o moich domniemanych zastrzeżeniach do nich, tym bardziej do firmy Jaxon. Jaką obiegową opinię powtarzam w pytaniu czy łowiłeś na te wędki? Zastanawiałem się nad kupnem podobnej wędki i zależało mi na opiniach innych wędkarzy. Na Twojej już mi nie zależy, po pierwsze wędki nie masz a ją polecasz a po drugie widzę, że jesteś nawiedzonym bojownikiem Jaxon.
  (2016/04/08 08:21)

Sith

Jak zwykle, atakujesz bezzasadnie. Ale widocznie tak już masz.
Po pierwsze nie jestem żadnym bojownikiem JAXON-a. Na dowód mogę Ci powiedzieć, że wędki jakich głównie teraz używam, to KONGER i SHIMANO. Do tego, jeśli przeczytałbyś ze zrozumieniem (widocznie dla Ciebie trudna umiejętność) mojego posta, to zauważyłbyś, że polecałbym inne wędzisko, gdyby było dostępne.
Po drugie, polecam wędziska o parametrach i w cenach jakie wymarzył sobie autor tematu, z dodatkowym warunkiem dostępności na rynku.
Po trzecie, nie koniecznie trzeba "mieć" wędki, żeby znać ich funkcjonowanie.
Po czwarte, nie zmuszam nikogo do słuchania moich rad, a tym bardziej Ciebie, bo przecież jesteś Guru w każdej dziedzinie, więc nie ośmieliłbym się... (2016/04/08 08:49)

Haryyy5

Koledzy nie ma się co sprzeczać. Jaxon to g***o i wszyscy o tym wiemy :P A przynajmniej jeśli chodzi o najtańsze ich produkty, zwłaszcza wszelkie akcesoria. Ale niektóre sprzęty mają naprawdę dobre, i kto ich używał nie będzie z tym polemizował. I do tej grupy wrzuciłbym na pewno wędkę jaxon ferox micro spin. Zurawinowy jeśli Cie interesuje ta wędka, autora tematu zresztą też, to pewiem szczerze - kupujcie. Za tą cenę super kijek. Żeby nie było wędka 240cm 2-9g - jestem jedynym niekwestionowanym właścicielem, używałem, rzucałem, wyciągałem ryby i polecam. 

Największym problemem jaxona są ich najtańsze produkty, i najniższe serie, które nie dość że są tragicznej jakości, to jeszcze na ogół jest to pierwszy wybór osób zaczynających z wędkarstwem, którzy nie ma co ukrywać, i drogi markowy sprzęt by szybko zepsuli. W dodatku sprzedaje się tego najwięcej, a potem idzie w świat że wszystko co jaxon to złe. Absolutnie tej firmy nie bronię, bo mają w swojej ofercie rzeczy za których dopuszczenie do sprzedaży postawiłbym osoby odpowiedzialne przed plutonem egzekucyjnym. (2016/04/08 12:25)

Sith

Adam, nic dodać nic ująć. Bardzo trafnie opisałeś problem JAXON-a. W pełni zgadzam się z Twoim zdaniem. (2016/04/08 14:40)

nycomo

Witam. Tak jak Kolega w6i6e6 polecam Mikado Nihonto Ultralight Perch. Posiadam model 220 cm i jestem z niego zadowoloy, jest w miarę szybki, nawet ładnie pracuje i fajnie przenosi brania. jak za te pieniądze to fajna wędeczka. (2016/04/08 16:21)

florek13

Kolega Harry podsumował temat trafnie . (szczególnie w pierwszym zdaniu)
Co do kinetika to nie wiem który kij Kolega w6i6ocśtamcośtam miał w ręce, ale ja używam tylko tego do jigów i jaskółek, a mam dużo droższe modele robinsona (diaflex) i jest bez porównania lepszy i sztywniejszy. Diaflex do bocznego jak najbardziej, na pewno nie kinetik. (2016/04/08 18:01)

Sith

Kolega Harry podsumował temat trafnie . (szczególnie w pierwszym zdaniu) (...)
Nie tylko w pierwszym, proponuję czytać ze zrozumieniem (trudna umiejętność). Twoje zdanie obrazuje, jak bardzo opinia o ofercie JAXONA stała się obiegową, Ludzie, którzy nawet nie dotykali wyrobów z ofert JAXON-a mają wpojoną fobię.
Florek13, mam pytanie, jakich wędzisk i kołowrotków z ofert JAON-a używałeś? Które z nich Cię zawiodły? Bo wydaje mi się, że tylko jak papuga powtarzasz to co zasłyszałeś!
Nie jestem obrońcą JAXON-a, każdemu odradzałbym używania ich żyłek i plecionek, wędzisk z serii Cantara, Black Arrow i Extera, kołowrotków Victus i Nano.
Niech ktoś, kto używał wędzisk z serii XT-Pro, Impress, Ferox i Pro Texa oraz stricte budżetowych kompozytowych Arcadii,  wskaże ich wady, jakim awariom uległy i po jakim okresie użytkowania?
  (2016/04/08 18:31)

florek13

Mam dwie wędki jacksona i masę różnych drobiazgów : woblerów, błystek, pudełek, spławików, żyłek.
Niestety tylko wobler karaś i żyłka fluorocarbonowa dały radę - reszta szmelc, który nie powinien znaleźć się w sklepach, szczególnie najtańsze teleskopy, gumki i woblery. Reszty nawet nie chcę testować.
Poza tym jak widzisz używam budżetowych mikado, dragonów  i robinsonów i złego słowa nie dam na nie powiedzieć, szczególnie nt. mikado inazumy (wędka). Od kilku sezonów jeździ ze mną na pstrągowy surviwal, nie do zajechania. kinetika chciałem celowo "wykończyć" - bo niezbyt mi się spodobał, od dwóch sezonów dzielnie przerzuca kilogramy okoni i pstrągów - nie do zdarcia, mimo okropnego traktowania.
Nie mam nic do firmy jako takiej, tylko nie mam zaufania do nachalnej i czasami pozbawionej podstaw reklamy.
Połamania (2016/04/09 08:57)

andrzej321

A z tych trzech wędek która najlepsza? ROBINSON BLUEBIRD PERCH JIG 2,12 2-8g Mikado Sensei Ultrafast Spin 220 do 8g KONGER Troker Spin UL 228/2-8g (2016/04/09 09:31)

darnok99

Jeszcze moge polecic konger vectron soul spin do 10gr (2016/04/09 10:13)

darnok99

I mikado ul fine spin do 8gr wszystkie dlugosci . Jej akurat nie mam ale na fishing test zostala pozytywnie oceniona (2016/04/09 10:15)

Askan

Dla mnie minęła era Jaksona już kilka lat predzej,może teraz znowu wyszły dobre produkty.Póżniej dałem się uwieść Kongerowi(słabiutki) i od kilku lat mam wklejanki Dragona,Millenium X-FINE (2/12 gr) i Millenium PERCH (4/18gr).Stare Jaksony jeszcze mam ale wożę je na rezerwę na dalsze wyprawy.Jeden był w naprawie(cw.8/25) ale sprawdził się dwa lata temu na sumie ok.22 kg przy plecionce 0,17 i przy kołowrotku Dragon-Viper RD 530.Chociaż naprawiony jest w dalszym ciągu dobry a ma ponad 15-cie lat.Jak każdy produkt trzeba go sprawdzić a polubić póżniej.Nie mieszajcie w głowach młodym bo wybór należy do nich ale porada w sklepie u sprzedawcy jest bezcenna jeżeli się ten szanuje.Pozdro (2016/04/09 10:51)