Wędka typu Tele Carp

/ 11 odpowiedzi
Witam!
Mam dość feeder-ów, karpiówek  i innych wędzisk składanych z trzech elementów, coś poszło do przodu a mi się marzy by tak jak za młodu pojechać z dwoma teleskopami nad wodę i łowić na doczepiane sygnalizatory. W sklepie zobaczyłem wędki typu Tele carp i mnie olśniło prostota w rozkładaniu i małe rozmiary w transporcie. Czy ktoś ma takie wędki i czy zdają egzamin na ciężki grunt żywca itd. wstawiam link z przykładowym wędziskiemhttp://allegro.pl/solidna-wedka-konger-maxer-tele-carp-390-3lbs-i5144018555.html
JKarp

A ja mam karpiówki dwu częściowe i nie mam ich dość ;-)
Oczywiście jest to sposób wygodny. I na tym powinno się zakończyć rozważania o takich wędkach. Najprościej to idź do sklepu wędkarskiego i poproś o demonstrację takiej wędki.Sądzę, że wielu wędkarzy używa tego typu sprzętu i zaraz coś Ci powiedzą.Na pewno nadadzą się na grunt i na żywca. W tym wypadku każdy opis jaki by nie był nie będzie zbyt odkrywczy. To w sumie mocny kij za niewielkie pieniądze.
JK (2015/03/09 20:42)

użytkownik139006

Mam Mikado X-plode Versatile Carp 390, 50-100g. Rzucałem max. 80g. ciężarkiem, na początku trochę się obawiałem bo kij dość mocno się uginał, ale wszystko było ok, odległość rzutów bardzo przyzwoita. W tym konkretnym modelu trzeba tylko zwrócić uwagę na montaż przelotek, bo zdarzają się słabo przyklejone.  (2015/03/09 21:03)

notaki

tele carp to fajna wedka ( sam mam jedną :D ) na "chodzone" wyprawy.
Przy odrobinie dobrej woli cały sprzęt mozna zmieścić do plecaka i w drogę :-). Nie straszne nam podejścia do lowiska, nawet dalekie czy trudne ( a te trudne i dalekie zwykle najbardziej "sypia " rybą. )

Zabawy z okazami to nie ich domena, ale do zwykłego łowienia sprawdzają się znakomicie.

P.S dopiero zeknąłem na Twoja propozycję i taka myśl mnie naszła ...
Tówj konger ma 111 cm przy siedmiu składach, a ile miałaby trzyskładowa wedka o tej samej dlugości ( 390 cm )
135 cm ? 140 ?

Za duzo to nie oszczędzasz :D :D :D (2015/03/09 21:19)

Zionbel

Oczywiście jest to sposób wygodny. I na tym powinno się zakończyć rozważania o takich wędkach. Najprościej to idź do sklepu wędkarskiego i poproś o demonstrację takiej wędki.Sądzę, że wielu wędkarzy używa tego typu sprzętu i zaraz coś Ci powiedzą.Na pewno nadadzą się na grunt i na żywca. W tym wypadku każdy opis jaki by nie był nie będzie zbyt odkrywczy. To w sumie mocny kij za niewielkie pieniądze.
JK

Dobrze Janusz prawi.Tez mam wędki  2 i 3 składowe.I niż zamienionym.Teleskop wygodny aczkolwiek w czystej teorii posiada 2 razy więcej miejsc newralgicznych.Czy wygoda kosztem wytrzymałości i żywotności ???Dla mnie nie :)
Ps. No ale ja jestem dziwny człowiek :) (2015/03/09 21:26)

notaki

A ja mam kompozytowego Robinsona 360 cm/150 g kupionego jeszce w Czechosłowacji :D :-P
W sumie lezy i się kurzy, ale do wywózki , rzutu rakietą, czy postawienia markera jest idealny.

