Wędka uniwersalna 6-21 cw

/ 6 odpowiedzi
Mam do kupienia wedke o parametrach 6-21 cw 230 cm czy polowie nia okonia + sandacza? Glownie gumy? i nauka kogutem jakie max glowki urzywac?
karateka994


Bez większego problemu. Używaj główek maksymalnie, dwudziesto gramowych, stosuj się do ciężaru wyrzutowego wędki. Jednak by zauważyć delikatne brania sandacza, potrzebne by były nawet jeszcze większe główki i delikatna wędka oczywiście. Nie wiem jaka jest twoja ;). (2013/03/28 19:03)

woyt


Jeszcze nie moja ale to okuma inspira jig21 delikatna wedka.pozdr. (2013/03/28 19:45)

Artur z Ketrzyna


Bez większego problemu. Używaj główek maksymalnie, dwudziesto gramowych, stosuj się do ciężaru wyrzutowego wędki. Jednak by zauważyć delikatne brania sandacza, potrzebne by były nawet jeszcze większe główki i delikatna wędka oczywiście. Nie wiem jaka jest twoja ;).

kolego, nie wiem skąd mas takie spostrzeżenia.
Wędzisko o cw 6-21g, a ty proponujesz przynęty sztuczne z główkami 20 g lub nawet cięższe?
Ciężar wyrzutu wędziska mówi jakimi przynętami powinien kolega operować by wędzisko odpowiednio pracowało podczas wyrzutu. Znaczne przekroczenie tych wytycznych, może spowodować złamanie wędziska podczas wyrzutu!
Ciężar przynęty/zestawu, czyli całkowita waga, a nie jej elementu. Główka 20 g + guma o wadze 5-7 g już przekracza sugerowaną wagę przynęty/zestawu przez producenta wędziska.

Już nie wspomnę o twojej propozycji użycia cięższej przynęty i delikatniejszego wędziska... przy poderwaniu cięższej przynęty wędzisko o delikatniejszych parametrach, będzie się znacznie wyginać pod samym oporem przynęty.... nie wspominam o wleczeniu przynety (smużenie) po dnie z delikatnymi podbiciami, poprostu nie będzie mozliwe.

Wędzisko o cw 6-21 będzie dobre na okonia i nie dużego szczupaka. Gorzej z sandaczem, gdyż on ma twardszą gębę i trzeba go solidniej zaciąć, by wbić hak.
Według wytartych wytycznych, wędziska na poszczególne drapieżniki powinny mieć odpowiednią moc, i przyjmuje się że powinno je się odpowiednio dobierać. I tak; na okonia wędzisko o cw do 20 (niektórzy proponują nawet do 15g), na szczupaka do 30 g (n. p do 25g), na sandacza do 40-45g (n.p. do 35g).Niektórzy to ci co są zwolennikami bardziej finezyjnego, delikatniejszego wędkowania.

Sporo tu jest opisane co i na jaką rybkę. Wystarczy poszukać odpowiednich grup tematycznych, jak i skorzystać z wyszukiwarki na głównej stronie... (2013/03/28 21:44)

u?ytkownik145121


Artur - to wrzuć kol. parę ustaw regulujących prawidłowość łowienia taką wędką :) (2013/03/28 21:52)

Artur z Ketrzyna


Artur - to wrzuć kol. parę ustaw regulujących prawidłowość łowienia taką wędką :)

Możesz sam jak masz chęć.;-) (2013/03/28 23:47)

woyt


Czyli drogi kolego glowka maxymalnie 12g + guma nie za duza i powinno byc ok? Wedka raczej ma moc ze by zaciac sandacza. Pozdr. (2013/03/29 01:10)