P.S kiedyś kolega zaprosil mnie na wspólną wyprawę po Popradzie pt."rzucamy, a jak nie bierze idziemy dalej".  Ze nie miałem innego teleskopu wziąlem swojego "potwora". Śmiał sie do łez , bo wedzisko jest - mowiąc delikatnie - mało finezyjne, już z samego wyglądu ( jak sprawdziłem blank przy uchwycie ma ponad 3 cm srednicy , a szczytówka dobre 5 mm ) , ale jak przywaliło brzanisko 5,80 kg , to śmiac się przestał ;-) (2015/03/09 21:39)

użytkownik37642

Witam!
Mam dość feeder-ów, karpiówek  i innych wędzisk składanych z trzech elementów, coś poszło do przodu a mi się marzy by tak jak za młodu pojechać z dwoma teleskopami nad wodę i łowić na doczepiane sygnalizatory. W sklepie zobaczyłem wędki typu Tele carp i mnie olśniło prostota w rozkładaniu i małe rozmiary w transporcie. Czy ktoś ma takie wędki i czy zdają egzamin na ciężki grunt żywca itd. wstawiam link z przykładowym wędziskiemhttp://allegro.pl/solidna-wedka-konger-maxer-tele-carp-390-3lbs-i5144018555.html

Witam,co do tych maxerów powiem Ci,że kupiłem w tamtym roku 390/3lbs i wykonanie było jak na kongera świetne(nie zawsze jest miejsce żeby wziąc dwu składy).No i czekałem od pazdziernika na dostawę,żeby dokupic jeszcze jednego,bo kije sprawdzały się pod każdym względem.Wreszcie tydzień temu przyszła cała partia od chinoli,więc klepnołem go od razu bez zastanawiania.Przyszedł kilka dni temu z wadą fabryczną(skład wchodzi w skład nie zatrzymując się na pierścieniu).Po interwencji w Sklepie,hurtowni,i wreszcie w serwisie kongera otrzymałem informacje z pierwszej ręki:CAŁA SERIA KTÓRA TERAZ PRZYPŁYNĘŁA DO POLSKI POSIADA TAKĄ WADĘ FABRYCZNĄ,i sami nie wiedzą co dalej będą robic,ale jak znam życie pewno pójdą dalej na handel może z obniżoną ceną.Łatwe jest to do zrobienia ale jednak wykonanie tej parti pozostawia dużo do życzenia.W porównaniu z tamtą tamtego roczną niebo i ziemia.Gdyby ta informacja nie była sprawdzona nie podawał bym jej do wiadomości publicznej.Przesyłam zdjęcie tej wady w maxerze 390/3lbs tylko wrzucę do zmniejszenia: (2015/03/10 07:31)

pakul1206

JK

Dobrze Janusz prawi.Tez mam wędki  2 i 3 składowe.I niż zamienionym.Teleskop wygodny aczkolwiek w czystej teorii posiada 2 razy więcej miejsc newralgicznych.Czy wygoda kosztem wytrzymałości i żywotności ???Dla mnie nie :)
Ps. No ale ja jestem dziwny człowiek :)

Mnie tez wkó...a i to bardzo rozkładanie i zwijanie wędzisk trzy częściowych ale mimo wszystko nie zamieniłbym ich na teleskopy.Pytanie dziwne jak większość związanych z wędkami, wędkę musisz wziąć do ręki pomachać, zobaczyć jak w dłoni leży super by było jakbyś miał od kogoś pożyczyć, zobaczyć nad wodą czy Ci pasuje, połowić wędką kolegi,odpowiedziami typu "wez wędkę x, jest super" można sobie tyłek podetrzeć, to co dla mnie jest super tobie w ogóle może nie pasować,większość wędkarzy z dłuższym stażem jest trochę skrzywiona, to tak jak babę poślesz żeby kupiła sobie ciuchy, wybiorą wędkę ale... ta ma dziwny korek,ta trochę za" niskie "przelotki, ta każdą następną część ma nakładaną na wierzch poprzedniej nie odwrotnie, ta jakaś sztywna... itd. (2015/03/17 21:53)